فوتبال ایران / شناسه خبر: 100741 / تاریخ انتشار : 1398/6/12 15:13
|
باید امروز وضعیت سفر تیم ملی مشخص شود

اسدی: برای سفر به هنگ‌کنگ، منتظر نظر فیفا هستیم

حمیرا اسدی، رییس کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال می‌گوید: « فرودگاه‌های این کشور بسته شده و ما اگر ببینیم این بحران ادامه دارد و فیفا نظری نداده، قطعاً پیگیری‌های‌مان را ادامه می‌دهیم.»

اسدی: برای سفر به هنگ‌کنگ، منتظر نظر فیفا هستیم

تیم ملی فوتبال ایران چهارشنبه 13 شهریور ماه برای برگزاری بازی مقابل هنگ‌کنگ راهی چین می‌شود تا سه‌شنبه 19 شهریور ماه در نخستین دیدار خود در گروه سوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین، میهمان هنگ کنگ باشد. اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر اما به تعطیلی فرودگاه‌های هنگ‌کنگ منجر شده و سفر تیم ملی فوتبال ایران را با اما و اگر همراه کرده است.

همه این اتفاقات اما در حالی است که کمیته بین‌الملل فدراسیون از چندین هفته پیش و قبل از اینکه اخبار ناآرامی‌های این کشور پررنگ شود، پیگیر شرایط هنگ‌کنگ بوده و درباره تغییر محل برگزاری این بازی با فیفا نامه‌نگاری‌هایی را داشته که نتیجه این نامه‌نگاری‌ها پیگیری فیفا درباره شرایط کشور میزبان شده است.

حمیرا اسدی، رییس کمیته بین‌الملل، در همین رابطه می‌گوید: «درباره شرایط هنگ‌کنگ گزارش وضعیت امنیتی را برای فیفا فرستاده‌ایم و فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرده که ناظر امنیتی‌اش را به این کشور فرستاده تا شرایط را برای میزبانی رصد کند و پیگیری‌های لازم را انجام دهد. به هرحال ما دو هفته پیش آخرین نامه‌مان را که گزارشی رسمی در این رابطه بوده برای فیفا فرستاده‌ایم و باید ببینیم خود فیفا درباره وضعیت هنگ‌کنگ چه ارزیابی و نظری خواهد داشت.»

اسدی البته درباره فعالیت‌های فدراسیون میزبان این‌طور توضیح می‌دهد: «فدراسیون میزبان می‌گوید همه چیز برای میزبانی مهیاست. ویزاهای مورد نیاز صادر شده و هتل محل اقامت تیم ملی رزرو شده است. در واقع آن‌ها مدعی هستند که هیچ مشکلی وجود ندارد اما برای سفر به هنگ‌کنگ، ما منتظر نظر فیفا هستیم.»

رییس کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال می‌گوید: «این موضوع در حال پیگیری است. به هرحال باید تا امروز نتیجه نهایی مشخص شود. آخرین خبر این بوده که فرودگاه‌های این کشور بسته شده و ما اگر ببینیم این بحران ادامه دارد و فیفا نظری نداده، قطعاً پیگیری‌های‌مان را ادامه می‌دهیم.»

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر