فوتبال ایران / شناسه خبر: 100628 / تاریخ انتشار : 1398/5/22 14:31
|
تجمع هواداران؛ ازپیکان شهر تا سعادت آباد

آرامش در استقلال: نگرد، نیست!

اعتراض و استعفای شفاهی استراماچونی، اعتراض‌های هواداران، اعتراض‌های پنهان برخی بازیکنان به مشکلات مالی و اختلاف در هیات مدیره کانون استقلال را پرحاشیه کرده است.

در شرایطی که اعتراض های جمعی از هوادارن استقلال در جریان بازی تدارکاتی مقابل پیکان جو آن بازی را به شدت تحت الشعاع قرارداده بود، عده دیگری از هوادارن استقلال فردای بازی با پیکان (یعنی دیروز) مقابل درب باشگاه استقلال تجمع کردند و بازهم شعارهایی علیه مسئولان باشگاه سردادند. هوادارن معترض نسبت به عملکرد تصمیم گیران باشگاه معترض بودند واعتقاد داشتند که استقلال با این شرایط نمی‌تواند با دیگر رقبا رقابت کند. موضوعاتی همچون ماجرای میلیچ که در فرودگاه دیپورت شد و اعتراض های استراماچونی به وضعیت موجود در استقلال دلیل اصلی معترضان برای تجمع دوباره در مقابل درب باشگاه استقلال بود. البته برخی مسئولان باشگاه استقلال کوشیدند با ارائه توضیحاتی هواداران را متقاعد کنند که در این برهه فقط به حمایت تیم بپردازند اما شدت اعتراض ها به حدی بود که این توصیه ها اثری در رویه آن ها نگذاشت.

 به هرحال این اعتراض ها در اطراف باشگاه استقلال هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود و درحالی که در کمتر از 24 ساعت هوادارن استقلال 2 بار علیه سیاست های باشگاه استقلال موضع گیری کردند، در یک ماه اخیر نیز به دلایل گوناگون 2 مرتبه دیگر هواداران در مقابل درب باشگاه استقلال تجمع و نسبت به سیاست گذاری ها اعتراض کرده بودند. با این شرایط خیلی بعید است که استقلال رنگ آرامش را به خود ببیند مگر اینکه تصمیم گیران در باشگاه استقلال سراغ جذب بازیکنان بهتر بروند وشرایطی برای استراماچونی ایجاد کنند که این مربی ایتالیایی کمتر اعتراض کند تا شاید این هواداران هم نسبت به آینده تیم شان امیدوار تر شوند. با شرایط موجود بدون تعارف بعید است که استقلال به آنچه می‌خواهد دست یابد و به قهرمانی لیگ برسد. قطعا یکی از ارکان موفقیت تیم ها داشتن آرامش است که اکنون استقلال از آن بی بهره است و به قول معروف هر دم از این باغ بری می‌رسد و هر روز مسئله ای باعث تجمع و اعتراض های این چنینی می‌شود.

البته باید پذیرفت که جرقه این اعتراض ها از زمانی شروع شد که رسانه های ایتالیایی با هماهنگی مدیربرنامه های آقای سرمربی اقدام به انتشار خبری کردند که کانون استقلال را به حاشیه کشید و بهانه دست همین هواداران داد تا دوباره اعتراض کنند. اگر مدیربرنامه های استراماچونی آن خوراک خبری را به خبرنگاران ایتالیایی نمی‌داد واز احتمال جدایی استراماچونی نمی‌گفت بدون شک هوادارن برای اعلام اعتراض خود نه به ورزشگاه پیکان شهر می‌رفتند و نه صبح دیروز در مقابل درب باشگاه استقلال حاضر می‌شدند. اما رفتار آقای ماچونی مقدمه ای شده بر اعتراض های شدید تر تا استقلال هنوز لیگ را شروع نکرده حوادث متعددی را تجربه کند.

 هرچند که نباید فراموش کنیم سرمربی ایتالیایی نیز برای خود استدلال هایی دارد که این ماجرا را کلید زده و مسئولان باشگاه استقلال هم باید آن قدر درایت و آینده نگری داشته باشند که بهانه دست سرمربی خود ندهند تا این گونه علیه تصمیم گیری ها موضع بگیرد و جمعی از هواداران را به طور ناخودآگاه علیه باشگاه بشوراند.

باخت به پیکان هم بی تاثیر نیست

در این میان باید شکست مقابل پیکان را هم یکی از مم ترین دلایل تجمع صبح امروز دانست. هوادارن استقلال وقتی می‌بینند تیم شان در اولین بازی تدارکاتی جدی شکست می‌خورد و مقابل پیکان بازنده میدان بازی را ترک می‌کند بیش از پیش نگران آینده تیم خود می‌شوند. باخت به پیکان در واقع در شرایطی که استراماچونی تلویحا استعفاء داده بود کاسه صبر هوادارن استقلال را لبریز کرد تا آن ها نیز به صف معترضان ملحق شوند! ظاهرا در این استقلال می‌شود همه را در هیبت معترض دید. گاهی هوادار، گاهی سرمربی و گاهی بازیکن. حالا کی زمان خود مدیران می‌شود مشخص نیست. هرچند که چندی پیش یکی از اعضای هیات مدیره هم به دلایلی استعفاء داده بود!

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر