فوتبال ایران / شناسه خبر: 100352 / تاریخ انتشار : 1398/4/28 19:17
|
فیفا اعلام کرد:

موافقت فدراسیون فوتبال با حضور زنان در ورزشگاه

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، فیفا اعلام کرده است که فدراسیون فوتبال ایران با حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر موافق است.

موافقت فدراسیون فوتبال با حضور زنان در ورزشگاه

با اینکه ارسال گزارش اولیه فدراسیون فوتبال به فیفا درباره بسترسازی برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها چندان امیدبخش به نظر نمی‌رسید اما ظاهراً فیفا تلاش فدراسیون فوتبال را برای تحقق این موضوع تأیید کرده است.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، فیفا اعلام کرده است که فدراسیون فوتبال ایران با حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر موافق است اما هنوز جلب موافقت دولت در این زمینه باقی مانده است.

فیفا مدت‌هاست که برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها در ایران با فدراسیون فوتبال این کشور مذاکره کرده است و در بازی فینال لیگ قهرمانان بین پرسپولیس و کاشیما نیز تعدادی از زنان توانستند در حضور اینفانتینو این بازی را از نزدیک ببینند.

حالا این خواسته از سوی فیفا مطرح می‌شود که مسئله حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها تا پیش از دهم اکتبر (18 مهر) حل شود. زمانی که تیم ملی ایران اولین بازی خانگی خود در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 را مقابل کامبوج انجام می‌دهد. بازی خانگی بعدی این تیم هم 26 مارس سال 2020 مقابل هنگ‌کنگ خواهد بود.

برهمین اساس فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرده موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها به طور مستقیم با وزیر ورزش و جوانان ایران بررسی می‌شود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته: «فدراسیون فوتبال ایران موافقت خود را برای حضور زنان به ورزشگاه‌ها در رقابت‌های انتخابی جام جهانی قطر اعلام کرده است.» یکی از سخنگوهای فیفا هم می‌گوید: «تمام توافقات و موافقت‌های لازم حاصل شده است تا بانوان ایرانی بتوانند بازی‌های تیم ملی کشورشان را از نزدیک ببینند.»

در همین راستا مهدی تاج هم در آخرین مصاحبه خود درباره حضور خانواده‌ها گفته: «شرایط خانوادگی و حضور خانواده ها برای بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر است، البته کشور برخورد عقلانی خوبی برای این موضوع در نظر گرفته و اگر مشکلات حل شود همه را تشویق می‌کند که حتی خانواده ها هم در ورزشگاه ها حضور داشته باشند. از ما هم سوالاتی شده که پاسخ دادیم و امیدواریم همه دست به دست بدهند تا همه مشکلات با هم حل شود.»

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر