ورزش ایران / شناسه خبر: 100639 / تاریخ انتشار : 1398/5/23 01:13
|

ایران در جام ملت‌های والیبال زنان آسیا / حداقل آنها را بشناسیم

شکوفه موسوی / هدفی بزرگ که توقع خودشان از خودشان است. شاید خیلی از مردم ایران بازیکنان تیم ملی والیبال زنان ایران را نشناسند یا حتی ندانند که دختران ایرانی هم والیبال حرفه‌ای بازی می‌کنند.

شکوفه موسوی / شمارش معکوس برای والیبال زنان آغاز شده و جام ملت‌های والیبال زنان آسیا از یکشنبه برای کشورمان با بازی مقابل کره‌جنوبی شروع می‌شود.
دختران والیبال ایران پس از ماه‌ها اردو حالا راهی مسابقات شده‌اند تا نتیجه زحماتشان را بگیرند. کره‌جنوبی و هنگ‌کنگ حریفان ایران در مرحله مقدماتی هستند و در ادامه کار تیم ملی کشورمان سخت‌تر خواهد شد.
اینکه توقع جامعه و مسئولان ورزش از تیم ملی والیبال زنان چیست، مسأله‌ای قابل بررسی است که در این مطلب نمی‌گنجد اما آنچه امروز اهمیت دارد توقع ملی‌پوشان از خودشان است که بسیار بالاست.
تک تک بازیکنان تیم ملی والیبال زنان ایران که ترکیبی از جوانان و باتجربه‌ها هستند، تحت هدایت کادر فنی از یک هدف مشترک می‌گویند. هدفی بزرگ که توقع خودشان از خودشان است. شاید خیلی از مردم ایران بازیکنان تیم ملی والیبال زنان ایران را نشناسند یا حتی ندانند که دختران ایرانی هم والیبال حرفه‌ای بازی می‌کنند اما تیم ایران امروز می‌داند که زمان درخشش فرا رسیده و با جسارت و قدرت از حضور در بین چهار تیم برتر آسیا می‌گوید. هدفی که با توان و انگیزه امروز دختران والیبال غیر ممکن نیست و اگر سرمایه‌گذاری و حمایت‌ها ادامه داشته باشد، دور نیست روزهایی که از هدف قهرمانی در آسیا بگوییم.
امروز تیم ملی والیبال زنان ایران در سئول تمرین می‌کند و جز برای هدفش نخواهد جنگید. بد نیست ما هم که تا به امروز آنها را خیلی ندیدیم، حداقل نام‌هایشان را بدانیم تا در روزهای آینده، وقتی در بین برترین‌های قاره کهن ایستادند، برایشان راحت‌تر هورا بکشیم؛
مائده برهانی، شبنم علیخانی، نگین شیرتری، ندا چملانیان، مهسا کدخدا، مهسا صابری، مونا آشفته، شکوفه صفری، پوران زارع، مونا دریس محمودی، تهمینه درگذنی، فرزانه مرادیان، زهرا بخشی و هاله متقیان بازیکنان تیم ملی ایران در این مسابقات خواهند بود.
 

کلیدواژه
والیبال زنان
captcha
تازه ها
بیشتر