فوتبال ایران / شناسه خبر: 100520 / تاریخ انتشار : 1398/5/11 17:14
|
همه راه‌ها به کاپیتان ختم می‌شود

سیدجلال یا کنعانی؟ البته که حسینی!

دیدن سیدجلال حسینی روی نیمکت پرسپولیس در بازی‌های دوستانه اخیر غریب‌ترین تصویری است که از بازی‌های پیش فصل مخابره و ثبت می‌شود اما یقین داشته باشید این ماجرا قرار نیست ادامه داشته باشد.

محمد قراگزلو/حتی اگر گابریل کالدرون به این نتیجه رسیده باشد که سیدجلال به خاطر شرایط سنی و بدنی اش دیگر توانایی حضور در ترکیب اصلی را ندارد مطمئن باشید زیاد روی تصمیمش نخواهد ماند و حتما دیدگاهش را تغییر خواهد داد.

عصر چهارشنبه آنهایی که به ترکیب اولیه بازی دوستانه با پیکان نگاه می‌کردند بیشتر از هر چیز به یک نکته حواس شان را پرت کرده بود.اینکه شایعات درباره نظر کالدرون نسبت به سیدجلال حسینی تائید شده و انگار قرار نیست کاپیتان پرافتخار و ستون تیم را در ترکیب اصلی ببینیم.

بعضی البته دنبال توجیهاتی برای این نیمکت نشینی رفتند.مثل اینکه سیدجلال مدتی مصدوم بوده و کالدرون نمی خواسته درباره او ریسک کند.از این جهت نه در دو بازی جام شهدا بازی‌اش داده نه بازی مقابل پیکان.

فردای آن روز یعنی پنجشنبه وقتی حسینی مقابل نفت مسجد سلیمان در ترکیب قرار گرفت رسانه‌ها برای آن  مسابقه تیتر زدند کالدرون با تیم دومش به مصاف تیم تارتار رفت.ترکیبی متشکل از بازیکنان جوان  و البته با تجربه‌هایی مثل بیرانوند و انصاری.این وسط  نام سیدجلال در تیم ذخیره‌ها می توانست تائید دیگری بر این باشد که مربی آرژانتینی  تصمیمش را گرفته و پرسپولیس 98 تیمی است که قلب دفاعش را با زوج کنعانی – شجاع آرایش خواهد کرد.

اما زیاد نگران نباشید چرا که حتی اگر تصمیم نهایی کالدرون این باشد تغییر خواهد کرد.البته نمی‌دانم پروسه این تغییر نظر چقدر زمان می برد و چقدر احتمالا به پرسپولیس ضربه می زند اما تجربه می گوید کالدرون نظرش را درباره ترکیب خط دفاعی خود تغییر می دهد.

با احترام به محمد حسین کعانی زادگان و نیروی جوانی‌اش،سیدجلال چیز دیگری است.حتی اگر به عناوین و افتخارات او کاری نداشته باشید، حتی اگر از این بگذرید که پر افتخارترین بازیکن تاریخ لیگ برتر است، چناچه یادتان برود او ستون خط دفاع در سه قهرمانی متوالی بوده و یا اصلا مد نظر نگیرید که لیدر تیم است و همه بازیکنان تحت رهبری او قرار دارند،سیدجلال یک مدافع میانی همه چیز تمام است.

شماره 4  و بازی‌هایش را همه دیده‌اند و تقریبا هیچ کس نیست که بتواند لیستی از اشتباهات تاثیرگذار و کشنده اش را ردیف کند و با قاطعیت بگوید به این دلایل حسینی دیگر نباید در ترکیب اصلی باشد.اگر مساله سن ملاک باشد می توان گل‌های تاثیرگذار و بازی‌های درخشان او را در سال گذشته جلوی چشم آورد .اینکه بازی‌های خوب و یکدست سیدجلال در قلب دفاع چقدر به بیرانوند کمک کرد تا کمتر گل بخورد و چقدر به کمک برانکو آمد تا بردهایش را با هواداران جشن بگیرد بر هیچ کس پوشیده نیست.

اگر روراست باشیم بدون تعارف می توانیم بگوئیم سیدجلال حسینی بهترین یا حداقل یکی از پنج بازیکن برتر پرسپولیس در سه فصل گذشته بوده است.خیلی‌ها همین حالا معتقدند اگر برانکو در شروع فصل پانزدهم سر لج نمی‌افتاد و سیدجلال در بازگشت از قطر به نفت تهران نمی‌رفت حالا برانکو و پرسپولیس یک رکورد استثنایی و غیر قابل تکرار از خود بر جا گذاشته بودند و تنها تیمی می شدند که در قهرمانی‌های لیگ برتر پوکر(چهارگانه) کرده است.

دیدن سیدجلال حسینی روی نیمکت پرسپولیس در بازی‌های دوستانه اخیر غریب‌ترین تصویری است که از بازی‌های پیش فصل مخابره و ثبت می شود اما یقین  داشته باشید این ماجرا قرار نیست ادامه داشته باشد.

واقعیت این است که او همواره در تمرینات سخت بدنسازی پیش فصل هوای خودش را دارد.حتی زمانی که برانکو بود سیدجلال در تمرینات سنگین بدنسازی گاهی کنار می رفت و به قصد استراحت تماشاگر می شد.غیبت او در بازی‌های اخیر را هم می توان در این راستا توجیه کرد تا تصور کنیم کاپیتان با همان فرمول همیشگی برای یک فصل سنگین دیگر آماده می شود و از آنجا که این فرمول همیشه جواب داده و او در طول فصل  و شرکت در جام های مختلف کم نیاورده و بهترین بازی ها را ارائه داده، پس باید به این فرمول احترام گذاشت و هرگز تصور نکرد که او برای شروع فصل آماده نیست.

اما حتی اگر فرمولی و کلکی در کار نباشد  و جلال از روی  نیمکت لیگ نوزدهم را شروع کند دوری‌اش از ترکیب پرسپولیس چندان طولانی نخواهد شد.کنعانی زادگان مدافع خوبی است اما به نظر می رسد کالدرون تحت تاثیر عنوان فریبنده«ملی پوش» او را به جلال ترجیح داده در شرایطی که از هر زاویه که به این دو بازیکن نگاه کنید کاپیتان در اولویت قرار می گیرد.

یادتان نرود وقتی شجاع به پرسپولیس آمد با در نظرگرفتن میزان علاقه برانکو به این مدافع و البته درخشش متوالی انصاری در دفاع میان،گمانه زنی‌ها برای بیرون رفتن جلال از ترکیب اصلی پرسپولیس قوت گرفت و بسیاری تصور می کردند قرار است با بیرون نشاندن حسینی رنسانسی در خط دفاعی پرسپولیس صورت بگیرد که البته اینگونه نشد.پیش بینی می شود این فصل هم چنین اتفاقی رخ دهد بخصوص که کادر فنی تغییر کرده و احتمالا کالدرون به انچه سید طی سه فصل اخیر ارائه داده امتیاز زیادی نمی دهد اما فقط امیدواریم پروسه رسیدن به انتخاب اصلح و بهتر برای مدافع عنوان قهرمانی خسرانی جبران ناپذیر در پی نداشته باشد.

11

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر