پرسپولیس / شناسه خبر: 100598 / تاریخ انتشار : 1398/5/18 16:06
|
آمار نگران‌کننده گلزنی در بازی‌های پیش فصل

علیپور از سه مهاجم جوان ۱-۲ عقب افتاد

در بازی دوستانه عصر چهارشنبه پرسپولیس مقابل فولاد یکی از دلایل باخت سرخ‌ها در زمین خانگی شان بدون شک شهاب گردان بود.

در واقع جدا از بی دقتی مهاجمان پرسپولیس در نواختن ضربات نهایی و بدشانسی آنها که دو بار توپ به تیر دروازه حریف خورد و گل نشد شهاب گردان روز خوبی را پشت سر گذاشت  دروازه اش را مقابل مهاجمان پرسپولیس بسته نگه داشت.

گردان در چند نوبت به صورت درازکش ضربات بازیکنان پرسپولیس را مهار کرد ضمن اینکه خروج‌ها و واکنش‌های خوبی داشت.اوج واکنش های او زمانی بود که با علیپور تقریبا تک به تک شد اما یک دبل سیو تماشایی داشت و دو بار پیاپی مانع از گلزنی علیپور شد .

اگر از درخشش گردان مقابل پرسپولیس بگذریم آنچه بیشتر به چشم می آید دوری علیپور از گلزنی است.علیپور در حالی به عنوان مهمترین و بهترین مهاجم پرسپولیس شناخته می شود که در بازی‌های تدارکاتی پیش فصل در امر گلزنی آمار جالی نداشته است.

پرسپولیس تاکنون 7 بازی تدارکاتی برگزار کرده که البته کالدرون هر بار ترکیب متفاوتی را به میدان می فرستد.علیپور در بازی های یکه به میدان رفته تنها یک گل مقابل نیروی زمینی در جام شهدا به ثمر رساند در حالی که مهاجمان جوان پرسپولیس تا اینجا هر کدام دو گل به ثمر رسانده اند.

محمد امین اسدی در بازی ابتدای پیش فصل مقابل نیروی زمین گل زد و گل دوم دیدار با نساجی را به ثمر رساند.امیر روستایی در اولین بازی‌اش با پیراهن پرسپولیس مقابل نیروی زمینی در جام شهدا موفق به گلزنی شد و بعد از آن نیز دروازه نفت مسجد سلیمان را بازکرد.مهدی عبدی نیز در اولین بازی‌اش برای پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان گل زد و در دیدار با نساجی نیز دروازه حریف را باز کرد.

در واقع سه مهاجم جوان پرسپولیس که آنها هم در برخی مسابقات در میدان نبوده اند هر کدام دو گل به ثمرر سانده اند اما علیپور تنها یک گل در بازی‌های پیش فصل به ثمر رسانده است.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که اخبار متناقضی در خصوص نگاه کالدرون به علیپور به گوش می‌رسد و حتی برخی گفته اند در صورت جذب مهاجم خارجی امکان نیمکت نشینی آقای گل سابق و بهترین گلزن دو فصل گذشته پرسپولیس وجود دارد.

البته علیپور همین فصل قبل هم در چند بازی گل نزد و مدتی در افت بود که این را نباید به ناآمادگی یا توانایی اش ارتباط داد  و می توان این دوری از گل را مقطعی دانست ضمن اینکه کم گل زدن در بازی‌های تدارکاتی نمی توند خیلی این بازیکن و کالدرون را نگران کند.

11

captcha
تازه ها
بیشتر