پرسپولیس / شناسه خبر: 100747 / تاریخ انتشار : 1398/6/12 15:56
|

این‌‌بار با وجود دعوت از لژیونرها برای اردوی تیم ملی، پرسپولیس بیشترین سهمیه را در بین نفرات انتخاب‌شده توسط ویلموتس دارد.
مارک ویلموتس و کادر جدید تیم ملی حالا قدم در راه تازه‌ای گذاشته‌اند و بعد از دو اردو جهت بازی‌های تدارکاتی حالا برای اولین بازی رسمی آماده خواهند شد.
تیم ملی از دو فیفادی شهریورماه، اولی را مفت و مجانی از دست داد چراکه در روز اول استراحت داشت و می‌توانست یک بازی تدارکاتی انجام دهد، اما روز 19 شهریور باید در نخستین بازی از مرحله مقدماتی جام‌جهانی در هنگ‌کنگ به مصاف این تیم برود.
برای این بازی شش بازیکن از پرسپولیس به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند اما باید دید کدام یک شانس بازی را خواهند داشت.
در پست دروازه‌بانی بعید است جایگاه بیرانوند دستخوش تغییر شود و بعید است حسینی و مظاهری تهدیدی برایش باشند.
شاید اگر این بازی هم دوستانه بود امکان تست گلرهای دیگر از سوی ویلموتس وجود داشت اما بعید است مرد بلژیکی برای این بازی در پست حساس دروازه‌بانی ریسک کند.
در خط دفاع احتمال بازی کنعانی‌زادگان کنار پورعلی‌گنجی در قلب دفاع وجود دارد اما مجید حسینی هم یک رقیب بزرگ برای کنعانی است و شانس بازی او شاید 40 به 60 به سود رقیب باشد. محمد نادری هم در دفاع چپ شانس زیادی برای بازی ندارد مگر اینکه ویلموتس، میلاد محمدی را نیمکت‌نشین کند و نادری شگفتانه ترکیب او در هنگ‌کنگ باشد.
در خط میانی احمد نوراللهی بر خلاف گذشته کم‌شانس نیست هرچند با وجود دعوت نشدن سعید عزت‌اللهی رقبای باتجربه‌ای مثل امید ابراهیمی، احسان حاجی‌صفی و مسعود شجاعی دارد که در صورت نیمکت‌نشین شدن حداقل دوتا از آنها بازی خواهد کرد.
اما بیشتر از نوراللهی دو هافبک کناری پرسپولیس شانس بازی دارند؛ امیری و ترابی می‌توانند وینگرهای چپ و راست تیم ملی در اولین بازی رسمی ویلموتس باشند و می‌‌توان گفت پرسپولیس در فاز حمله هم صاحب بازیکن خواهد بود.
به‌عبارتی می‌توان از حضور قطعی بیرانوند در ترکیب تیم ملی حرف زد اما بقیه نفرات شرایط مبهمی برای بازی کردن دارند.
در بین چهار نفر دیگر البته شانس وحید امیری برای بازی کردن بیشتر به‌نظر می‌رسد هرچند نوراللهی و ترابی هم بیشتر از نادری شانس بازی در این میدان را خواهند داشت.
ویلموتس تا کنون در دو بازی رسمی سوریه و کره‌جنوبی تیم ملی را هدایت کرده و دیدار با هنگ‌کنگ سومین بازی رسمی تیم ملی تحت هدایت او به حساب می‌آید.
در دو بازی قبلی و در دیدار با سوریه، بیرانوند و امیری در ترکیب اصلی بودند و کنعانی‌زادگان و ترابی به‌عنوان نیمکت‌نشین در نیمه دوم به میدان رفتند. در آن بازی نوراللهی روی نیمکت بود اما اصلاً بازی نکرد.
در بازی با کره‌جنوبی در سئول هم بیرانوند، کنعانی‌زادگان و ترابی فیکس بودند و امیری، نوراللهی و علیپور در نیمه دوم به میدان رفتند که البته حضور 6 پرسپولیسی در زمین همزمان نشد و بعید است در دیدار با هنگ‌کنگ هم اتفاق بیفتد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر