فوتبال ایران / شناسه خبر: 100311 / تاریخ انتشار : 1398/4/25 17:05
|

بازی تیم ملی مقابل تیم امید به چشم نیامد چرا که هم بازیکنان دعوت شد ه باردوی تیم ملی بعضا گمنام بودند و چهره به حساب نمی آمدند هم اینکه بازی بدون حضور تماشاگر و در فضایی  نه چندان جذاب برگزار شد.با این حال چنانچه از بحث جذابیت بگذریم باید ببینیم آیا این اردو برای مارک ویلموتس و دستیارانش در کادر فنی جذابیتی داشته است یا خیر.هر چند گفته شد ویلموتس این نفرات را دعوت نکرده و آنها را نمی شناخته حالا سوال این است که با دو جلسه تمرین و یک بازی 45 دقیقه ای(با توجه به اینکه در هر نیمه 11 بازیکن بازی کردند) این مربی بلژیکی اصلا موفق شده شناختی از توانایی این بازیکنان به د ست بیاورد  و روی آنها به عنوان بکاپی مناسب حساب کند؟

در این باره دو مقام مسوول در فدراسیون فوتبال صحبت کرده اند که البته طیعی است از این بازی و اردو تمجید کنند.مرتضی محصص مسوول کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال می گوید:« این مسابقه تدارکاتی برای انتخاب امیدها در آینده و برنامه مدونی که ویلموتس دارد، روز خوبی بود چرا که هر دو تیم با انگیزه بالایی مقابل هم قرار گرفتند و سعی  می کردند عملکردی بالای 100 درصد داشته باشند.»

وی با اشاره به اینکه نتیجه این بازی اصلا اهمیت نداشت ادامه داد:« معتقدم کادر فنی هر دو تیم این فرصت را داشتند با بازیکنانی جوانتر از گروه اصلی خود  به میدان آمده و مسابقه دهند. فکر می کنم سرمربی تیم ملی و امید در پایان بازی بسیار راضی بودند چرا که ذخیره های تیمشان نیز نمایش خوبی داشته و این امر به روند رشد هر دو تیم کمک بسزایی می کند.کادر دو تیم از بازیکنان تازه دعوت شده شناخت خوبی به دست آوردند.»

محصص در پایان افزود:«بازیهای دوستانه مهمتر از ده ها تمرین است و اهمیت ویژه ای دارد چرا که ساختار تیم را مشخص می کند. ویلموتس و مجیدی اکنون وارد مرحله ای شدند که در بخش ساختار تیمی باید با دقت و تمرکز برنامه ریزی کنند. انتخاب بازیکنان، تمرین، بازی دوستانه و در نهایت انتخاب نهایی ملی پوشان مهمترین موضوعی است که ساختار تیمی را تشکیل می دهند. این بازی دوستانه است که باعث می شود تا انتخاب بازیکنان به درستی صورت گیرد.»

اکبر محمدی رئیس کمیته جوانان هم که مثل محصص بازی تیم امید و تیم ملی را از نزدیک تماشا کرد،گفت:« تیم امید و تیمی که متشکل از با استعدادهای لیگ برتر ما بود در معرض دید کادر فنی بزرگسالان قرار گرفت. ویلموتس تقریبا از همه نسل فوتبال فردای ما یک شناخت خوبی پیدا کرد.»

وی گفت:«تیم ملی از بازیکنانی که رنج سنی زیر 26 سال و حتی چند بازیکن 22 و 23 سال را داشت استفاده کرد. این بازی باعث شد تا هر پستی از 11 پست تیم ملی بزرگسالان ، بازیکنان جایگزین خود را داشته باشد و کادر فنی شناخت خوبی از آنان به دست آورد. بدون شک اتفاق خوبی بود و تیم ملی امید نیز از این بازی بهره برداری بیشتری داشت .»

رئیس کمیته جوانان گفت:« این بازی تمرینی سازماندهی و برنامه ریزی خیلی خوبی داشت .تمرین خوبی برای هر دو تیم بود و بدون شک تکرارش کمک به رشد فنی فوتبال ما خواهد کرد. امیدوارم اینگونه مسابقات دوستانه در رده های مختلف تکرار شود.مارک ویلموتس به عنوان سوپروایزر همه تیم های ملی است که می توانند ظرفیت های فوتبال ما را به خوبی ارزیابی و برنامه ریزی مدونی داشته باشد.»

وی در پایان گفت:«این بازی در فضایی استاندارد و در سطح بالا سازماندهی و برگزار شد که معتقدم از لحاظ فنی بار بسیار بالایی برای کادر و بازیکنان داشت.»

واقعیت این است که تیم ملی در این مقطع کاری غیر از این نمی توانت انجام دهد و در واقع جمع کردن عده ای از خوب های  لیگ و بازی با تیم امید تنها راه ممکن بود چرا که وقتی فیفادی در کار نباشد  و تیم های لیگ برتری در اوج تمرینات پیش فصل باشند گرفتن بازیکنان معمولی تر از باشگاه هایشان هم کار شاقی است   و طبیعی است که ویلموتس از مربیان باشگاهی تشکر کند.

3-670

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر