فوتبال ایران / شناسه خبر: 100530 / تاریخ انتشار : 1398/5/12 16:51
|
از کسانی چوب می‌خوریم که ادعای حضور 30 سال در ورزش دارند

واعظ آشتیانی: فدراسیون باید به فیفا بگوید فوتبال ما را دولت اداره می‌کند

امیررضا واعظ آشتیانی در انتقاد به شرایط فعلی فوتبال ایران می‌گوید: «فدراسیون فوتبال ایران باید با فیفا و AFC شفاف باشد و به آن‌ها بگوید که فوتبال ایران را دولت اداره می‌کند.»

واعظ آشتیانی: فدراسیون باید به فیفا بگوید فوتبال ما را دولت اداره می‌کند

اظهارنظر محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان درباره تاریخ شروع لیگ فوتبال، واکنش‌های زیادی را در پی داشته است. اینکه جرا معاون وزیر باید تاریخ شروع لیگ را اعلام کند؟ امیررضا واعظ آشتیانی، قائم‌مقام پیشین سازمان تربیت بدنی، یکی از افرادی است که با انتقاد از معاون وزیر ورزش و جوانان می‌گوید: « معاون وزیر می‌گوید لیگ برتر فلان روز برگزار می‌شود ولی نمی‌داند این اظهار نظر او چه تبعاتی خواهد داشت. آقایی که معاون وزیر است و ادعا می‌کند 30 سال سابقه مدیریت در ورزش را دارد چرا باید چنین حرفی بزند. اتفاقا ما هم قبول داریم که در فوتبال یکسری آدرس‌های غلط می‌دهند که وزارت ورزش باید روی آنها نظارت کند ولی اعتقاد نداریم یک معاون وزیر در مقام سخنگوی فدراسیون فوتبال  عمل کند. مگر معاون وزیر سخنگوی فدراسیون است که تاریخ لیگ را می‌گوید؟ متاسفانه ما امروز از کسانی چوب می‌خوریم که ادعای حضور 30 سال در ورزش را دارند اما نمی‌دانند که در چه مواقعی باید اظهار نظر کنند. وزیر ورزش باید با اینگونه مسائل برخورد کند.»

او همچنین تأکید می‌کند: «‌چطور یک معاون وزیر می‌گوید لیگ در فلان تاریخ برگزار می‌شود اما زمانی که از او در مورد استقلال و پرسپولیس می‌پرسند می‌گوید ما دخالتی نداریم؟ نقل به این موضوع که تاریخ لیگ را به افکار عمومی منتقل می‌کنند در حالی که خود فدراسیون تاریخ دقیقی ارائه نکرده آیا اسمش دخالت نیست؟ در آن سو استقلال و پرسپولیس زیرمجموعه وزارت هستند اما درست در زمانی که آنها باید دخالت کنند و روی اتفاقات دو باشگاه ورود کنند کنار کشیده و می‌گویند ما دخالت نمی‌کنیم. من فقط برای نمایندگان مجلس متاسف هستم چون آنها زمانی که سازمان تربیت بدنی را به وزارتخانه تبدیل کردند مدعی بودند که می‌خواهند روی این مسائل نظارت کنند اما الان آیا نظارتی می‌شود؟ »

واعظ‌ آشتیانی می‌گوید: « فدراسیون باید آنقدر شفاف باشد و این قابلیت را داشته باشد که رسما به فیفا و AFC بگوید فوتبال ما را دولت اداره می‌کند. وقتی دولت هزینه‌های یک فدراسیون و باشگاه‌ها را متقبل می‌شود اینکه بگوییم مسابقات را دیر برگزار می‌کنیم بحثی خنده دار است. حالا من یک سؤال از فدراسیون فوتبال دارم. اگر فرض کنیم امروز همه ورزشگاه‌های ما آماده شده با کدام تفکر حرفه‌ای آنها می‌توانند بازی‌ها را برگزار کنند. چرا مسئولان فدراسیون قبول نمی‌کنند ضعف مدیریت دارند و اینکاره نیستند. آنها با این گونه رفتارها و تاکید روی این موضوع که لیگ را عقب می‌اندازیم تا ساختارها درست شود بیشتر خودشان را محکوم می‌کنند.»

 

 

2 - 400

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر