پرسپولیس / شناسه خبر: 100588 / تاریخ انتشار : 1398/5/16 16:25
|

رقابت های لیگ برتر دوره نوزدهم شب گذشته در مشهد قرعه کشی شد و تیم‌ها حریفان خود را شناختند .البته با توجه به اینکه زمانی برای شروع مسابقات لیگ برتر اعلام نشده مسابقات هیچ تاریخی ندارد و اصلا مشخص نیست بازی‌ها در چه روزهایی، چه ساعاتی و به فاصله چند روز از هم برگزار خواهد شد که این هم از عجایب فوتبال ایران است.

به هر حال با توجه به قرعه کشی انجام شده برنامه بازی‌های پرسپولیس در نیم فصل اول بدین گونه خواهد بود که طبیعتا ترتیب حریفان در نیم فصل دوم همین گونه خواهد بود و تنها جای میزبان و میهمان عوض می شود:

هفته اول : پرسپولیس - پارس جم

هفته دوم: تراکتورسازی - پرسپولیس

هفته سوم:پرسپولیس- صنعت نفت آبادان

هفته چهارم: استقلال - پرسپولیس

هفته پنجم: پرسپولیس - سپاهان

هفته ششم: شهر خودرو - پرسپولیس

هفته هفتم: پرسپولیس - پیکان

هفته هشتم: شاهین بوشهر - پرسپولیس

هفته نهم:پرسپولیس - ماشین سازی

هفته دهم: فولاد - پرسپولیس

هفته یازدهم: پرسپولیس - نفت مسجدسلیمان

هفته دوازدهم:پرسپولیس - نساجی

هفته سیزدهم:ذوب آهن - پرسپولیس

هفته چهاردهم : پر سپولیس - گل گهر سیرجان

هفته پانزدهم: سایپا - پرسپولیس

*پرسپولیس فصل قبل با حضور در جم و بازی مقابل پارس جنوبی لیگ را تمام کرد و حالا با همین تیم فصل را آغاز خواهد کرد با این تفاوت که این مسابقه در تهران برگزار می شود و دیگر خبری از مهدی تارتار و برانکو روی نیمکت‌ها نیست و کمالوندو کالدرون جای آنها را گرفته اند.هفته اول وبازی افتتاحیه لیگ 19 جنگ K ها خواهد بود.

*پرسپولیس در ورزشگاه آزادی فصل را آغاز خواهد کرد و در همین ورزشگاه آزادی فصل را تمام می کند.بازی هفته سی‌ام با سایپا در  این ورزشگاه خواهد بود و اگر چهارمین قهرمانی متوالی در راه باشد برخلاف فصل قبل جشن پیش چشم هواداران برگزار می شود.

*بدون شک پرسپولیس شروع دشواری در فصل تازه با سرمربی و کادر فنی جدید خواهد داشت چرا که در شش هفته ابتدایی باید با چهار تیم مدعی تراکتورسازی، استقلال،سپاهان و شهر خودرو بازی کند.

*همان قدر که شروع پرسپولیس دشوار خواهد بود پایان کار برای پرسپولیس روی کاغذ راحت‌تر به نظر می رسد.در واقع پرسپولیس در نیم فصل دوم و از هفته بیست و یکم به بعد دیگر مواجهه مستقیمی با مدعیان نخواهد داشت.البته این را در شرایطی تصور می‌کنیم که مدعیان خارج از فهرست دایره قدرت فصل قبل نباشند.

*پرسپولیس قبل از شروع فصل با تیم‌های سایپا،پیکان، نفت مسجد سلیمان،نساجی و فولاد بازی تدارکاتی داشته و دارد(امروز و فردا) که با هیچ کدام از این تیم‌ها در 6 هفته ابتدایی بازی نخواهد کرد.این یعنی که شناخت نسبی بازی‌های تدارکاتی دو تیم از هم،در بازی‌های رسمی‌شان کمکی به  آنها نمی‌کند.

*تقابل کالدرون و دنیزلی در هفته دوم یک اتفاق ویژه برای پرسپولیسی‌ها خواهد بود.برانکو در چهار فصل گذشته هرگز به تراکتورسازی نباخت و بیشتر برنده بود اما باید دید کالدرون از اولین آزمون بزرگ چگونه بیرون خواهد آمد.

*برخلاف فصل گذشته که پرسپولیس سه بار در تابستان به خوزستان رفت در این فصل پرسپولیس تا هفته هشتم به جنوب نخواهد رفت و بدین ترتیب تابستان را بدون حضور در استان‌های جنوبی طی خواهد کرد.این یعنی که کالدرون و تیمش نباید نگران گرما و شرجی و مبارزه با آن باشند.بازی هفته هشتم در بوشهر هفته هشتم برگزار می شود که با توجه به دو هفته تعطیلی لیگ شاید اواخر مهرماه باشد.

*با توجه به اینکه استقلال در دربی هفته چهارم میزبان خواهد بود چنانچه سازمان لیگ روی اجرای قانون مصر باشد اولین قرعه 90 به 10 در این دربی برگزار خواهد شد.یعنی اینکه هواداران پرسپولیس برای اولین بار در اقلیت دربی قرار می گیرند که تجربه عجیبی برای کالدرون و تیمش خواهد بود.

*پرسپولیس در نیم فصل اول5 بار خارج از تهران و یک بار در تهران و خارج از ورزشگاه آزادی بازی خواهد کرد .پرسپولیس در نیم فصل اول باید به تبریز، مشهد، بوشهر،اهواز و اصفهان سفر کند.در نیم فصل دوم کار دشوارتر است و سرخ ها باید 7 بار از تهران خارج شوند و سه مسابقه از 5 هفته ابتدایی نیم فصل دوم را در خارج از خانه برگزار خواهند کرد.بازی در تهران و خارج از ورزشگاه آزادی باز هم یک مسابقه خواهد بود.

11

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر