فوتبال ایران / شناسه خبر: 100490 / تاریخ انتشار : 1398/5/8 16:49
|
مقابل خیلی از جریانات «نه» گفتم، مرا زدند

کفاشیان: از هر راهی برای درآمدزایی فدراسیون استفاده می‌کردیم

علی کفاشیان بالاخره سکوتش را شکست و درباره اتهام فساد مالی در فدراسیون فوتبال اظهارنظر کرده است.

کفاشیان: از هر راهی برای درآمدزایی فدراسیون استفاده می‌کردیم

علی کفاشیان، دیگر آن مدیر خندان همیشگی نیست. جریان پرونده‌ای که در کمیته اخلاق باز شد و اتهام فساد مالی او و ترابیان را به همراه داشت، خنده را از روی کفاشیان گرفته است. آن‌ها نسبت به این حکم اعتراض هم کردند و اولین جلسه استیناف با حضور هر دوی‌ آن‌ها به این نتیجه ختم شد که مدارک جدیدی بیاورند. کفاشیان اما جدا از اینکه رأی نهایی استیناف چه شود، اتفاقات و رفتارها اخیر را حق خود نمی داند.

حقش نبود آبرویم را این‌طور ببرند

رییس سابق فدراسیون فوتبال البته تأکید دارد که از این وضع ناراحت نیست و در این رابطه می‌گوید: « برای من مهم نیست چون نمی خواهم دیگر در فوتبال فعالیتی داشته باشم اما حق این همه سال زحمت و مدیریتم در ورزش این رفتار نبود. من 40 سال در ورزش مدیریت و به ورزش خدمت کردم و بعد از این همه سال سرم را بالا می گیرم چون از خودم مطمئن هستم. من همیشه سلامت کار کردم. شاید یک جاهایی ایرادهایی بوده اما حقش نبود که این طور آبرویم را ببرند و اینگونه با من رفتار کنند.»

در راه درآمدزایی همیشه مشکلاتی بوده

علی کفاشیان درباره اتهامی که به او و ترابیان وارد شده، این‌طور از خود دفاع می‌کند: «اتفاقی که رخ داده و بابت آن ما را محکوم می کنند اصلا ربطی به من ندارد. ما همیشه از هر راهی برای درآمدزایی در فوتبال استفاده می کردیم و ممکن است در این راه اشکالاتی بوده و یا مشکلاتی به وجود می آمده است. در کار برای درآمدزایی همیشه این مشکلات هست اما اینکه با این مشکل این‌طور برخورد کردند ناراحت کننده بود. ورزش هیچ وقت شغل من نبوده است. در دوومیدانی 10 برابر فوتبال هزینه ها دستم بوده و یک ریال را این طرف و آن‌طرف نکردم و با جان و دل به این ورزش خدمت کردم. در فوتبال هم همین طور بوده است. همیشه با جان و دل برای فوتبال قدم برداشتم. هیچ وقت از ورزش حقوقی نگرفتم.»

مدیران بعد از من فقط بگویند «چَشم»

چرا بعد از این سال‌ها باید با او این‌طور رفتار می‌کردند؟ رییس سابق فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال می‌گوید: «من فکر می‌کنم این رفتار اخیر و برنامه هایی که سرم آوردند، اثرات همان رفتارهایم در زمان ریاستم در فدراسیون فوتبال بوده است. من همیشه پای استقلال فدراسیون ایستادم و به خاطر همین خوششان نیامد اما حالا به همه مدیران بعد از خودم نه تنها در فوتبال بلکه در همه ورزش‌ها می گویم دنبال استقلال نباشند و هر چه به شما گفتند چشم بگویید. من هنوز هم می‌گویم پای استقلال فدراسیون فوتبال ایستادم و مقابل خیلی از جریانات و خواسته ها نه گفتم. تاکید می کنم خیالم بابت عملکردم راحت است و همیشه سرم را بالا می گیرم. من حافظ مصالح و منافع فوتبال بودم و اگر از نظر مالی خودم صدمه دیدم ناراحت نمی شدم اما برای فوتبال همیشه سعی کردم همه منافع حفظ شود. عملکرد من مشخص است. وقتی وارد فوتبال شدم چه داشتیم و وقتی رفتم چه برجا ماند. این نوع تقدیری که از من بعد از این همه سال شد خوب نبود.»

تاج از اتفاقاتی که رخ داده راضی نیست

کفاشیان در این باره که مهدی تاج در این اتفاق چه نقشی دارد و آیا حمایتی از او کرده یا خیر، می‌گوید: «تاج همیشه کنار ما بوده است. او هم از این برنامه ای که رخ داده راضی نیست. برای اینکه ما کاری نکردیم که مستحق این رفتار باشیم. این قدر پرونده‌های بدتر از این در فوتبال بوده اما می خواستند من را بزنند. دستم من هم اکنون به جایی بند نیست و زمان را برای زدن من مناسب دیدند.

 

2- 600

 

captcha
تازه ها
بیشتر