فوتبال ایران / شناسه خبر: 100392 / تاریخ انتشار : 1398/4/30 19:11
|
معیارهای عجیب ای‌اف‌سی برای بررسی صلاحیت

گرشاسبی رد شد، مصطفوی تأیید!

نکته جالب درباره بررسی صلاحیت‌ها این است که داریوش مصطفوی که گفته می‌شد به طور مادام‌العمر از فعالیت‌های فوتبالی محروم شده بود، تأیید صلاحیت شده است اما صلاحیت حمیدرضا گرشاسبی تأیید نشده است.

معیارهای عجیب ای‌اف‌سی برای بررسی صلاحیت

کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه ای، ساز و کار جدیدی است که با هماهنگی کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون های تابعه در کشورهای آسیایی شکل می گیرد تا همه باشگاه ها از طریق این دو کمیته مجوز حرفه ای خود را دریافت کنند.

اعضای این دو کمیته باید از مدیرانی باشند که از حسن سابقه در فوتبال کشورشان و آسیا برخوردار بوده و در حال حاضر وابستگی به هیچ باشگاهی نداشته باشند. این دو کمیته با بررسی اسناد مالی، اساسنامه ها و امکانات سخت افزاری باشگاه ها مجوز حرفه ای باشگاه ها را صادر و آن را در اختیار AFC قرار می دهند.

رضا درویش به عنوان عضو کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ فوتبال، حمیدرضا گرشاسبی به عنوان عضو کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ فوتبال، سعید عباسی به عنوان عضو کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ فوتبال، عبدالحسین حسنی به عنوان عضو حقوقی کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ فوتبال، محمد مهدی برادران به عنوان عضو کمیته مالی بدوی صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ فوتبال و سهیل مهدی به عنوان رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای منصوب شدند. صلاحیت تمامی این مدیران پس از معرفی فدراسیون فوتبال، توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا به تایید رسید.

مهر در گزارشی اختصاصی اعلام کرده که برای تشکیل کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای، فدراسیون نام سه تن از مدیران با سابقه فوتبال ایران را به AFC معرفی کرد که داریوش مصطفوی و سید کاظم اولیایی با تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا به ترتیب به عنوان رییس و عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای انتخاب شدند.

صلاحیت سومین گزینه یعنی حمیدرضا گرشاسبی که از مدیران با سابقه فوتبال ایران که سابقه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس را دارد و از مدیران باسابقه فدراسیون فوتبال است، از سوی AFC تایید نشد تا این کمیته فعلاً با دو عضو تشکیل شود.

پس از معرفی فردی جایگزین و تایید AFC، سومین عضو این کمیته مشخص خواهد شد تا کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها نیز تکمیل شود.

سهیل مهدی، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ درباره این رد و تأیید صلاحیت‌ها اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و می‌گوید: «تا کنون نامه‌ای در این رابطه دریافت نکرده‌ام و شاید این نامه به بخش بین‌الملل فدراسیون فوتبال رسیده باشد یا شاید این خبر از اساس اشتباه باشد. رد صلاحیت یکی از اعضا عجیب و بی سابقه است چون ما تمام معیارهای لازم را رعایت کرده‌ایم.»

از مهدی درباره معیارهای ای‌اف‌سی در بررسی صلاحیت اعضای کمیته‌ها می‌پرسیم که او در این رابطه توضیحی ارائه نمی‌دهد و می‌گوید: «باید در این رابطه پرس و جو کنم.»

نکته جالب درباره بررسی این صلاحیت‌ها از سوی ای‌اف‌سی این است که داریوش مصطفوی که گفته می‌شد، سال‌ها پیش به دنبال تخلفی به طور مادام‌العمر از فعالیت‌های فوتبالی محروم شده بود، تأیید صلاحیت شده است اما صلاحیت حمیدرضا گرشاسبی تأیید نشده است. همین موضوع باعث می‌شود که معیارهای ای‌اف‌سی در بررسی صلاحیت اعضا، عجیب به نظر برسد. به خصوص که سهیل مهدی مدعی است تمامی معیارهایی که مدنظر ای‌اف‌سی بوده، از سوی فدراسیون رعایت شده است!

معیارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا در بررسی این صلاحیت‌ها بدون شک موارد گسترده‌ای را شامل می‌شده که توضیح درباره این معیارها و شفاف شدن ابعاد بررسی این صلاحیت‌ها می‌تواند زوایای این موضوع را روشن‌تر کند.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر