فوتبال ایران / شناسه خبر: 100523 / تاریخ انتشار : 1398/5/12 13:41
|
حق زنان است بازی تیم محبوب‌شان را در ورزشگاه ببینند

امین قاسمی‌نژاد: نه مجسمه می‌خواهیم، نه پاداش

سمیرا شیرمردی/ پدیده یا همان تیم شهر خودرو، فصل گذشته آنقدر خوب کار کرد که حالا انتظارات از آن خیلی بالا رفته. جالب این است زمانی که پدیده می‌درخشید و نتایج خوبی می‌گرفت، مسئولان زیادی سمت تیم می‌رفتند و قول‌های زیادی دادند اما حالا دیگر خبری از آن مسئولان و قول‌هایشان نیست. امین قاسمی‌نژاد یکی از بهترین بازیکنان و گلزنان پدیده در فصل گذشته از اینکه دیگر خبری از شهردار و اعضای شورای شهر نیست، ناراحت و گلایه‌مند است و فکر می‌کند این اتفاقات تکراری شده. قاسمی‌نژاد که دیگر توقعی از مسئولان ندارد، می‌گوید در صورتی که این فصل قهرمان شوند، خودشان می‌خواهند مجسمه‌هایشان را بسازند و در شهر نصب کنند. اتفاقی عجیب که شهردار قول آن را داده بود اما دیگر حتی حرفی در مورد آن نزد. امین قاسمی‌نژاد هافبک گلزن پدیده مشهد در رابطه با شرایط تیمش، تعویق مسابقات لیگ، حضور زنان در ورزشگاه‌ها، اهداف پدیده در فصل آینده و... صحبت می‌کند.

---

اوضاع پدیده شهر خودرو این روزها چطور است؟

 شرایط ما طوری است که رفته رفته بهتر می‌شویم. البته تاریخ دقیق شروع لیگ مشخص نیست و قرعه‌کشی هم انجام نشده. امیدوارم زودتر تکلیف را مشخص کنند چون دیگر خسته شدیم از تمرین و تمرین و تمرین. اگر برویم در کوران مسابقات شرایط بهتر می‌شود. در کل فکر می‌کنم تعویق لیگ برای فوتبال ایران بد است.

درست است که تعویق لیگ برای فوتبال بد و شاید زشت باشد اما تجهیز شدن ورزشگاه‌ها اتفاق خوبی است. البته شاید بهتر بود این کار زودتر انجام می‌شد.

 بله، با شما موافقم. البته زودتر از این نمی‌شد چون فرصتی نداشتند. ضمن اینکه یک دفعه نمی‌شود همه چیز را درست کرد. تعویق لیگ کار را سخت کرده. الان بعضی تیم‌ها مثل سایپا و فولاد که خیلی زود کارشان را شروع کردند هر روز که مسابقات به تعویق می‌افتد به ضررشان است.

تا الان سازمان لیگ هیچ تاریخی برای شروع مسابقات به تیم‌تان اعلام نکرده؟

 نه، چیزی نگفتند و منتظریم زودتر اعلام کنند. البته در این مدت تاریخ‌های زیادی شنیدیم. یک بار گفتند 26 مرداد، بعد از آن هم گفتند 10 شهریور اما این تاریخ خیلی دیر است و فکر نمی‌کنم به شهریور برسد. به هر حال منتظر اعلام رسمی سازمان لیگ هستیم.

ظاهراً 29 مرداد که عید غدیر خم است، مد نظر سازمان لیگ قرار گرفته.

 ما در جریان این تاریخ نیستیم و باز هم می‌گویم هر چه قدر بازی‌ها دیرتر برگزار شود، سخت می‌گذرد.

گفته می‌شود چند سرمربی از تاریخ دقیق شروع لیگ خبر دارند. آقای گل‌محمدی جزو این نفرات نیست؟

 فکر نمی‌کنم. ما کسی را در فدراسیون فوتبال نداریم که بخواهد تاریخ شروع مسابقات را به ما بگوید.

اما پدیده آسیایی است و شاید بهتر باشد زودتر خبردار شوید.

 درست است اما شاید به خاطر اینکه هنوز سهمیه‌مان قطعی نشده و باید به پلی‌آف برویم به ما اعلام نکردند. در هر صورت امیدوارم هر چه زودتر به همه تیم‌ها رسما اعلام شود. نه اینکه بعضی از تیم‌ها خبر داشته باشند و بعضی‌ها ندانند.

شنیدید بحث تعویق لیگ و تجهیز ورزشگاه‌ها به خاطر حضور زنان است.

 من خیلی موافق این مسئله هستم چون فکر می‌کنم حضور خانواده‌ها، بحث انگیزشی در بین بازیکنان ایجاد می‌کند و در کل اتفاقات بهتری می‌افتد. البته باید برای این کار فرهنگ‌سازی شود و فکر می‌کنم اوایل حضور زنان در ورزشگاه‌ها، کار سختی در پیش خواهد بود اما فکر می‌کنم اگر خانواده‌ها به ورزشگاه بیایند، فرهنگ تماشاگران هم بالاتر می‌رود و یکسری ناسزاها دیگر جمع می‌شود و گفته نخواهد شد. به هر حال زنان دوست دارند به ورزشگاه بیاید و حق‌شان هم هست که امیدواریم ساختار برای ورود آنها درست شود. واقعاً تماشای بازی‌ها از تلویزیون با حضور در ورزشگاه خیلی متفاوت است که امیدوارم همه زنان بتوانند بازی‌های تیم محبوب‌شان را از نزدیک ببینند.

 

---

بحث ساختن مجسمه‌هایتان به کجا کشید؟

 مجسمه‌ها را که نساختند و نمی‌دانم اصلاً کجا می‌خواستند بسازند. به هر حال یکسری صحبت شد که هیچ‌کدام عملی نشد. مثلاً قبل از آخرین بازی‌مان در لیگ، شهردار آمد و گفت اگر این بازی را ببرید، به کل تیم پاداش نقدی می‌دهم اما بعد از بازی که اتفاقاً برنده هم شدیم، کسی را ندیدیم. ما حتی تا ساعت 2 شب در هتل جلسه داشتیم اما کسی نیامد و فقط آقای حمیداوی آمد و برای‌مان صحبت کرد. از آن موقع تا الان نه شهردار را دیدیم و نه اعضای شورای شهر را. می‌خواهم بگویم اگر حمایت نمی‌کنند حداقل زمین تمرین و امکانات بدهند. ما برای هر بازی در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد، باید مبلغ کلانی بدهیم، حتی برای بازی‌های دوستانه. به خاطر همین، بازی با سپاهان و مس کرمان را در زمین منزل‌آباد برگزار کردیم و بازی با ذوب‌آهن هم با اجازه زیاد، در ورزشگاه امام رضا انجام شد. در کل تیمی که این همه هوادار دارد، نمی‌دانم چرا باید چنین باشد. نمی‌دانم داستان این شهر چیست که کسی حمایت نمی‌کند.

اما به خاطر مخالفت شورای شهر برای نصب مجسمه‌ها در شهر، قرار شد مجسمه‌ها در ورزشگاه ثامن نصب شود.

 نه، هیچ خبری نشد. مشخص بود که قول می‌دهند و بعد از آن خبری نمی‌شود. من در آن جلسه‌ای که شهردار چنین قولی داد، نبودم اما کاملاً مشخص است این حرف‌ها مثل زمان رأی گرفتن در زمان انتخابات است؛ اینکه یکسری حرف می‌زنند و قول می‌دهند اما عمل نمی‌کنند. عمل که نمی‌کنند هیچ، جواب هم نمی‌دهند. ما پاداش و مجسمه نخواستیم فقط امکانات اولیه باشگاه را فراهم کنند. از زمانی که آقای حمیداوی آمده خیالشان راحت است که او همه کارها را می‌کند اما یک نفره نمی‌شود و نیاز به حمایت است. در این چند ماه هم آقای حمیداوی خیلی زحمت کشید اما بدون حمایت ممکن است دلسرد شود. ضمن اینکه همه تیم را به اسم پدیده می‌شناسند و نه شهر‌خودرو که این مسئله یعنی بحث تبلیغاتی وجود ندارد و تلاش برای این است که نماینده مشهد به موفقیت برسد. ما در هر بازی 20، 25 هزار نفر تماشاگر داشتیم و حتی در بازی دوستانه مقابل ذوب‌آهن حدود 2 هزار نفر به ورزشگاه آمدند که این نشان می‌دهد مردم تیم را دوست دارند. پس بهتر است به خاطر مردم به تیم توجه شود. اگر خدایی نکرده تیم نتیجه نگیرد همه تقصیرها را گردن اعضای آن می‌اندازند اما وقتی نتیجه می‌گیرد همه مسئولان می‌آیند تا خودی نشان دهند که عجیب است. در این شهر تنها هستیم و با این همه امکانات و این همه سرمایه‌دار واقعاً عجیب است که وقتی سیاه‌جامگان منحل شد کسی چیزی نگفت. حتی دلیل آن را نگفتند و نرفتند ببینند مشکل چه چیزی است.

خود تیم و باشگاه هم پیگیر نبودند که ببینند قول‌های شهردار چه شد؟

 فکر نمی‌کنم اما وقتی شهردار آمد و قول داد باید به آن عمل کند. قولی که رسانه‌ای شد و همه از آن خبر داشتند.

محمد قاسمی‌نژاد هم از پدیده جدا شد.

 بله، محمد بهترین بازی‌ها را برای پدیده انجام داد اما به هر حال بعضی بازیکنان دوست دارند جایی باشند که بیشتر بازی کنند و محمد هم به خاطر این مسئله جدا شد و به فولاد رفت.

رضا ناصحی چرا جدا شد؟ آن هم این قدر دیر!

 نمی‌دانم. رضا با ما از اول فصل تمرین داشت که ناگهان تصمیم گرفت جدا شود.

بحث کاپیتانی باعث این جدایی نشد؟ اینکه مثلا مهدی رحمتی آمده و شاید او کاپیتان شود.

 اصلاً. مهدی (رحمتی) و رضا (ناصحی) خیلی با هم دوست هستند و اصلاً بحث کاپیتانی مطرح نیست. در تیم ما واقعاً همه برای موفقیت تیم تلاش می‌کنیم و بحث کاپیتانی مطرح نبوده و نیست.

حضور مهدی رحمتی، ظاهراً توجه‌ها را به پدیده هم بیشتر کرده.

 دقیقاً. به هر حال رحمتی جزو بازیکنان بزرگ است که خیلی‌ها پیگیر بازی‌ها و عملکرد او هستند. در کل تیم با نفرات جدید شکل خوبی پیدا کرده و رفته رفته کل تیم هماهنگ می‌شوند.

هدف پدیده برای فصل آینده با این همه مهره چه چیزی است؟

 دیگر توقعات را بالا بردیم و هر جور شده می‌خواهیم بهتر از فصل قبل نتیجه بگیریم. ما در 3 جام، لیگ برتر، حذفی و آسیایی حضور داریم که باید حداقل یک جام بیاوریم.

 

---

یعنی دنبال قهرمانی لیگ برتر هستید؟

 صددرصد. ما دنبال قهرمانی هستیم چون هواداران‌مان به چیزی جز آن قانع نمی‌شوند.

فکر می‌کنی رقبایتان برای رسیدن به قهرمانی کدام تیم‌ها هستند؟

 همان 5، 6 تیم بالای جدول یعنی پرسپولیس، استقلال، تراکتور، سپاهان و ذوب‌آهن.

به نظرت فصل آینده ممکن است باز هم شاهد یک شگفتی مثل پدیده باشیم؟

 فکر نمی‌کنم. در واقع بازی‌های دوستانه مدت اخیر جوری بود که فکر نمی‌کنم شگفتی ایجاد شود. امیدواریم پدیده هم بهترین عملکرد را در فصل آینده داشته باشد.

درست است که بازی‌های پدیده فصل آینده در ثامن برگزار خواهد شد؟

 نه، ورزشگاه ثامن بیرون شهر است و فقط جمعه‌ها به خاطر پیست موتورسواری شلوغ می‌شود. ضمن اینکه زمستان در آنجا خیلی سرد است و چند درجه سردتر از خود مشهد می‌شود. به خاطر همین قرار نیست به آنجا برویم چون هواداران کمتری هم به آنجا می‌آیند.

اگر قهرمان شوید، منتظر چه اتفاقی هستید؟

 دیگر منتظر هیچ مسئولی نیستیم. قهرمان شویم، خودمان مجسمه خودمان را در شهر نصب می‌کنیم و نیازی به شهرداری نداریم (می‌خندد).

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر