فوتبال ایران / شناسه خبر: 100425 / تاریخ انتشار : 1398/5/2 16:16
|
مشهد آماده برگزاری قرعه‌کشی لیگ برتر

آماده باش پنهان به باشگاه‌‌ها: شروع لیگ نزدیک است

مشهد خود را آماده میزبانی از قرعه کشی رقابت‌های لیگ نوزدهم می‌کند و اواخر هفته آینده این مراسم برگزار خواهد شد. یک هفته تا ۱۰ روز بعد از آن نیز لیگ برتر برگزار می‌شود.

در روزهای اخیر مسئولان هیات فوتبال مشهد افرادی را به تهران فرستادند تا هماهنگی های لازم را با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به جهت برگزاری مراسم قرعه کشی رقابت های لیگ برتر انجام دهند. این اقدام درشرایطی انجام شده که در هفته های گذشته دائما خبرهایی درباره برگزار نشدن رقابت های لیگ برتر به گوش رسیده است اما در خفا متولیان فوتبال در حال رتق و فتق امور هستند و تمام خبرهایی که درباره تایید نشدن برخی ورزشگاه ها منتشر شده بیشتر ظاهر سازی است و لیگ برتر با همان شکل و شمایل سال های قبل روی پرده نمایش خواهد رفت.

 مهدی تاج تلاش کرد با به راه انداختن یک بازی رسانه ای تا حدی باشگاه ها را مجاب به اجرای استانداردهای خواسته شده به جهت برگزاری هرچه بهتر رقابت های لیگ برتر کند اما این تهدید ها اثرات آن چنانی نداشته و قرار نیست در کیفیت ظاهری و باطنی ورزشگاه ها تغییرآن چنانی حاصل شود چرا که نه زمان کافی وجود دارد ونه اینکه منابع مالی تامین شده است.

اگر فدراسیون فوتبال در این سخت گیری سریع تر عمل می‌کرد قطعا به نتایج بهتری دست می‌یافت و چه بسا باشگاه ها به استانداردهای خواسته شده، می‌رسیدند اما فقدان زمان کافی و در پیش بودن بازی های ملی وبرنامه هایی که پیش روی تیم امید است، دست فدراسیون فوتبال را برای سخت گیری های بیشتر بسته است و آن ها ناگزیرند که لیگ را شروع کنند. لیگی که احتمالا حوالی بیستم مرداد ماه روی پرده نمایش درخواهد آمد و مشهد نیز میزبانی قرعه کشی رقابت ها را برعهده خواهد داشت.

طبق خبرهایی که از مشهد بیرون آمده پنج شنبه یا جمعه هفته آتی مراسم برگزاری قرعه کشی رقابت های لیگ برتر برگزار می‌شود و به بسیاری از باشگاه های نیز گفته شده خود را برای حضور در قابت های لیگ برتر در حد فاصل یک هفته تا 10 روز بعد از برگزاری قرعه کشی آماده کنند. این سیگنال ها در تضاد با مصاحبه ها یا خبرهایی است که از ل فدراسیون فوتبال بیرون می‌زند و آن ها ژست ظاهری مخالفت با برگزاری رقابت های لیگ برتر به بهانه فراهم نبودن امکانات را می‌گیرند.

فدراسیون فوتبال در سخت گیری های جذب بازیکنان خارجی نیز دستورالعمل دیگرهنگامی را به باشگاه ها ابلاغ کرد که در انتخاب مفاد آن نیز حرف و حدیث های بسیاری وجود دارد و بهتر است که اگر قرار به تغییر رویه در زمینه مواردی همچون امکانات ورزشگاه ها و به استاندارد رسدن آن و یا نحوه جذب بازیکنان خارجی است، درخواست ها ماه ها قبل از شروع لیگ به باشگاه ها ابلاغ شود تا بهانه ای برای فرار یا تاخیر در اجرای آن به وجود نیاید.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر