فوتبال ایران / شناسه خبر: 100372 / تاریخ انتشار : 1398/4/29 17:57
|

۱۸ مهر اولین حضور رسمی زنان در آزادی

بازی رفت با کامبوج، ۱۸ مهر ماه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و برای بازی باید منتظر حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها باشیم.

18  مهر اولین حضور رسمی زنان در آزادی

حضور زنان در ورزشگاه‌ها یکی از مواردی است که مثل هر قانون دیگری، از سوی فیفا اعلام شده و پیروی نکردن از آن می‌تواند به حذف تیم ملی فوتبال ایران از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال بیانجامد. فدراسیون جهانی فوتبال در این رابطه نه با کسی شوخی دارد و نه کوتاه می آید. فدراسیون فوتبال هم البته به دنبال این فشارها، فیفا را مطمئن کرده که مشکلی برای حضور زنان در ورزشگاه ندارد.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در مورد حضور زنان در ورزشگاه‌ها می‌گوید: «فدراسیون فوتبال پاسخ‌نامه فیفا را داده است و در مجموع شرایط خوبی برای حضور خانواده‌ها و زنان برای بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه‌ها فراهم شده است. مسئولان کشور برخورد عقلانی و خوبی برای حل این موضوع در نظر گرفته و اگر مشکلات حل شود همه برای حضور در ورزشگاه تشویق می‌شوند. اگر الزامات موردنظر به موقع انجام شود، ما را امیدوار می‌کند تا بتوانیم خانواده‌ها را در آینده به ورزشگاه‌ها راه بدهیم.»

این اطمینان خاطر تاج، باعث شده که برای نخستین دیدار خانگی تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی، منتظر حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها باشیم. بازی رفت با کامبوج در تاریخ 18 مهر ماه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. مسابقه‌ای که بنا به وعده‌های فدراسیون فوتبال و به احتمال زیاد می‌تواند با میزبانی از خانواده‌ها برگزار شود.

نکته قابل توجه این است که اگر هر مانعی بر سر راه حضور خانواده‌ها و زنان در ورزشگاه برای این بازی به وجود بیاید و هر موضوعی باعث شود که زنان در ورزشگاه نباشند، می‌تواند بهای سنگینی برای فوتبال ایران داشته باشد.

 

2 - 260

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر