فوتبال ایران / شناسه خبر: 100346 / تاریخ انتشار : 1398/4/28 16:45
|

سپاهان برنده تعویق لیگ؟!

تیم‌هایی که در ترکیه اردو زده‌اند در حال بازگشتند اما این باشگاه سپاهان است که فارغ از همه چیز به سمت ترکیه چمدان بسته است. صدای اعتراض دیگر تیم‌ها اما به واسطه تعویق احتمالا ۲۰ روزه شنیده می‌شود.

اردوی استقلال در ترکیه چهارشنبه ای که گذشت به پایان رسید. پرسپولیسی ها هم که در ترکیه اردو زده اند، یکشنبه به ایران برمی‌گردند. اردوی تراکتورهای هم طبق برنامه اواسط هفته جاری به پایان می‌رسد. میان تیم های لیگ برتری تنها همین مدعیان بودند که برای آماده سازی خود راهی ترکیه شدند اما خبر رسید که سپاهانی ها پنج شنبه ای که گذشت راهی ترکیه شدند. این خبر بدان معنا است که این باشگاه در جریان تعویق لیگ بوده و ظاهرا اطلاعاتی به این باشگاه بابت این ماجرا رسیده است و گرنه هیچ یک از تیم هایی که در ترکیه اردو زدند از ماجرا اطلاعی نداشتند و حالا مانده اند که بعد از پایان اردوی شان و تعویق 20 روزه ای که احتمالا در انتظار لیگ خواهد بود چه برنامه ای را در دستور کار خود قرار دهند.

 از باشگاه استقلال خبر می‌رسد که آن ها بعد از اطلاع از اینکه احتمالا لیگ به تعویق می‌افتد بی میل نبوده اند که در ترکیه بمانند اما برنامه ریزی های انجام شده در راستای بازگشت به تهران دست شان را برای ادامه تمرینات در این کشور بسته است. پرسپولیسی ها هم برای بازگشت به تهران برنامه ریزی کرده اند ویکشنبه به اردوی خود پایان می‌دهند و آن قدر زمان را از دست داده اند که دیگر نمی‌توانند تغییری در برنامه خود ایجاد کنند.

 تنها شاید این باشگاه تراکتورسازی باشد که به واسطه داشتن زمان بیشتر از این شانس برخوردار باشند که اردوی خود را در ترکیه ادمه دهند. البته بحث تنها بر سر تعویق لیگ و زمان برگزاری اردوی خارجی نیست که سپاهانی ها انگار اطلاعاتی از آن داشته اند که از روزها قبل برنامه سفر خود به ترکیه را درست در زمانی که دیگر تیم ها در حال بازگشت هستند را ترتیب داده اند. مسئله این است که بسیاری دیگر از تیم ها نیزکه در شهرهای خودشان تمرین می‌کنند دچار نوعی سردرگمی شده اند و نمی‌دانند در روزهای باقی مانده چه برنامه تمرینی را در دستور کار خود قرار دهند.

 بسیاری از مدیران و مربیان باشگاهی نسبت به این موضوع ابراز ناراحتی کرده اند وفدراسیون فوتبال را مقصر در اتفاقات رخ داده می‌دانند و مشخص نیست که پاسخ فدراسیون فوتبال نسبت به تعویق لیگ چیست و چه راه حلی برای باشگاه ها دارد تا در زمان باقی مانده بتوانند برنامه تمرینی خود را به شکل مطلوبی ادامه دهند. شاید اگر تیم ها می‌دانستند که قرار است در روزهای پایانی برنامه آماده سازی خود دوباره لیگ به تعویق بیفتد، قدری تمرینات خود را دیرتر آغاز می‌کردند ویا اینکه از شدت تمرینات بدنسازی خود می‌کاستند و با آرامش خاطر بیشتری به سمت آماده سازی حرکت می‌کردند.

2

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر