فوتبال ایران / شناسه خبر: 100312 / تاریخ انتشار : 1398/4/25 17:51
|

قرار بود  مراسم قرعه کشی لیگ برتر دوره نوزدهم 10 تیرماه برگزار شود  فصل تازه لیگ برتر هم یک ماه بعد یعنی 10 مرداد رسما آغاز شود اما تا این لحظه همه چیز در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی کشور روی هواست.بعد از لغو مراسم قرعه کشی فدراسیون و سازمان لیگ رسما تهدیدهایشان درباره برگزار نکردن لیگ را اعلام کردند.این بار داستان حق پخش و حق خورده شده فوتبال در تمام این سال ها نبود بلکه بحث تجهیز ورزشگاه های لیگ برتر به میان آمد.بیش از دو هفته از آن اتفاق گذشت تا اینکه امروز سازمان لیگ اطلاعیه ای منتشر کرد تا تهدیدهایش را ادامه دهد .

در اطلاعیه سازمان لیگ آمده است؛

۱.با توجه به مصوبات شورای تامین و الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره الزامات مربوط به ورزشگاه های‌ میزبان لیگ برتر،مباحث مربوطه پیش از این توسط ریاست فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش و جوانان به استحضار استانداران محترمی که استان شان دارای نماینده در لیگ برتر است رسیده است.

۲.در تعدادی از ورزشگاه‌ها سرعت پیشرفت فرآیند مربوطه شکل مطلوبی داشته است.اما برخی ورزشگاه‌ها بر اساس آخرین گزارش ها و بازدیدهای صورت گرفته همچنان حائز الزامات مدنظر نیستند.

۳. بر این اساس،در صورتی که الزامات مدنظر میزبانی مسابقات در آن دسته از ورزشگاه هایی که الزامات در آنها اعمال نشده مهیا نشده باشد،این ورزشگاه ها نمی توانند میزبان مسابقات باشند و بازی های شان تا اطلاع ثانوی در استان های همجوار و پشت درهای بسته برگزار خواهد شد.

۴.سازمان لیگ فوتبال آمادگی لازم جهت برگزاری فصل جدید لیگ برتر را در صورت اعمال الزامات تفصیلی ذکر شده دارد.

جالب اینکه در این اطلاعیه هیچ خبری از زمان قرعه کشی و شروع فصل نیست  و تعداد  و نام دقیق ورزشگاه هایی که مشکل دارند مشخص نشده است.مساله ای که تیم های مربوطه را تهدید می کند سفر به استان همجوار و بازی بدون تماشاگر است که می تواند جذابیت لیگ را از بین ببرد.

3

 

captcha
تازه ها
بیشتر