فوتبال ایران / شناسه خبر: 100331 / تاریخ انتشار : 1398/4/28 12:24
|
استقلال من را به زودی ببینید

استراماچونی: روی این جوان‌‌ها حساب کردم

آندره استراماچونی به جوان‌های استقلال دل بسته است. او از برگزاری اردوی ترکیه نیز راضی‌ست. حس امیدواری در وجود سرمربی استقلال موج می‌زند.

حمیدرضا عرب/استقلال امروز بیش از آنکه نیازمند آمادگی بدنی باشد، نیازمند آمادگی روحی و روانی است. یک خودباوری بزرگ تا بازیکنان جوان و گمنامش بتوانند لیگ را با قدرت آغاز کنند. بهتاش فریبا، پیشکسوت نامی باشگاه استقلال می‌گفت: قرعه هفته های آغازین لیگ اهمیت بالایی دارد و اگر استقلال در هفته های نخست به تیم های مدعی برنخورد می‌تواند خودش را خوب جمع و جور کند.

 در عین حال اما نتایج اردوی استقلال در ترکیه آن قدر برای استراماچونی امیدوارکننده بوده که سرمربی استقلال وقتی پای صحبت درباره شروع لیگ به میان می‌آید با حالتی جدی و مصمم می‌گوید:« ما با قدرت وارد لیگ می‌‌شویم.» شنیدن این جمله از زبان مرد ایتالیایی که این روزها سکان هدایت استقلال را به دست گرفته می‌تواند کلید راه موفقیت استقلال باشد.

 شاید استراماچونی قدری هم تعارف آمیز اظهار نظر کرده اما بدون شک همین ادبیات می‌تواند به بالا بردن روحیه درون تیمی استقلال کمک قابل توجهی کند. یک پرسش و پاسخ کوتاه با مرد اول نیمکت استقلال ما را هم به آینده استقلال امیدوار کرد.

 

آقای استراماچونی استقلال در حال بازگشت از اردوی ترکیه است و به زودی شما را در تهران خواهیم دید. سوالی که ضرورت دارد بعد از پایان این اردو از شما بپرسیم این است که آیا از برگزاری این دوره تمرینی رضایت کافی داشتید؟

اردوی خوب ورضایت بخشی بود. ما در این ایام که از ایران دور بودیم و در کمپ مان در ترکیه حضور داشتیم صبح و بعد از ظهر تمرین کردیم. تمریناتی که همگی هدفمند بود. همکارانم پیش از سفر به ترکیه نحوه کار را طراحی کرده بودند و خوشبختانه همه اهداف ما همان طور که خواستیم پیش رفت. بله، من راضی ام اما هنوز کار تمام نشده است.

دیدگاه شما درباره این تیم چیست؟ به آینده این مجموعه امید دارید؟

ما در جریان این اردو ساعت ها درکنار هم بودیم. تمرین کردیم و روزها را با کار و تلاش به شب رساندیم. می‌خواهم صراحتا به شما اعلام کنم که من روی این تیم خیلی حساب کردم و عمیقا به موفقیت استقلال امیدوارم. به زودی شما استقلال را خواهید دید و با من هم عقیده خواهید شد.

بسیاری نسبت به استقلالی که اکنون شکل گرفته حس امیدوارانه ای ندارد. دلیل شان هم جدایی بسیاری از بازیکنان نامی و حضور بازیکنان کم نام و نشان و جوان است.

نا امیدی ها دلیلی ندارد. ما جوان های با استعدادی در این تیم داریم و براساس داشته های مان جلورفتیم و تمرین کردیم. مطئنم که این تیم ثمره تلاش و زحمتی که کشیده را می‌گیرد.

بازی های تدارکاتی که تا به امروز برگزار کردید چه اندازه در شناخت شما اثر گذار بود؟

بسیار زیاد. ما قدم به قدم جلورفتیم و از بازی های نسبتا آسان تر شروع و به بازی های سخت تر رسیدیم. بازی های تدارکاتی ما ادامه خواهد داشت اما این بازی هایی که برگزار کردیم به شناخت من از توانایی بازیکنان کمک بسیاری کرد و من کاملا راضی ام.

می‌توانیم از شما این قول را بگیریم که با قدرت وارد لیگ شوید؟

حتما همین طور است. شما در تمرینات ما حضور ندارید اما انگیزه در تیم من موج می‌زند. ما به همه تیم ها آماده باش می‌دهیم چون روی آمادگی خودمان خیلی حساب کرده ایم. ما حق نداریم چهره یک مدعی را از استقلال بگیریم چرا که مدعی بودن در ذات استقلال است.

 

captcha
تازه ها
بیشتر