فوتبال ایران / شناسه خبر: 100349 / تاریخ انتشار : 1398/4/28 18:39
|
چهره های نام آشنا در کلاس ناظران

تدریس آخرین قوانین داوری توسط ایوانف

مراسم افتتاحیه کلاس توجیهی و دانش افزایی ناظران داوری فوتبال با حضور ابراهیم شکوری، محمدرضا ساکت، هدایت ممبینی، کاظم طالقانی صبح پنجشنبه در سالن آمفی تئاتر هتل آکادمی ملی فوتبال برگزار شد.در این مراسم هدایت الله ممبینی رئیس جدید کمیته داوران و ابراهیم شکوری  سرپرست دبیرکلی برای داوران قدیمی و بازنشسته فوتبال که حالا در نقش ناظر داوری فعالیت می کنند،  صحبت کردند.

همچنین روز جمعه مهدی تاج در این کلاس حاضر شد و ضمن خوشحالی از دیدن داوران قدیمی درباره حضور والنتین ایوانف در کشورمان گفت:« حضور چهره نامدار داوری جهان در کشورمان را باید به فال نیک گرفت. به طور حتم، انتقال دانش روز به ناظران داوری موضوع با اهمیتی است که با توجه به جایگاه داوری ایران در آسیا و جهان باید مورد توجه قرار گیرد. امیدوارم با برگزاری چنین دوره هایی این مهم با شتاب بیشتر تداوم یابد.»

در ادامه والنتین ایوانف هم با تقدیر از حضور رئیس فدراسیون فوتبال در این نشست گفت: «ناظران نقش مهمی در کیفیت داوری دارند. بدون شک، مردم ایران باید به جایگاه داوری فوتبالشان در سطح جهانی افتخار کنند. من از حضور در این دوره توجیهی بسیار خرسندم و امیدوارم مباحث طرح شده مفید به فایده باشد.»

در پایان این نشست هدایایی از سوی رییس فدراسیون، هدایت ممبینی عضو هیات رئیسه و رئیس کمیته داوران و فریدون اصفهانیان عضو هیات رییسه به رسم یابود به ایوانف اهدا شد.

این دوره  با حضور 65 ناظر فعال در لیگ های مختلف فوتبال کشور به مدرسی  والنتین ایوانوف برگزار می شود و تا شنبه (فردا)ادامه خواهد داشت.

لازم به توضیح است با توجه به تغییرات گسترده در قوانین بازی فوتبال مدرس فیفا در این دوره به تدریس آخرین قوانین همچنین یافته ها و الزامات فعالیت ناظران می پردازد.

در جمع ناظران چهره های آشنای داوری از فریدون اصفهانیان رئیس اخیر کمیته داوران گرفته تا حبیب الله شیرازی، محسن قهرمانی ، رحیم رحیمی مقدم، مسعود مرادی،محسن ترکی و ... حضور داشتند.

3-300

 

captcha
تازه ها
بیشتر