ورزش ایران / شناسه خبر: 100338 / تاریخ انتشار : 1398/4/28 13:33
|
محمد بنا و غلام محمدی سرمایه هستند

دبیر: آرای من و بنی تمیم از جنس دوست داشتن کشتی بود

علیرضا دبیر بعد از کسب رای اعتماد از مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی به انتقاد از چرخش برخی از روسای هیات ها در روز رای گیری پرداخت.

رئیس جدید فدراسیون کشتی چند روز بعد از انتخابش در مجمع به عنوان رئیس فدراسیون به انتقاد از عملکرد چند رئیس هیات کشتی پرداخت. علیرضا دبیر رئیس جدید فدراسیون کشتی که در کربلا به سر می‌برد، با اشاره به برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسین کشتی و شروع روند برگزاری انتخابات گفت:« حدودا از مهر گذشته که رسول خادم استعفا داد، 9 الی 10 ماه کشتی حال و هوای خوبی نداشت و تا ساعت 9 صبح روز آخر معلوم نبود چه کسانی در مجمع شرکت می کردند ولی در کل مجمع خوب برگزار شد. البته مجمع فدراسیون کشتی برای همه مهم است و لطف خدا باعث شد گرما و آرامش خوبی به یکباره برقرار شد.»

دبیر در ادامه یکبار دیگر با اشاره به غیبت دو قهرمان شاخص کشتی به انتقاد از نبود خادم و جدیدی در انتخابات پرداخت:« من با جدیدی روزی 2-3 بار حرف می‌زدیم، حتی دیروز صبح هم با او صحبت کردم. اگر آنها بودند قطعا بهتر بود. اینکه با قرعه دوم و سوم شوید به درد نمی‌خورد، اینکه این فرصت برای همه باشد خیلی قشنگ ‌تر می‌شد ولی من در آن جایگاه نیستم که چرا دوستانم حضور نداشتند ولی به عنوان یک شهروند دوست داشتم این بزرگان حضور داشته باشند.»

رئیس جدید فدراسیون کشتی در خصوص اینکه چرا صلاحیت آنها تائید نشد گفت:« نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد، مثلا در مورد من یک شکایتی از من صورت گرفته بود که نه احضار شده بودم و نه چیز دیگری، به همین دلیل صلاحیت من تائید نشده بود. اصلا من نمی‌دانستم شکایت شده است، شکایتی که شده بود از یک موسسه بود که من یک عضو از هیات مدیره آنجا بودم. به هر حال دوستانی که صلاحیت‌ها را تاید می‌کنند خدا را در نظر می‌گیرند و من اعتقاد دارم افراد همه وسیله هستند و همه چیز دست خدا است.»

او در خصوص اینکه چرا بنی تمیم که از بدنه کشتی بود در رقابت با نصیرزاده انتخاب نشد، ادامه داد:« نمی‌خواهم در مورد ریز مسائل صحبت کنم ولی انتخاب‌ها بر اساس معیارهای دوستان بوده است. اینکه چرا به نصیرزاده رای دادند و به بنی تمیم رای ندادند شاخصه‌های در ذهن رای دهندگان است. من کسی هستم که هم کار سیاسی کرده ام هم کار ورزشی.دو سه هیات واقعا بی معرفتی کرده‌اند که اسم آنها را می‌برم. وقتی با کسی هستید باید تا انتهای آن بایستید. شما 4-5 ماه با کسی هستید ولی به یکباره مسیرتان را عوض می‌کنید؟ این کار واقعا بی معرفتی است. اینکه بگویید استاندار و ... گفتند اصلا کار خوبی نیست. فکر می‌کنم جنس رای‌ من و  آقای بنی تمیم جنس دوست داشتن کشتی بود.»

دبیر در خصوص تغییرات احتمالی در کادر فنی تیم ملی گفت:« اجازه بدهید ابتدا در مورد مباحث فنی کمیته فنی بحث کنند و تصمیم بگیرند. اگر قرار است کاوه را انتخاب کنند یا اگر نه شخص جدیدی را معرفی کنند. محمد بنا و غلام محمدی داشته‌های ما هستند. کشتی و نظام برای آنها هزینه کرده‌اند. به همین راحتی نباید به این افراد بگوییم بفرمایید بروید.»

رئیس جدید فدراسیون کشتی درباره اوضاع فعلی کشتی و توقعاتی که از این تیم وجود دارد، ادامه داد:« این را بگویم که من در هر چیزی سرم کلاه برود در کشتی سرم کلاه نمی‌رود. تیمی که نهم یا یازدهم دنیا شده است به یکباره نمی‌شود به آنها گفت بروید و دوم شوید. من نه با کسی جلسه‌ای داشتم و نه حرفی زدم ولی مطمئنا دوستان از من کارشناس‌تر هستند. من هر تلاشی بتوانم انجام می‌دهم این تیم‌ها را جمع کنم. واقعا کشتی 2-3 سال زمان می‌خواهد تا جمع شود. از رسول و امیر خادم، از علی حیدری و .... خواهش می‌کنم هر کسی می‌تواند کمک کنند من با کمال میل می‌پذیرم. رسول خادم و عباس جدیدی داشته های ما هستند و جای آنها در فدراسیون است. حداقل حضور اینها می‌تواند برای ما روحیه باشد. از نظر من حضور این عزیزان بلامانع است مگر اینکه خودشان دوست نداشته باشند که البته رفاقت ما باقی می‌ماند.»

captcha
تازه ها
بیشتر