پرسپولیس / شناسه خبر: 100745 / تاریخ انتشار : 1398/6/12 15:51
|
وینگرهایی که نمی‌توانند هافبک میانی باشند

سیستم کالدرون باعث سردرگمی عالیشاه و امیری

گابریل کالدرون در دو بازی ابتدای فصل با سیستم پایه 1-4-1-4 تیمش را ارنج کرده و به میدان فرستاده تا روش بازی سرخ‌ها نسبت به فصل قبل تغییری اساسی داشته باشد. در این سیستم وینگرهایی مثل عالیشاه و امیری تبدیل به هافبک میانی شده‌اند و در بیشتر دقایق سردرگم و گیج به نظر می‌رسند.
این مسأله باعث شده هر دو بازیکن تا حدود زیادی کارآیی‌شان را از دست بدهند و تنها جرقه‌هایی در این دو بازی باعث شده در زمین دیده شوند. در واقع این دو هافبک فعال و خوش نقش پرسپولیس طی دو بازی اخیر به خاطر پاس‌ها و ضربات نهایی‌شان که البته تعدادشان بسیار کم بوده در مسابقه دیده شدند وگرنه در جریان بازی و فاز حمله تیم‌شان نقش مهمی بازی نکردند و از خودشان فاصله گرفته بودند.
به نظر می‌رسد سیستم به کار گرفته شده از سوی کالدرون به نوعی باعث سردرگمی و گیج شدن این دو بازیکن شود به طوری که دقیقاً شرح وظایف‌شان را نمی‌دانند یا در اجرای دستورات کم می‌آورند و هماهنگ نیستند. همین مسأله باعث شده چرخ‌دنده‌های تهاجمی پرسپولیس در این دو بازی خوب نچرخد و این تیم با مشکلاتی مواجه شود.
در عین حال کالدرون در 15 دقیقه پایانی شرایط تیمش را با ورود جونیور به زمین تغییر داد اما عالیشاه در میدان نبود و امیری هم مجبور شد یک خط عقب‌تر برود که باید دید در بازی‌های بعدی هم قرار است این سرگشتگی ادامه داشته باشد یا وینگرهای اکتیو پرسپولیس به سر جایشان برمی‌گردند.
 

captcha
تازه ها
بیشتر