فوتبال ایران / شناسه خبر: 100434 / تاریخ انتشار : 1398/5/4 15:14
|
یک گلر داخلی در تیررس آبی‌ها

تاکید غلامپور به مدیران استقلال: دروازه‌بان می‌خواهیم

بهزاد غلامپور با وجود تایید توانایی‌های حسینی اما همچنان اعتقاد دارد که استقلال باید در چارچوب دروازه تقویت شود و یک دروازه‌بان جدید به خدمت بگیرد.

موقعیت استقلال در فاز یارگیری هنوز تثبیت نشده است. استقلال همچنان به دنبال تقویت خود است واین را می‌توان از صحبت های مربیان ودیگر تصمیم گیرانش به وضوح یافت. استقلال در حالی که تمرینات سخت بدنسازی را سپری می‌کند و بازی های تدارکاتی را هم پشت سرمی‌گذارد حواسش به نقل وانتقالات هم هست. گرچه استعفای خطیر تا حد بسیار زیادی روند کار را کند کرده اما همچنان پروژه جذب بازیکنان دنبال می‌شود و مربیان هم به آن تاکید دارد. به خصوص غلامپور که نگران چارچوب دروازه است.

***

استقلال در چارچوب دروازه سیدحسین حسینی و مهدی نورالهی را در اختیار دارد. دو دروازه بانی که سال ها است در این تیم حضوردارند. هرچند که نام سیدحسین حسینی را بیش از مهدی نورالهی شنیده ایم و این دروازه بان تبدیل به مهره مهمی در استقلال شده است، با این وجود اما حسینی همچنان دروازه بان درجه یکی محسوب نمی‌شود به طوری که بتوان بار مسئولیت دروازه بانی در یک فصل را به دوشش نهاد. این تحلیل دلایل گوناگونی به دنبال خود دارد.

اگر مباحث شخصیتی را در نظر نگریم باید به زمانی اشاره کنیم که حسینی از مربیان وقت رای اعتماد گرفت و هفته ها به عنوان دروازه بان اول در چارچوب دروازه تیمش قرار گرفت اما این رویه هرگز دوام نداشت و حسینی بار دیگر قافیه را به رحمتی باخت و تبدیل به دروازه بان دوم استقلال شد. حتی درمقطعی وینفرد شفر صراحتا اعلام کرد که دربازی های سخت آسیایی به رحمتی بازی می‌دهد که همین گونه هم شد و سرمربی سابق استقلال در بازی های بزرگ کمتر به حسینی تکیه می‌کرد و مهدی رحمتی را به ترکیب تیمش باز می‌گرداند.

 شاید اگر حسینی عملکرد بهتری از خود به نمایش می‌گذاشت و آن قدر اطمینان بخش دروازه بانی می‌کرد که مربیان استقلال دیگر فکر بازی دادن به رحمتی به سرشان خطور نکند، اکنون هیچ دغدغه ای در ذهن تصمیم گیران باشگاه استقلال بابت حضورش در قفس توری باقی نمی‌ماند اما واقعیت این است که اعتماد کامل به این دروازه بان وجود ندارد و به همین دلیل است که همچنان پروژه جذب دروازه بان جدید در استقلال با جدیت درحال پیگیری است.

جذب دروازه بان دیگری برای استقلال آن قدر مهم هست که بهزاد غلامپور در تازه ترین صحبت هایش با مسئولان باشگاه استقلال بار دیگر به آن ها تاکید کند که ظرف روزهای باقی مانده تا پایان نقل و انتقالات حتما یک دروازه بان جدید به خدمت گرفته شود. غلامپور این موضوع را در گفت وگوی کوتاهی که با ایران ورزشی داشت تاکید کرد اما بیان ریز جزییات خودداری کرد وترجیح داد این ماجرا به همین شکل درجریان باشد تا یارگیران باشگاه استقلال برای جذب دروازه بان جدید اقدام کنند.

درباشگاه استقلال اما بعد از استعفای خطیر اختلاف نظرهای بسیاری در راستای جذب بازیکنان جدید به وجود آمده و حتی در راستای جذب بازیکن برزیلی نیز حرف و حدیث هایی میان تصمیم گیران باشگاه استقلال به وجود آمده است و هیچ بعید نیست که در خصوص جذب دروازه بان جدید برای استقلال نیز همین اختلاف نظرها نقش ایفا کرده باشد.

چندی پیش صحبت از جذب یک دروازه بان خارجی بود که باشگاه استقلال قویا آن را تکذیب کرد. بعد از احتمال جذب کوروش ملکی، دروازه بان سابق سپیدرود صحبت شد که به دلایل نامعلوم پروژه جذب این دروازه بان مسکوت ماند. اکنون نیز دوباره صحبت از جذب دروازه بان ایرانی است و مذاکراتی در این راستا درحال انجام است و باید دید که سرنوشت چه می‌شود و آیا باشگاه استقلال می‌تواند همان طور که غلامپور خواسته یک دروازه بان دیگر به این تیم اضافه کند یا خیر؟!

غلامپور:حسینی دروازه بان ملی پوش ما است

 

غلامپوز البته ویژگی ها وتوانایی های سیدحسین حسینی را کتمان نکرده است. او هرگاه با سوالی درباره حسینی مواجه شده چنین گفته است:« دروازه بان های ما شرایط خوبی دارند و خوب تمرین کردند. بدنسازی خوبی انجام دادند و طبق برنامه پیش می رویم. حسینی دروازه بان خوب و ملی پوش ما کاملا آماده است و شرایط خوبی دارد و امیدوارم سال خوبی داشته باشیم و اهدافی که ترسیم کردیم، دست پیدا کنیم.» غلامپور اما بر اساس یک تجربه چندین ساله تاکید دارد که استقلال باید یک دروازه بان دیگر به خدمت بگیرد چرا که او پستی و بلندی های میانه های راه به خوبی می‌شناسد و می‌داند که باید برای احتمالات نیز برنامه ریزی ویژه ای داشت.

 

captcha
تازه ها
بیشتر