فوتبال ایران / شناسه خبر: 100657 / تاریخ انتشار : 1398/5/23 17:13
|
نگذاشتند فرهاد مجیدی در استقلال بماند

میداودی: وقتش رسیده بود خداحافظی کنم

سمیرا شیرمردی/ حدود یک سالی است که بحث خداحافظی میلاد میداودی از فوتبال مطرح می‌شد اما هر بار این اتفاق توسط خود این بازیکن تکذیب می‌شد. شاید دلیل این شایعه، مصدومیت میداودی بود که هر بار او را از فوتبال دور می‌کرد و باعث می‌شد درد زیادی را تحمل کند اما هر بار رد می‌شد تا اینکه این بار خود میلاد میداودی دست به کار شد و متن خداحافظی‌اش از فوتبال را در صفحه اینستاگرامش گذاشت. میلاد میداودی که محبوبیت خاصی در بین هواداران استقلال دارد، در این متن خداحافظی، از بازگشت به تیم آبی پایتخت به عنوان مربی هم نوشت. چیزی که به نظرش سخت است اما امید دارد اتفاق بیفتد.

خداحافظی ناگهانی شما، آن هم در این مقطع از زمان به گونه‌ای است که شاید خیلی‌ها فکر کنند چون بدون تیم ماندی، مجبور به این کار شدی...

 نه اصلاً اینطور نیست. من از لیگ پیشنهادهای خوبی داشتم که می‌توانستم بازی کنم اما به خاطر وضعیت پایم که خیلی وقت است درد دارد و اینکه دیگر حوصله آمپول زدن و مسکن خوردن نداشتم، تصمیم به خداحافظی گرفتم. درد پای من جوری شد که پارسال هم نتوانستم زیاد بازی کنم. به خاطر همین هم الآن فکر می‌کنم وقتش رسیده بود و بهترین شرایط برای خداحافظی بود چون نمی‌توانستم ادامه دهم.

اما معمولاً بازیکنان خیلی سخت با خداحافظی کنار می‌آیند...

 واقعاً سخت است خودم فکر می‌کنم اگر مصدومیتم نبود تا چند سال دیگر هم می‌توانستم بازی کنم اما درد پایم اجازه نمی‌دهد. الآن هم کارت مربیگری دارم که به فکر آن خواهم بود.

یعنی ممکن است به زودی شما را روی نیمکت یک تیم به عنوان مربی ببینیم؟

 کارت مربیگری گرفتم اما هنوز معلوم نیست چه می‌شود.

نکته جالب در مورد متن خداحافظی‌ات این است که بیشتر آن خطاب به هواداران استقلال بود.

 چون استقلالی هستم و اینکه فکر می‌کردم می‌توانستم بیشتر در استقلال بمانم اما مصدوم شدم و بعد از آن هم نشد.

با وجود اینکه مدت زیادی در استقلال نبودی اما محبوبیت ویژه‌ای بین هواداران این تیم داری.

 والله من خودم هم فکر نمی‌کردم اما هواداران استقلال همیشه نسبت به من لطف داشتند و خوشحالم که گوشه ذهن‌شان هستم. این هواداران بودند که همیشه از من حمایت کردند و حالا که از فوتبال خداحافظی کردم امیدوارم اگر خدا خواست بتوانم به عنوان مربی به آنها خدمت کنم و باعث خوشحالی‌شان شوم.

از وقتی از استقلال جدا شدی، هر تیمی بودی با انگیزه بالایی کار می‌کردی تا به استقلال برگردی اما این اتفاق نیفتاد...

 بله، به هر حال خیلی دوست داشتم برگردم، البته نه چند سال آخر چون سنم دیگر بالا رفته بود اما شرایط استقلال جوری بود که نمی‌شد.

البته ظاهراً به لحاظ فنی و بدنی مشکلی نداشتی و یکسری اتفاق دیگر مانع بازگشت تو شد.

 بله، من از نظر فنی اوکی بودم و 2 سالی که در سایپا حضور داشتم که در سنین 27، 28 سالگی بود، در اوج آمادگی فنی و بدنی قرار داشتم که همه بازی‌های آن موقع من را دیدند اما نمی‌شد برگردم. مثل خیلی‌ها که دوست داشتند برگردند اما فرستادند بروند و برنگشتند.

یعنی یکسری نخواستند شما برگردی؟

 این را نباید بگوییم چون همه می‌دانند که نگذاشتند برگردیم. دلیل آن هم کاملاً مشخص بود. ما محبوبیت بالایی بین هواداران داشتیم که به همین خاطر آنها نگذاشتند برگردیم چون می‌دانستند ممکن است موقعیت‌شان به خطر بیفتد. به هر حال در آن زمان هم تیم دست آنها بود.

الآن هم تیم دست آنهاست؟

کسانی نیستند که آنها را کسی آورده باشد. آنها خودشان را صاحب و مالک استقلال می‌دانستند و می‌دانند.

اما شما و بقیه بازیکنان محبوب استقلال، هواداران زیادی دارید که اگر در شبکه‌های اجتماعی هم در مورد این نفرات که نمی‌گذاشتند برگردید، پست می‌گذاشتید، ممکن بود اتفاقات دیگری بیفتد.

 امسال خیلی مسائل مشخص می‌شود. دیروز (دوشنبه) شنیدم سرمربی استقلال استعفا داده و از همین حالا حاشیه‌ها شروع شده. شاید خیلی چیزها مسائل کوچکی باشد اما همین کوچک، کوچک‌ها جمع می‌شود و به تیم ضربه می‌زند. الآن که اول فصل است چنین مسائلی پیش آمده، نگران بقیه آن هستیم.

چقدر امیدواری که روزی به عنوان مربی به استقلال برگردی و روی نیمکت این تیم بنشینی؟

 من همیشه در زندگی‌ام امید دارم. البته الآن به چنین چیزی فکر نمی‌کنم. نمی‌گویم از فوتبال خداحافظی کردم چون همیشه در فوتبال هستم و فوتبال با گوشت و پوست من یکی شده اما خیلی زود است که الآن به این مسأله فکر کنم که روی نیمکت استقلال بزرگ هستم. این اتفاق خیلی سخت است و همیشه آرزویم این است که استقلال موفق باشد و به قهرمانی برسد.

فرهاد مجیدی محبوبیت زیادی در بین استقلالی‌ها دارد اما او با وجود اینکه عملکرد بدی در هفته‌های پایانی لیگ نداشت، نتوانست بماند.

 این اتفاق پیش آمد و بهتر است بگویم کاری کردند که نماند. شرایط برای ماندن فرهاد مجیدی خیلی خوب بود و نمی‌دانم چرا رفت. به هر حال یکسری اتفاقات هست که چون نیستم و نمی‌دانم چه شده نمی‌توانم در مورد جدایی فرهاد مجیدی صحبت کنم. به هر حال هیچ چیز مخفی نمی‌ماند. مطمئناً خود فرهاد مجیدی روزی دلایل این جدایی را می‌گوید.

شما ارتباط دوستانه‌ای با مجیدی داری، یعنی به شما نگفته که دلیل این جدایی چه چیزی بوده؟

 بله ما خیلی با هم دوست هستیم اما سؤال نکردم. الآن هم فرهاد مجیدی در تیم امید است که مطمئنم آنجا نتیجه می‌گیرد. بعد از آن می‌تواند با قدرت به استقلال بگردد.

خیلی‌ها فکر می‌کنند اگر فرهاد مجیدی سرمربی استقلال می‌ماند و نتیجه نمی‌گرفت ممکن بود شرایط بدی برایش پیش بیاید و رفتنش به نفع خودش بود.

 از نظر من مجیدی این فصل می‌توانست در استقلال موفق باشد. به هر حال فرهاد مجیدی الآن در استقلال نیست و جایگاه خوبی در تیم ملی امید دارد. مجیدی الآن سرمربی تیم امید ایران است که فکر می‌کنم جای خوبی است و می‌تواند در آنجا موفق باشد. به هر حال یکسری حرف‌هاست که معلوم نیست بر چه اساسی زده می‌شود. کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند بیشتر به فکر خودشان هستند. به هر حال فوتبال شرایط متفاوتی دارد و مشخص نیست چه نتایجی به دست می‌آید. مطمئنم فرهاد مجیدی در تیم ملی امید موفق می‌شود و تجربیاتش را ثابت می‌کند. بعد از آن با دست پر و قدرت بیشتر به استقلال برمی‌گردد.

فکر می‌کنی استقلال می‌تواند این فصل قهرمان شود؟

 شرایط استقلال خوب بود و تیم هم خوب بسته شد. من فکر می‌کنم اینکه لیگ عقب افتاد شرایط برای بدنسازی استقلال بهتر شد. به هر حال از الآن نمی‌شود چیزی گفت و باید حداقل یکی، 2 بازی لیگ را ببینیم تا بتوانیم شرایط را ارزیابی کنیم. این فصل چند تیم خیلی قوی داریم اما امیدوارم استقلال قهرمان شود.

اینکه لیگ برای تجهیز شدن ورزشگاه‌ها به تعویق افتاد، اتفاق خیلی خوبی است اما یکسری تیم‌ها به این مسأله اعتراض داشتند.

 والله چند سالی است که ورزشگاه‌ها همین روند را داشتند و کاری نمی‌کردند. پس باید از یک جایی این سختگیری انجام می‌شد تا ورزشگاه‌ها تجهیز شوند چون با گفتن «درست می‌شود» کاری پیش نمی‌رفت و باید دست به کار می‌شدند. الآن شرایط ورزشگاه‌ها خیلی بهتر شده و امیدوارم این سختگیری‌ها در سال‌های بعد هم ادامه داشته باشد تا شرایط بهتر هم شود. انگار همیشه باید سختگیری باشد تا کاری درست انجام شود.

البته گفته می‌شود یکی از دلایل مهمی که برای تجهیز ورزشگاه‌ها وجود دارد، بحث ورود زنان به ورزشگاه‌هاست...

 من فکر می‌کنم این مسأله می‌توانست تأثیر داشته باشد. الآن نمی‌دانم زنان می‌توانند به ورزشگاه بیایند یا نه و شرایط به چه صورت است اما این کاری بود که باید چند سال پیش انجام می‌شد. به هر حال این کار از هر جا شروع شود به نفع فوتبال است چون اگر فوتبال ایران را تعلیق می‌کردند، مسأله‌ساز می‌شد. پس هر تصمیمی گرفته می‌شود امیدواریم به جایی ختم شود که به سود فوتبال ایران باشد.

به نظر می‌رسد حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها به خود بازیکنان و مربیان هم انگیزه زیادی می‌دهد.

 مطمئناً تأثیر دارد. البته جو ورزشگاه‌ها آن طور که گفته می‌شود نیست و خیلی بزرگنمایی می‌شود. ما این جو را در جامعه هم می‌بینیم و اینطور نیست که مختص ورزشگاه‌ها باشد. پس نباید این اتفاق مانع حضور زنان در ورزشگاه‌ها شود. امیدوارم زودتر تصمیم بگیرند که زنان به ورزشگاه‌ها بیایند.

به بحث خداحافظی‌ات برگردیم. در متن خداحافظی که نوشتی، هیچ اشاره‌ای به هواداران نفت مسجدسلیمان نداشتی و فقط به شن‌های داغ این شهر پرداختی. از آنها دلخور هستی؟

 نه، من هیچ دلخوری از هواداران مسجدسلیمانی ندارم و نکته مهمی گفتید که باید آن را ادیت کنم. به هر حال اکثر مسجدسلیمانی‌ها استقلالی هستند که وقتی در مورد هواداران استقلال نوشتم، منظورم آنها هم بود.

باشگاه استقلال: میلاد 10خاطره ساز بود

باشگاه استقلال به دنبال خداحافظی میلاد میداودی بازیکن پیشین این تیم از دنیای فوتبال، پیامی به این شرح صادر کرد: «تاریخ باشگاه استقلال شماره 10‌های خاطره‌انگیزی داشته است. یکی از آنها میلاد میداودی است که میان هواداران استقلال همواره از محبوبیت خاصی برخوردار بوده است. میداودی در لیگ برتر برای استقلال 13 گل به ثمر رساند و دوران خوبی با این تیم داشت و شاید اگر مصدومیت ناراحت کننده‌اش برابر ملوان رخ نمی‌داد، می‌توانست خاطرات شیرین بیشتری برای هواداران رقم بزند. این مهاجم خوزستانی دیروز (سه‌شنبه) از دنیای بازیگری خداحافظی کرد و باشگاه استقلال ضمن تشکر بابت تلاش‌هایش در این تیم، برای میلاد آرزوی موفقیت در ادامه زندگی‌اش را دارد.»

 

خوشحالم در گوشه‌ای از ذهن و قلب شما هستم

میلاد میداودی مهاجم پیشین تیم‌های استقلال اهواز، استقلال و سایپا که در دو فصل گذشته با پیراهن تیم نفت مسجدسلیمان به میدان رفت، با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود، از فوتبال خداحافظی کرد. متن خداحافظی میداودی به این شرح است: «سلام به همه...

امروز که این متن را می‌نویسم، دستانم می‌لرزد. چه زود گذشت توپ‌بازی در شن‌های داغ مسجدسلیمان. آن زمان‌های دور حتی فکرش را هم نمی‌کردم لحظه خداحافظی اینقدر زود بیاید. آن روزها که آرزوی پوشیدن پیراهن استقلال را داشتم کجا و حالا که لحظه خداحافظی از تمام رؤیاهایم در قالب بازیکن است، کجا. نوشتن از خداحافظی برای شما هواداران عزیز چه سخت است. می‌خواهم از شما خوبان، شما طرفداران فوتبال در مسجدسلیمان، اهواز، سرتاسر خوزستان و طرفداران استقلال کبیر در قالب بازیکن فوتبال خداحافظی کنم. خوب می‌دانم چقدر حمایتم کردید، چقدر پشتم ایستادید، چقدر به من روحیه دادید. نمی‌دانم اسمش تقدیر بود یا هر چیز دیگری، ولی کاش آن مصدومیت لعنتی اتفاق نمی‌افتاد، آه! نمی‌دانم این بغض گلویم کی رها می‌شود اما آن مصدومیت لعنتی خیلی زود باعث شد از استقلال که عشق دوران کودکی‌ام بود، جدا شوم و شاید حتی از فوتبال!

هنوز صدای واویلا واویلای شما هواداران عزیز در گوشم هست، وقتی صدایم می‌کردید، مو بر تنم سیخ می‌شد، خدا می‌داند چقدر انگیزه داشتم خوشحالتان کنم و الآن هم خوشحالم حداقل در گوشه‌ای از ذهن و قلب شما هستم. این را از پیام‌های پر‌محبتی که می‌فرستید متوجه شدم. هر چند بی‌مهری‌های زیادی از خیلی‌ها دیدم، ولی کم نیاوردم، تلاش کردم، جنگیدم، با خودم، با فوتبال، با زندگی اما میداودی اهل جنگیدن است و برنده شدن. می‌خواهم حالا نه در قالب بازیکن فوتبال، بلکه برای مربیگری تلاش کنم و بجنگم. می‌دانم حمایتم می‌کنید، مثل همیشه، من هم روی حمایت شما حساب می‌کنم. دستتان را می‌فشارم، مثل همیشه از دوران کودکی تا امروز تکرار می‌کنم که استقلالی بودم و استقلالی می‌مانم. به امید روزی که دوباره شما عزیزان را از نزدیک ببینم، شاید روی نیمکت تیم محبوب استقلال.

دوستدار شما

میلاد میداودی

سه‌شنبه 22/5/1398»

 

captcha
تازه ها
بیشتر