فوتبال ایران / شناسه خبر: 100403 / تاریخ انتشار : 1398/4/31 17:06
|

سقوط سه پله ای تیم ملی در رنکینگ بعدی

رده بندی ماه جولای ۲۰۱۹ فدراسیون بین المللی فوتبال هنوز منتشر نشده است ولی با توجه به نتایجی که در رقابت های جام ملت های آفریقا و آمریکا به دست آمد، نتیجه نهایی رده بندی فیفا مشخص شده و بر این اساس تیم ملی فوتبال ایران با ۳ پله سقوط در این رده بندی در رده ۲۳ جهان و نخست آسیا قرار دارد.

تیم ملی الجزایر با ۲۸ پله صعود به خاطر جام ملت های آفریقا و قهرمانی در آن به رده ۴۰ جهان صعود کرد. نیجریه و مصر نیز به ترتیب ۱۲ و ۹ پله صعود در رده بندی فیفا داشتند. کلمبیا با هدایت کارلوس کی روش نیز با ۵ پله صعود در رده ۸ جهان قرار گرفت و در نهایت بلژیک همچنان به عنوان بهترین تیم جهان در رده بندی فیفا باقی ماند.

در بین تیم‌های آسیایی بعد از ایران که در رده ۲۳ است، ژاپن با ۵ پله سقوط در رده ۳۳ جهان قرار دارد و کره جنوبی ۳۷ است.

تیم ملی فوتبال ایران در این ماه بازی نداشت ولی دو ماه دیگر می تواند یک بازی دوستانه قبل از بازی با هنگ کنگ داشته باشد که هنوز حریف ایران در بازی دوستانه مشخص نشده است.

سلطانی مهر به مقدماتی المپیک می رسد

محمد سلطانی مهر هافبک میانی تیم امید و سایپا در اسفندماه سال گذشته دچار آسیب لیگمان قدامی شد و اواخر فرودین ماه سال جاری مورد عمل جراحی قرار گرفت و پس از آن تحت نظر پزشکان تیم ملی مراحل درمانی اولیه این بازیکن در مجموعه پک در حال پیگیری است.بعد از گذشت چند ماه از جراحی، این بازیکن به لحاظ شاخصه های اولیه قدرت دامنه حرکتی و توانایی های عصبی و عضلانی در شرایط مطلوبی بسر می برد. آنچه مسلم است در سه ماهه آینده پیشرفت تمرینات عملکردی در مجموعه پک ادامه خواهد داشت. با اقدامات پزشکی و کارهای درمانی که بر روی این بازیکن صورت گرفته و همچنان ادامه دارد، به نظر می رسد اگر تست های عملکردی را با موفقیت پشت سر بگذارد، برای بازیهای مرحله نهایی رقابت های المپیک 2020 توکیو مشکلی نداشته باشد.

نیما طاهری دیگر بازیکن مصدوم تیم امید که از ناحیه لیگامان صلیبی مصدوم شده و جراحی کرده 9-8 ماه دور از میدان خواهد بود.

امکانات پک در اختیار همه تیم های ملی

دکتر علیرضا شهاب فیزیوتراپیست تیم ملی گفت: خدماتی که مجموعه پک در اختیار تیم های ملی قرار می دهد شامل فیزیوتراپی ورزشی ، تمرینات و ارزیابی های عملکردی ، ریکاوری،‌ نظارت پزشکی و سایر خدماتی است که بازیکنان ملی پوش در همه رده ها می توانند در اختیار داشته باشند تا با روند رو به بهبود در وضعیت جسمانی خود، در اختیار تیم های ملی باشند. مسائل مربوط به سلامت بازیکنان را رصد و پیگیری می کنیم. برهمین اساس تمام بازیکنان رده های تیم ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی (آقایان و بانوان) بعد از مصدومیت در بازیهای باشگاهی یا ملی رها نمی شوند و مراحل درمانی خود را تحت نظر کمیته پزشکی فدراسیون در مجموعه پک سپری کنند.  بدون تردید کادر پزشکی تیم های ملی علاوه بر پیشگیری از آسیب، به ارتقا سطح عملکرد بازیکنان نیز کمک می کنند.

خاکپور در مرکز ملی فوتبال

بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی فوتبال نوجوانان که خود را جهت اعزام به تاجیکستان و حضور در تورنمنت کافا آماده می کنند، در کلاس تئوری که از سوی محمدرضا مهدوی -مربی تیم برگزار شد، حضور پیدا کردند.در این کلاس محمد خاکپور بازیکن اسبق تیم ملی نیز حضور داشت و در صحبت‌هایش از بازیکنان خواست که تلاش هرچه بیشتری در لباس مقدس تیم ملی ایران داشته باشند.

3-670

 

captcha
تازه ها
بیشتر