پرسپولیس / شناسه خبر: 100573 / تاریخ انتشار : 1398/5/15 17:04
|
مهاجم خوب بگیریم در آسیاهم مدعی هستیم

کرمانی مقدم: وحید امیری؟ من یک چیز دیگر بودم

ایران ورزشی - مرتضی کرمانی مقدم یکی از بهترین و محبوب ترین بازیکنان تاریخ  پرسپولیس است که به اندازه فوتبال دلپذیرش او را باید به خاطر بی شیله پیله بودنش دوست داشت.با کرمانی درباره خط هافبک پرسپولیس و البته مسائل فنی این تیم گپ زدیم که می خوانید:

پرسپولیس 10 بازیکن در خط هافبک دارد که 4 تایشان باید بازی کنند.یعنی ترافیک سنگینی در خط میانی وجود دارد.

بله هافبک زیاد داریم اما مهاجم نداریم.

دنبال مهاجم خارجی هستند.

حتما باید یک مهاجم خارجی بیاید.اگر می خواهیم قهرمانی‌ها را تکرار کنیم حتما باید مهاجم خوب خارجی بیاوریم.

البته  جذب مهاجم خارجی ریسک هم دارد.

چرا ریسک دارد؟بروند بازیکن سرشناس و خوب بیاورند نه یکی مثل بودیمیر که من در این سن از او بهتر بودم.

بحث هزینه هم مطرح است.یعنی یک مهاجم 500 هزار دلاری با هزینه اسکان و رفت و آمدش بیش از 6 میلیارد تومان برای باشگاه هزینه خواهد داشت.

بله دیگر اینها هست اما اینجا پرسپولیس است.یک تیم بزرگ که حتما باید این ریسک را انجام دهد.الان بازیکنان خوب خودمان 4-3 میلیارد پول می گیرند پس طبیعی است که به بازیکن خارجی اینقدر پول بدهیم.به نظر من برای خط حمله حتما باید بازیکن بگیریم تا تقویت شود.حالا اگر هم خط هافبک شلوغ باشد مربی به تمرین نگاه می کند و هر کس آماده تر باشد به میدان می رود.می شود از سیستم چرخشی هم استفاده کرد.ما بازی‌های آسیایی و حذفی را هم داریم که بازیکنان در آن مسابقات به میدان می روند.

فکر می کنید کالدرون هم مثل برانکو با سیستم 2-4-4 بازی کند؟

من فکر می کنم برانکو که با یک مهاجم بازی می کرد.به نظر من سیستم تیم در زمان او 1-5-4 بود .فکر می کنم تیم برانکو با آنکه قهرمان می‌شد اما زیبا بازی نمی‌کرد و من خیلی کم دیدم که خوب بازی کند.یعنی بیشتر تعصب و غیرت بچه‌ها بود بخصوص در این فصل آخر که نفر هم کم داشتند.

یعنی بیشتر اقتصادی بازی می کرد تا برنده شود.

بله دیگر اما فکر نکنم این مربی اینطوری باشد.به نظر من پرسپولیس باید رو به جلو بازی کند و این مربی هم دنبال بازی رو به جلوست.پرسپولیس همیشه یک تیم تهاجمی بوده و در دهه‌های 50 و 60 مردم از بازی‌هایش لذت می بردند.

گفته می شود شاید عالیشاه یا امیری در مرکز خط میانی بازی کنند.نظرتان چیست؟

فکر نمی کنم این اتفاق بیافتد.شاید مربی دارد امتحان می کند.این مربی رو بجلو بای می کند.قبلا تیم با دو تا هافبک دفاعی بازی می کرد اما الان از یک هافبک رو به جلو و رونده کنار هافبک دفاعی بهره می گیرد.این خیلی خوب است و نشان می دهد تیم تهاجمی تر شده .

از بین نفرات خط میانی فکر می کنید کدام شان در ترکیب اصلی باشند؟

وحید به نظر من می تواند رو به جلو کارکند چون یک بازیکن سرعتی و تکنیکی است.او می تواند کنار یک هافبک نفوذی و دفاعی جا بیافتد.

فرشاد احمدزاده چطور؟فکر می کنید بعد از بازگشت به پرسپولیس همان فرم سابق را داشته باشد؟

یکسری از بازیکنان هستند که از پرسپولیس بیرون می روند افت می کنند اما یکسری هم فوتبال‌شان بهتر می شود.من چون شرایط فرشاد را ندیده ام نمی توانم نظر بدهم.

به نظرتان حاشیه هایی که پیرامون او وجود دارد و دلخوری هواداران روی بازی اش تاثیر می گذارد؟

خب این دیگر هنر مربی است که این مسائل را جمع کند ضمن اینکه هواداران ما آنقدر شعور دارند که دوست دارند تیم شان نتیجه بگیرد.

درباره جوان‌های پرسپولیس چه نظری دارید.به نظر می رسد آنها برای رسیدن به لیست 20 نفره بازی ها هم کار خیلی سختی داشته باشند.

بله همین طور است این را بدانید هیچ مربی نمی آید در یک بازی از 11 بازیکن و در بازی بعد از 11 بازیکن دیگر استفاده کند.من شنیدم این مربی هم گفته یک تیم برای قهرمانی دارد و یک تیم برای آینده.خب طبیعی است که از آن نفرات تیم آینده کمتر استفاده کند.مطمئنا او از جوان‌ها استفاده می کند اما خیلی کم و به مرور .

فکر می کنید کالدرون با پرسپولیس موفق خواهد شد؟

این تیم تیمی است که اسکلت فصل قبلش را حفظ کرده وهمان نفرات سال‌های اخیر را دارد.به نظرم اگر در خط حمله تقویت شود حتی می توانیم در آسیا مدعی باشیم .به نظرم در این شرایط هر مربی بیاید کارش راحت است.

اما توقع هواداران هم بالاست.

شک نکنیند همین طور است اما ثبات ترکیب خیلی کمک می کند تا دوباره پرسپولیس موفق شود.

راستی اخیرا در یک نظرسنجی تیم منتخب تاریخ پرسپولیس توسط هواداران انتخاب شد.(بعد از خواندن اسامی یازده نفر ترکیب منتخب) فکر می کنید جای کدام بازیکن خالی است؟

خودم.البته اینقدر پرسپولیس بازیکن خوب داشته که باید سه تا تیم می چیدند چون نفرات زیادی هستند که جایشان در این تیم خالی است .البته این ترکیب هم بد نیست.

در بین بازیکنان چند فصل اخیر پرسپولیس کدام بازیکن را بیشتر شبیه خودتان جنگنده ، تکنیکی و قدرتی دیده اید؟

فکر می کنم یک مقدار علی کریمی را می دیدم که مثل من تکنیکی، سرعتی و قدرتی بود.مهرداد اولادی هم یک مقدار اینطوری بود.البته علی کریمی سرتر از من بود.

از بین بازیکنان چند سال اخیر وحید امیری به جز شرایط بدنی اش شبیه شما بازی نمی کند؟

نه زیاد،من می جنگیدم اما وحید امیری سرعتی، تکنیکی و قدرتی است.من یک چیز دیگر بودم(به حالت شوخی).

11

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر