فوتبال ایران / شناسه خبر: 100319 / تاریخ انتشار : 1398/4/25 19:01
|
قرعه‌کشی مرحله دوم مقدماتی جام جهانی

بهترین و بدترین حالت برای گروه ایران چییست؟

فردا قرعه کشی مرحله دوم مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا برگزارخواهد شد و مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی هم در این مراسم حاضر خواهد بود.

شاید برای تیمی که دو دوره متوالی در جام جهانی حاضر بوده عبور از مرحله دوم مقدماتی که همان پیش مقدماتی به حساب می آید کار دشواری نباشد اما واقعیت این است که در گلدان های 2 و 3 و حتی 4 تیم های قدرتمند و خطرناکی حضور دارند که می توانند موی دماغ تیم ایران در راه صعود بی دردسر به جام جهانی 2022 باشند.

هر چند قدرت های درجه اول و برجسته فوتبال آسیا همه در سید یک قرار دارند و هر کدام سر گروه خواهند بود اما در عین حال می توانیم سخت ترین و راحت ترین گروه هایی که تیم ملی می تواند در آن به عنوان سرگروه قرار بگیرد را پیش بینی کنیم.

سخت ترین حالت:

احتمال اول: ایران – عراق- بحرین –  کویت – اندونزی

احتمال دوم : ایران – ازبکستان – کره شمالی- مالزی – سنگاپور

در احتمال دوم مساله مساله مسافرت‌ها به جنوب شرق و شرق قاره و مسافت دور برای بازی با بیشتر این تیم‌ها می تواند نگران کننده باشد ضمن اینکه تلفیقی از تیم‌های احتمال اول و دوم نیز در هر صورت می تواند شرایط سختی را برای صعود راحت تیم ملی به وجود بیاورد.

راحت ترین حالت:

احتمال اول:ایران- قرقیزستان – تاجیکستان – یمن – مغولستان

احتمال دوم: ایران – ویتنام – چین تایپه – میانمار – گوام

اینجا هم تلفیق هر دو احتمال شرایط مساعدی برای تیم ملی ایجاد خواهد کرد اما بحث مسافت دور برخی کشورها می تواند دردسر ساز باشد ضمن اینکه گوام در جنوب شرقی آسیا جزو خاک آمریکا به حساب می آید و گرفتن ویزا دردسرهایی برای تیم ملی خواهد داشت.

1

captcha
تازه ها
بیشتر