فوتبال ایران / شناسه خبر: 100513 / تاریخ انتشار : 1398/5/11 14:03
|
نکاهی به بازی‌های تدارکاتی آبی‌ها

کولاک در تابستان: ۲۳ گل از استقلال

استقلال در ۶ بازی تدارکاتی خود ۲۳ گل به ثمر رسانده که این آمار فوق العاده می‌تواند ترس را از همین حالا به جان رقبای این تیم درلیگ نوزدهم بیندازد.

استقلال در بازی های تدارکاتی خود نمایش خیره کننده ای داشته است. هرچند که به قول استراماچونی و جواد زرینچه این پیروزهای نمی‌تواند ملاک ارزیابی و سنجش استقلال در آستانه لیگ نوزدهم باشد اما واقعیت این است که باید خط آتش آبی‌ها را متفاوت تر از فصل پیش دانست. استقلال در 6 بازی تدارکاتی که تا کنون سپری کرده اند، در مجموع 23 بار موفق به باز کردن دروازه رقبای خود شده اند.

 گرچه اولین بازی تدارکاتی استقلال مقابل تیم امیدش بود و در آن میدان تیم استراماچونی در اولین تجربه اش توانست 5 بار دروازه تیم امید را باز کند اما در ادامه بازی های تدارکاتی که استقلال تجربه کرد، این گلزنی ها ادامه داشت. استقلال به جز بازی با نیروی زمینی که بعد از بازی با امیدهایش انجام داد و به تساوی یک-یک رسید در همه بازی های پیروزی قاطعانه ای داشت و موفق شدن قدرت خط آتشش را به رخ بکشد.

---

. استقلال بعد از بازی با نیروی زمینی نماینده فوتبال نیجریه را در اردوی ترکیه با 5 گل در هم کوبید. سپس نماینده رومانی(تیمی به نام تیرول) که در لیگ دو رومانی حضور داشت را با 3 گل مغلوب کرد. بعد از آن استقلال 4 گل هم وارد دروازه بادران کرد؛ تیمی که در لیگ یک حضور دارد و آخرین بازی تدارکاتی استقلال هم مقابل ماشین سازی تبریزی انجام شد که تیم آقای استراماچونی در این بازی هم 5 بار موفق به گلزنی شد.

 نکته حائز اهمیت در تمام این بازی ها استحکام مسبتا مناسب استقلال در عین گلزنی در خط دفاع بوده است اما با این وجود استراماچونی همچنان به دنبال تقویت استقلال در فاز دفاعی است و تصمیم به جذب بازیکنانی در این پست را دارد تا شاید موازنه لازم را میان خط دفاع خود و خط حمله اش برقرار کند. استقلال به تیمی چالش برانگیز در خط حمله برای رقبایش بدل شده و حتی نتیجه همین بازی های تدارکاتی پیش فصل هم می‌تواند نگرانی رقبای اصلی استقلال در لیگ نوزدهم را نسبت به خط آتش تیم آقای استراماچونی افزایش دهد.

دراجماعی که میان مربیان استقلال انجام شده آن ها عمیقا تاکید کرده اند که این بازی ها را هرگز ملاک قرار ندهند وهمچان از باشگاه طلب بازیکنان جدید کنند.

استقلال به احتمال زیاد 2 بازیکن جدید به خدمت خواهد گرفت.

---

 

ترکیب استقلال در بازی با ماشین سازی

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی (محمد ناصری ۶۹)، وریا غفوری (امیرحسین کارگر ۸۸)، محمد دانشگر (سیاوش یزدانی ۶۴)، شاهین طاهرخانی (میلاد باقری ۸۵)، عارف غلامی (میلاد زکی پور ۶۴)، فرشید باقری (علی کریمی ۷۳)، مسعود ریگی (سینا خادم‌پور ۸۸)، داریوش شجاعیان (مهدی قائدی ۶۴)، مرتضی تبریزی (محمد بلبلی ۷۵)، فرشید اسماعیلی (علی دشتی ۶۴) و شیخ دیاباته(محسن کریمی ۸۸).

دقیقه 26: پاس خوب تبریزی به داریوش شجاعیان باعث شد این بازیکن در مصافی تک به تک با دروازه بان ماشین سازی قرار بگیرد و بعد از جا گذاشتن او، گل اول را برای استقلال به ثمر برساند.

دقیقه30: پاس تبریزی به فرشید اسماعیلی در داخل محوطه جریمه ماشین سازی، با ضربه دقیق اسماعیلی همراه شد تا استقلال به گل دوم برسد.

 دقیقه50:ارسال یک کرنر از سوی وریا غفوری با ضربه سر دانشگر به گل سوم استقلال در دقیقه ۵۰ تبدیل شد.

 دقیقه90: مهدی قائدی با یک پاس خوب، دشتی را صاحب توپ کرد. او هم با یک ضربه دروازه ماشین سازی را برای بار چهارم باز کرد.

*نکته: به گفته مربیان استقلال دیگر بازی تدارکاتی برگزار نخواهد شد و استراماچونی و شاگردانش تنها تمرین خواهند کرد تا لیگ شروع شود. آیا لیگ تا اواخر مرداد کلید خواهد خورد؟

 

captcha
تازه ها
بیشتر