پرسپولیس / شناسه خبر: 100522 / تاریخ انتشار : 1398/5/11 18:03
|

گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی سرخ ها در بازی های درون تیمی اردوی ترکیه سیستم سه دفاعه را تست کرد اما در بازی‌های تدارکاتی اخیر به دفاع چهار نفره برگشته است.

کالدرون در بازی‌های جام شهدا مشخصا از سیستم 1-3-2-4 استفاده کرد اما در دیدار با پیکان باز هم تغییر سیستم داد.

در ترکیب پرسپولیس مقابل پیکان تنها یک هافبک دفاعی به نام احمد نوراللهی در میدان بود و مقابل او سه وینگر و هافبک تهاجمی و دو مهاجم بازی کردند.در واقع می توان این سیستم را 1-4-1-4 یا 2-4-4 دانست هر چند با توجه به اینکه بازی پشت درهای بسته برگزار شد مشخص نیست موقعیت چینش بازیکنان در این ترکیب چگونه بوده است.

چنانچه سیستم 1-4-1-4 بوده مقابل نوراللهی در یک خط چهار نفره احمدزاده، امیری،ترابی و اسدی بازی کرده اند و مهاجم نوک بوده اند.اما اگر اسدی و علیپور در خط حمله کنار هم بوده اند سیستم 2-4-4 تشکیل شده و احتمالا احمدزاده کنار نوراللهی در نقش هافبک میانی بازی کرده است که با این پست چندان غریبه نیست.

در دیدار با نفت مسجد سلیمان هم این مساله به گونه ای تکرار شد  و با توجه به چینش نفرات سیستم پایه 2-4-4 یا 1-1-4 بوده است.در حالت اول احتمالا ربیع خواه  و کامیاب ینیا در مرکز میدان  و حسین پور و علیشاه در کاره های خط هافبک بازی کرده اند تا اسدی و روستایی مهاجمان تیم باشند.اگر سیستم 1-4-1-4 باشد نیز ربیع خواه تنها هافبک دفاعی تیم بوده و کمال یک خط جلوتر بازی کرده است که احتمال حالت اول یعنی 2-4-4 پررنگتر است.

به هر حال به نظر می رسد کالدرون همچنان مشغول تست سیستم های مختلف در بازی های تدارکاتی است تا به ارنج و سیستم نهایی برسد.

11

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر