فوتبال ایران / شناسه خبر: 100364 / تاریخ انتشار : 1398/4/29 15:54
|
کریمی، باقری یا اسدی؟ کدام یک حذف می‌شوند؟

هافبک دفاعی‌های استقلال: ۲ نفر از میان این ۳ نفر

وضعیت مبهم فرشید باقری به زودی روشن می‌شود تا استقلال نیز تکلیف بازیکنانش در پست مهم هافبک دفاعی را بداند. استقلال از میان کریمی، باقری و اسدی یکی را برای لیست نهایی‌‌اش حذف خواهد کرد.

فرشید باقری ظهر دیروز به باشگاه استقلال رفت و بی آنکه نتیجه ای از نشست با مسئولان باشگاه استقلال بگیرد، باشگاه را ترک کرد. فرشید حین بازگشت از باشگاه استقلال وقتی با سوال خبرنگاران درباره آینده کاری اش مواجه شد گفت:« منتظر تصمیم نهایی پزشکان هستم. اگر آن ها تایید کنند در استقلال می‌مانم و تمریناتم را با تیم شروع می‌کنم.» باقری درباره اینکه اگر پزشکان استقلال او را تایید نکنند، چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود، توضیحی نداد. نوعی شک و دودلی درچهره بازیکن جوان استقلال موج می‌زد واین سوال را می‌شد در پس چهره نه چندان مطمئنش یافت: آیا باشگاه به پای من خواهد نشست یا خیر؟!

فرشیدباقری در سال های اخیر نمایش بدی در استقلال نداشته اما آن چنان هم بازیکن ارزشمند و یگانه ای نبوده که مدیران باشگاه حالا بخواهند با وجود مصدومیتی که داشته به پایش بنشینند. به همین دلیل رضا اسدی را در آب نمک خوابانده اند تا اگر نتوانستند با فرشید به نتیجه مشخصی برسند آنگاه بازیکن سایپا را به خدمت بگیرند. البته علی کریمی هم در سبد خریداستقلال قرار دارد وشاید در میان این 3 گزینه ای که استراماچونی و مسئولان یارگیری درباشگاه استقلال مد نظر دارند فقط اواست که بیش از دیگر گزینه ها به ماندن در استقلال امیدوار است.

حضور فرشید باقری در باشگاه استقلال و صحبت های او حالا نقش پزشکان باشگاه استقلال را در ماندن یا حذب این بازیکن پررنگ تراز هر زمان دیگری جلوه می‌دهد. طبیعتلا تیم پزشکی باشگاه استقلال نمی‌خواهد تصمیمی بگیرد که در میانه های فصل با انتقاد شدید رسانه ها مواجه شود. اگر فرشیدباقری اکنون مجوز بازی کردن بگیرد و بعدها با مصدومیت مواجه شود این تیم پزشکی باشگاه استقلال است که باید درباره وضعیت به وجود آمده پاسخ های قانع کننده ای به افکار عمومی بدهد. به همین دلیل روشن و احتمال زیر فشار قرار گرفتن تیم پزشکی استقلال در صورت بروز مصدومیت دوباره آن ها در حداقل ریسک ممکن درباره فرشید باقری تصمیم گیری خواهند کرد وهیچ بعید نیست که از مسئولان باشگاه استقلال بخواهند نام این بازیکن را لااقل برای نیم فصل هم که شده از فهرست استقلال بیرون بگذارند تا باقری به شرایط بازی بازگردد.

ماجرای هافبک دفاعی ها در استقلال وقتی پیچیده تر می‌شود که می‌بینیم علی کریمی هم با مصدومیت هایی دست و پنجه نرم می‌کند و هیچ بعید نیست که در میانه های لیگ این بازیکن هم با آسیب هایی مواجه شده و چند هفته ای را از دست بدهد. از آنجا که استقلالی‌ها نمی‌خواهند ناگهان دست شان از داشتن هافبک دفاعی خالی شود می‌کوشند که درباره گزینه های این پست عالی ترین تصمیم ممکن را بگیرند و بعد از قطعی کردن حضور ریگی که در این پست بازی می‌کند از میان 3 گزینه باقی مانده 2 نفر دیگر را به لیست استقلال اضافه کنند تا خلاء های موجود در این پست را پر کنند.

درباره اینکه درنهایت چه بازیکنانی در لیست استقلال قرار می‌گیرند و آیا باقری حذف می‌شود تا رضا اسدی به لیست استقلال اضافه شود هیچ اظهار نظری نمی‌توان کرد. این تیم پزشکی باشگاه استقلال است که امروز وفردا نظرنهایی اش را درباره این موضوع بیان خواهد کرد و مشخص خواهد نمود که باقری توانایی بازی کردن در استقلال نیم فصل دوم را دارد یا خیر. بدون شک اگر باقری حذف شود رضا اسدی به استقلال ملحق خواهد شد و این بازیکن هم چند روزی است که در انتظار نظرنهایی مسئولان باشگاه استقلال تمرین ها را رها کرده و به تمرین تیم سابقش سایپا هم نمی‌رود تا سرنوشتنش دراین ماجرای پیچیده مشخص شود.

3 هافبک دفاعی برای یک فصل کافی است

اما شاید این سوال مطرح شود که آیا داشتن 3 هافبک دفاعی برای تیمی که به احتمال زیاد می‌خواهد با 2 هافبک دفاعی متمرکز بازی کند، کافی است؟ آیا مشکلی در میانه های راه ایجاد نخواهد شد؟ سابقه داشته که در همین استقلال در یک فصل 4 هافبک دفاعی تخصصی حضور داشته اند اما حقیقت این است که برخورداری از 3 هافبک دفاعی به نیازهای استراماچونی پاسخ خواهد داد و سرمربی استقلال می‌تواند با همین گزینه ها یک فصل را پشت سر گذاشته و با مشکل حادی هم مواجه نشود.

البته شاید حذف باقری تا حدودی این پست با مشکل هماهنگی مواجه سازد به این جهت که نه ریگی سابقه بازی دراستقلال را دارد و نه رضا اسدی که قرار است جانشین فرشیدباقری شود. نوشدن گزینه های این پست در واقع جدی ترین تهدید برای استقلالی‌ است که به قول سرمربی اش می‌خواهد با توپ پر وارد لیگ شود ونمایش ایده الی را از خود برجا بگذارد.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر