پرسپولیس / شناسه خبر: 100535 / تاریخ انتشار : 1398/5/12 18:22
|
فشار بازی‌های سخت ادامه دارد

چینش مدیریت نشده حریفان تدارکاتی پرسپولیس

به نظر می رسید با توجه به تعویق در شروع فصل تازه لیگ برتر پرسپولیس فرصت این را پیدا کرد تا اتفاقات عجیب اردوی ترکیه و کمبودی که در آن اردو احساس شد را جبران کرده و با ترتیب دادن بازی‌ های تدارکاتی متعدد آماده شروع فصل شود.

پرسپولیس در بازگشت از اردوی ترکیه دو بازی در جام شهدا انجام داد که حکم بازی تدارکاتی را داشت، سپس دو بازی دیگر در آخر هفته گذشته انجام داد و قرار است در پایان هفته جاری هم دو بازی دیگر داشته باشد.

با این حال آنچه در این میان ظاهرا اهمیت ندارد کیفیت حریفان تدارکاتی است که مشخص نیست بر چه اساس و معیاری انتخاب می شود.معمولا قبل از شروع تورنمنت ها و لیگ‌های فرسایشی تیم‌ها با بازی های سبک مقابل تیم های گمنام و دسته‌های پائین تر بازی‌های تدارکاتی‌شان را آغاز می کنند و در ادامه با بازی مقابل تیم‌های قدرتمند عیارشان را محک می زنند.سر آخر هم دوباره سراغ تیم های کوچک می روند تا ضمن مرور آخرین مسائل فنی از نظر روانی هم در شرایط مناسبی قرار بگیرند و البته از فشار تمرینات و بازی‌های سنگین بکاهند.

این رویه البته تا اینجای تمرینات پیش فصل در پرسپولیس رعایت نشده است.پرسپولیس در شروع تمرینات پیش فصل  با نیروی زمینی شروع کرد اما بعد از لغو بازی‌هایش در ترکیه مقابل تیم های لیگ برتری بازی کرده و بازی خواهد کرد.بعد از بازی با سایپا، پیکان و نفت مسجد سلیمان حالا برنامه بازی با نساجی و فولاد مصاف داده و بدین ترتیب اگر این دو مسابقه آخرین بازی های تدارکاتی اش باشد با یک سوم حریفان لیگ برتری اش بازی کرده است.

شاید بهتر بود پرسپولیس برای بازی های بعدی حریفان کم نام و نشان تر و سبک تری را انتخاب کند هر چند باید تا حدودی هم به مسوولان تیم حق داد چرا که هیچ کس از تاریخ دقیق شروع لیگ خبر ندارد و در این شرایط نمی توان برنامه ریزی کامل و استراتژیکی داشت.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر