فوتبال ایران / شناسه خبر: 100376 / تاریخ انتشار : 1398/4/29 20:59
|
خودویرانگری به سبک صادقیان، ستاره‌ای که خاکستر شد

قمار پای زندگی

پایان صادقیان البته از مدتها پیش رقم خورده بود اما پیام بالاخره با آویختن کفش‌ها و ورود به دنیای مافیایی و وحشتناک شرط‌بندی آن را رسمی کرد.

سعید آقایی / تمام شد. یعنی خیلی پیش از این تمام شده بود. آن روزها که در لباس سرخ دلبری می‌کرد و با پاس‌های بیرون پا و دریبل‌های ریز یک استادیوم را نیم‌خیز می‌کرد، می‌شد پیش بینی کرد که سرنوشت شومی در انتظارش است. بچه ستاره هیجان انگیزی که در ذوب آهن نامی برای خود دست و پا کرد و هنوز غوره نشده، مویز شد و پیراهن پرسپولیس را پوشید. پیراهنی که برای این ستاره تازه به دوران رسیده خیلی زود بود و او را به باتلاق حاشیه‌ها برد.

در پرسپولیس زمخت و البته ناکام علی دایی با آن فوتبال نچسب و فیزیکی اش تنها ستاره ای فانتزیست همچون او می توانست هواداران تشنه، خسته و عاصی پرسپولیس را نجات دهد. همو که با آن نبوغ والایش یک تنه با شانه های نحیف و قامت کوتاهش بار تیم دایی را به دوش می کشید و خیلی زود بدل به نگین انگشتری سرخ ها شد. پیام اما هر اندازه که در فوتبال نابغه بود، در حاشیه نیز استعداد داشت و به موازات پیشرفت در فوتبال، در حاشیه ها نیز به سرعت نور می تاخت و پول بی حساب و کتاب نیز به این روند دامن می زد. آنجا که روزی در یک مصاحبه عجیب فاش کرد «هفته ای 12 میلیون خرج لباس می کنم» مشخص بود که او برای کارهای دیگری به تهران آمده و در کنارش فوتبال هم بازی می کند! رقمی که با توجه به زمان خودش یک عدد افسانه ای بود و حتی با گذشت سال ها و این تورم افسارگسخته هم عجیب و نجومی می نماید.

پیام در گرداب حاشیه ها غرق شد اما به جای اینکه دستش را بگیرند، بیشتر به او لگد زدند. او به جرم تابلو شدن با شدیدترین برخوردها روبرو شد تا بلکه تادیب شده و به راه بیاید اما این رفتارها بیشتر و بیشتر او را طرد و منزوی کرد.

روزی که از پرسپولیس رفت، وعده داد که متنبه شده و با قدرت باز می گردد و همه چیز را پس می گیرد اما زهی خیال باطل. حاشیه ها دمار پسرک خوش تکنیک را جوری درآورده بود که او دیگر کمر راست نکرد و فوتبالیست نشد. ستاره سابقی که بسان یک آواره از تیمی به تیم دیگر کوچ کرد اما مسیر بازگشت برای او بن بست مطلق بود. صبا، نفت، سپیدرود، ماشین سازی و حتی عثمانلی اسپور هم درد صادقیان را دوا نکردند تا او آرام آرام فراموش شود. خاموشی یک ستاره. پایان یک نابغه. نابودی که استعداد محشر. خودویرانگری محض. ستاره ای که در 27 سالگی تمام شد. پایانی که البته از مدتها پیش رقم خورده بود اما پیام بالاخره با آویختن کفش ها و ورود به دنیای مافیایی و وحشتناک شرطبندی آن را رسمی کرد.

ستاره ای که روزگاری او را آینده فوتبال ایران و جانشین علی کریمی می دانستند، حالا در فراموشی مطلق دست به یک اشتباه دیگر زده و وارد دنیایی شده که از شخصیت حاشیه دوستش نشات می گیرد. شرطبندی و قمار که مسیری رو به تباهی و نابودی است و هیچ برنده ای ندارد اما پیام با توجه به علاقه وافر و اعتیادگونه اش به این تفریح خطرناک، حالا خود وارد گود شده و تصمیم گرفته یک سایت شرطبندی راه اندازی کند.

او با استفاده از پیج شخصی اش به هواداران پرحاشیه اش وعده داد که خبرهای خوبی در راه است؛ خبری که البته مثل تمامی رفتارهای سال های اخیر او به حاشیه های کبود متصل بود. صادقیان دست به یک بیزنس جنجالی و حیرت انگیز زده و خبر از تاسیس یک سایت شرطبندی با مسئولیت خودش و توسط دو رفیق دیگرش که یکی مثل خودش فوتبالیست آواره بوده و دیگری یک خواننده گمنام و بی نام ونشان، داده است؛ یک قمار خطرناک که حتی می تواند به قیمت پایان زندگی اش تمام شود.

صادقیان با این جملات بدون واسطه با هوادارانش حضور خود را در این بیزنس مافیایی و خانمان برانداز رسمی کرد: «من برای این سایت پیش بینی هزینه زیادی انجام دادم و اعتبارم را گذاشته ام. صفر تا صد مسئولیت با من است و این سایت برای خودم است. خیال همه کسانی که می خواهند در این سایت بازی کنند، راحت باشد که خودم پشتیبانی اش را انجام می دهم!»

این ستاره 27 ساله در حالی اقدام به تاسیس سایت شرط بندی فوتبال کرده که طبق قوانین بین المللی فوتبال هیچ کدام از بازیکنان فعال در این رشته نمی توانند خود یا خانواده شان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با این سایت ها ارتباطی داشته باشند و در صورتی که این مساله محرز شود، محرومیت هایی برای آنها در نظر گرفته می شود. صادقیان هم با این کار احتمالا دیگر قید فوتبال بازی کردن را زده و نه تنها در داخل ایران که حتی در خارج از کشور هم نمی تواند به عضویت تیمی در بیاید. به عبارت بهتر می توان گفت که صادقیان در 27 سالگی و خیلی زود از فوتبال خداحافظی کرده و دیگر شاهد حضور او در تیم های لیگ برتری نخواهیم بود. این پایان رسمی یک ستاره جذاب است؛ یک پایان تلخ، عبرت آموز و وحشتناک. اینجا آخر خط برای پیام است؛ پایان خط ستاره خاکستر شده.

captcha
تازه ها
بیشتر