فوتبال ایران / شناسه خبر: 100443 / تاریخ انتشار : 1398/5/5 16:51
|
اعلام رأی نهایی تا 17 مرداد به تعویق افتاد

سردرگمی CAS از پیچیدگی‌های پرونده سوپرجام

دادگاه عالی ورزش اما زمان جدیدی را برای صدور حکم سوپرجام مشخص کرده و وعده داده که تا 8 آگوست (17 مرداد) رأی این پرونده را صادر کند.

سردرگمی CAS از پیچیدگی‌های پرونده سوپرجام

رأی سوپرجام برخلاف آنچه تصور می‌شد، اینقدر ابعاد پیچیده‌ای داشته که دادگاه بین‌المللی ورزش را هم دچار سردرگمی کرده است و حقوق‌دانان CAS هنوز نتوانسته‌اند درباره‌اش به جمع‌بندی نهایی برسند. این همان پرونده‌ای است که هر فردی که کوچکترین اطلاعی درباره مباحث حقوقی نداشت در فوتبال به خودش اجازه می‌داد درباره‌اش اظهارنظر کند و برایش حکم صادر کند.

به هرحال اما بررسی‌ها به اینجا رسید که دادگاه بین‌المللی ورزش بار دیگر صدور نهایی حکم سوپرجام فوتبال ایران را به تعویق انداخت و تاکید کرد که این پرونده نیاز به زمان بیشتری برای رسیدگی دارد.

دادگاه بین المللی ورزش قرار بود بامداد امروز(شنبه) رای نهایی خود را در خصوص شکایت باشگاه استقلال تهران از سازمان لیگ فوتبال و باشگاه پرسپولیس بابت سوپرجام سال ۱۳۹۷ صادر کند.

مسئولان دادگاه CAS پس از بررسی دوباره این پرونده نامه‌ای را به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس ارسال و اعلام کردند این پرونده دارای پیچیدگی‌هایی است که نیاز به بررسی همه جانبه دارد.

دادگاه بین المللی ورزش بار دیگر رسیدگی به اعلام رای سازمان لیگ فوتبال مبنی بر پیروزی سه بر صفر پرسپولیس مقابل استقلال تهران به دلیل عدم حضور آبی پوشان پایتخت در زمین مسابقه که منجر به کسب سوپرجام فوتبال برای باشگاه پرسپولیس شد را شامل قانون  R۵۹ دانست.

طبق این ماده قانون رسیدگی به شکایت تیم‌های ورزشی در صورتی که یک پرونده دارای ابعاد گسترده باشگاهی و ملی باشد نیازمند زمان بیشتر برای رسیدگی است.

دادگاه عالی ورزش اما زمان جدیدی را برای صدور حکم سوپرجام مشخص کرده و وعده داده که تا 8 آگوست (17 مرداد) رأی این پرونده را صادر کند.

هنوز معلوم نیست این پرونده تا زمان مشخص شده به نتیجه می‌رسد یا نه؟

 

2 - 270

 

کلیدواژه
سوپرجام
CAS
captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر