ورزش جهان / شناسه خبر: 100448 / تاریخ انتشار : 1398/5/5 19:33
|

اگان برنال، اولین کلمبیایی قهرمان تور دو فرانس

برنال (پیراهن زرد) و توماس (پیراهن قرمز)، قهرمان سال قبل تور دو فرانس که هر دو عضو تیم اینئوس هستند، در تور 2019 به مقام اول و دوم رسیدند.

اگان برنال، دوچرخه‌سوار کلمبیایی عصر شنبه توانست با حفظ پیراهن زرد در پایان مرحله بیستم، برنده تور دو فرانس 2019 شود. او یک روز پیش در مرحله نوزدهم توانسته بود به صدر جدول رده‌بندی کلی صعود کند و پیراهن زرد را از ژولیان آلافیلیپ فرانسوی بگیرد. یکشنبه مرحله بیست و یکم تور دو فرانس به سمت پاریس برگزار می‌شود، هرچند این مرحله تقریبا تشریفاتی است و تاثیری در رده‌بندی کلی ندارد.

برنال 22 ساله اولین دوچرخه‌سوار کلمبیایی است که به قهرمانی تور دو فرانس می‌رسد. او مثل گرنت توماس، قهرمان دوره قبل، عضو تیم اینئوس است، ولی توانست عملکرد بهتری از همتیمی ولزی‌اش داشته باشد و با اختلاف یک دقیقه و یازده ثانیه نسبت به توماس بهترین زمان مجموع را ثبت کند . وینچنزو نیبالی، دوچرخه‌سوار 34 ساله ایتالیایی که در سال 2014 قهرمان تور شده بود، توانست برنده مرحله بیستم شود، هرچند تاثیر زیادی در رده‌بندی کلی نداشت.

آخرین قهرمانی یک فرانسوی در تور دو فرانس به سال 1985 برمی‌گردد و آنها امید زیادی داشتند که امسال دوباره به این عنوان ارزشمند برسند، ولی جمعه تمام امیدهای‌شان بر باد رفت. ابتدا تیبو پینو که در رده‌بندی کلی موقعیت خیلی خوبی داشت به دلیل مصدومیت مجبور به ترک مسابقه شد و در نهایت آلافیلیپ که توانسته بود 14 روز پیراهن زرد را به تن کند، آن را از دست داد.

آلافیلیپ که در مراحل قبل انرژی زیادی صرف کرده بود، شنبه در مرحله بیستم هم زمان از دست داد و در رده‌بندی کلی از رده دوم به پنجم سقوط کرد. گرنت توماس کروس‌وایک هلندی پس از برنال در رده دوم و سوم رده‌بندی کلی هستند و یکشنبه در خیابان شانزالیزه روی سکو می‌ایستند.

---
captcha
تازه ها
بیشتر