فوتبال ایران / شناسه خبر: 100506 / تاریخ انتشار : 1398/5/9 16:15
|
مهم‌ترین حریف تیم ملی و برد دشوار مقابل لبنان

زوم روی ترکیب عراق: تغییر گلر و مهاجم نوک

در شرایطی که تیم هایی همچون عربستان سعودی، قطر، امارات و ... از حضور در این دوره از رقابت های غرب آسیا خودداری کردند این مسابقات به میزبانی کربلا با شرکت 5 تا شش تیم از این منطقه استارت خورد.

ورزشگاه تازه تاسیس کربلا در حضور نزدیک به 30 هزار تماشاگر افتتاحیه جالبی برای این تورنمنت تدارک دید که در نوع خود جالب توجه بود. بعد از این مراسم که نزدیک به نیم ساعت طول کشید تیم های عراق و لبنان به مصاف هم رفتند که این بازی پربرخورد در نهایت با برتری نزدیک و دشوار برای حریف ایران در مقدماتی جام جهانی 2022 همراه بود.

سرکو کاتانچ مربی اسلوونیایی با ترکیبی نسبتا کامل شاگردان خود را وارد مسابقات غرب آسیا کرد اما در مصاف با لبنان با مشکلات زیادی روبرو شد. نیمه اول بازی بدون گل به پایان رسید اما در نیمه دوم سرانجام عراقی ها روی حرکت تیمی منسجم و اشتباهاتی که مدافعان لبنانی داشتند به تک گل سه امتیازی خود رسیدند.

کاتانچ بعد از این برد گفت: اولین بازی ما در این رقابت ها علی رغم مهم بودن دیدار ولی عملکرد خوبی نداشتیم. ما اصلا به قهرمانی در مسابقات غرب آسیا فکر نمی کنیم و تنها خود را برای مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 آماده می کنیم.

وی افزود: در این بازی عملکرد بازیکنان خیلی خوب نبود و باید این مشکلات بررسی شود. هدف اصلی من آمادگی برای مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 است و رقابت در مسابقات غرب آسیا برای ما اهمیتی ندارد.

نکته جالب در این بازی حضور طارم همام ستاره سابق استقلال از ابتدا در ترکیب بود ضمن اینکه صفا هادی دیگر گزینه مد نظر استقلالی‌ها بعد از یک نیمه نشستن روی نیمکت از آغاز نیمه دوم وارد زمین شد و اتفاقا اولین استارت در به ثمررسیدن گل را این بازیکن جوان زد تا کاتانچ از زیر بار انتقادات خارج شود.

در ترکیب تیم ملی عراق که شباهت زیادی به ترکیب این تیم در جام ملتهای آسیا داشت محمد حمید فرحان، احمد ابراهیم، ضرغام اسماعیل، سعد ناطق،علی مهاوی، امجد عطوان،علی حسین، ایمن حسین، طارق همام و مازن فیاض به میدان رفتند.کاتانچ در این بازی از جلال حسن دروازه بان شماره یک خود استفاده نکرد ضمن اینکه برخی بازیکنان مثل صفا هادی در نیمه دوم به میدان رفتند.

ترکیب خط دفاعی عراق همان همیشگی بود غیر از اینکه سعد ناطق برعکس جام ملتها فیکس شد. در خط حمله هم بازی کردن ایمن حسین سرزن در حالی که مهند علی  پدیده عراقی ها در ترکیب نبود جالب به نظر می رسید.البته گل برتری عراق را حسین علی زد که در مسابقات رده های پایه قبلا خودی نشان داده بود.

3

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر