فوتبال ایران / شناسه خبر: 100382 / تاریخ انتشار : 1398/4/30 15:35
|

تسویه صد در صدی باشگاه‌ها، رویا یا یک الزام مدیریتی؟

کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اعلام کرده که حتی به تسویه حساب 20 یا 50 درصدی باشگاه‌ها هم راضی نمی‌شود اما سوال اینجاست که این موضوع تا چه اندازه‌ عملی خواهد بود؟

تسویه صد در صدی باشگاه‌ها، رویا یا یک الزام مدیریتی؟

فدراسیون فوتبال و تأکید به تسویه حساب باشگاه‌ها، از کلیشه‌ هم عبور کرده است. تکرار بیش از اندازه‌اش از سوی فدراسیون و بی‌توجهی به آن، تأکید بر ثبت قرارداد در صورت تسویه حساب باشگاه‌ها را لوث کرده است. با این حال اما جمشید نورشرق، رییس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال باز هم تأکید کرده که با رسانه‌ای شدن این موضوع، خود را ملزم به اجرای این مسئله کرده‌اند.

او حتی تأکید کرده که به 20 و یا 50 درصد تسویه حساب باشگاه‌ها هم راضی نمی‌شوند و در این رابطه توضیح می‌دهند: « ما می‌توانستیم بگوییم باشگاه‌ها باید 20 و یا 50 درصد تعهدات را برای فصل جدید تسویه اما اعلام کردیم که صد در صد تعهدات باید تسویه شوند.» سوالی که مطرح می‌شود اما این است که این خواسته تا چه اندازه عملی خواهد بود؟

نورشرق همچنین به قوانین دیگری که باید حین ثبت قراردادها رعایت شود، اشاره می‌کند: «ما به سازمان لیگ هم ابلاغ کردیم هیچ باشگاهی تا گواهی کامل تسویه حساب را ارائه نکند واگذار نشود. علاوه بر این دیده شده که باشگاه‌ها با هر توجیهی، با رقم غیرواقعی قرارداد می‌بندند و قرارداد واقعی در سازمان لیگ ثبت نمی‌شود اما بعدا که به کمیته تعیین وضعیت مراجعه می‌کنند، ما متوجه می‌شویم رقمی که در سازمان لیگ ثبت  شده متفاوت است. به خاطر همین خواهش کردیم که اولا قرارداد سفید امضا ثبت نشود و در ثانی اگر قراردادی در سازمان لیگ یا هیات‌های فوتبال ثبت می‌شود فقط مبالغ مندرج در آن قراردادها قابل قبول هستند.»

 

 

2 - 230

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر