ورزش ایران / شناسه خبر: 100305 / تاریخ انتشار : 1398/4/25 14:40
|

پیام نابغه فرنگی کار به اعضای مجمع/ کشتی باید توسط قهرمانانش اداره شود

حمید سوریان یک روز قبل از برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی بعد از مدت ها سکوتش را شکست و از اعضای مجمع خواست که کشتی را به قهرمانانش بسپارند.

پرافتخارترین کشتی گیر فرنگی کار ایران بعد از مدت ها سکوت خود را شکست و به حضور قهرمانان در انتخابات فدراسیون کشتی واکنش نشان داد. انتخابات فدراسیون کشتی بعد از ماه‌ها کش و قوس بالاخره صبح امروز برگزار می شود تا این فدراسیون کلیدی و مدال آور برای ورزش ایران رییس خود را برای 4 سال آینده بشناسد.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که در روزهای اخیر احراز نشدن صلاحیت نام قهرمانان سرشناس کشتی برای حضور در انتخابات به دغدغه اصلی اعضای مجمع و اهالی کشتی تبدیل شده بود. هر چند که در آخرین لحظات نام علیرضا دبیر برای حضور در مجمع اعلام شد اما با این‌حال امیررضا خادم و عباس جدیدی نامشان برای حضور در انتخابات اعلام نشد.

بعد از این اتفاقات حمید سوریان، دارنده 7 مدال طلای جهان و المپیک بعد از مدت ها سکوت خود را شکست و نسبت به این نوع برخورد با قهرمانان کشتی واکنش نشان داد.    

حمید سوریان با اشاره به نوع برخورد با قهرمانان کشتی، حضور در راس فدراسیون را حق این قهرمانان دانست و خواهان حمایت از نام آوران کشتی شد:« کشتی ایران همیشه قهرمانان بزرگی را داشته و به همین دلیل هم مردم همیشه به واسطه همین قهرمانان در کنار این ورزش قرار داشتند. به همین دلیل هم کشتی مى بایست توسط همین نام آوران خودش اداره شود.»

او با انتقاد از نیامدن نام قهرمانان پرآوازه کشتی برای حضور در انتخابات ادامه داد:« در چند روز گذشته بحثی به وجود آمده بود که از حضور سه تن از قهرمانان و افتخارآفرینان کشتی در انتخابات فدراسیون جلوگیرى شود. کاش شرایط به نحوی پیش می رفت که هر سه با هم در انتخابات حاضر می شدند اما خوشبختانه در آخرین لحظات شرایط براى حضور یکى از این قهرمانان بزرگ فراهم شد تا دغدغه جامعه کشتى از بین برود.»

نابغه کشتی فرنگی دنیا همچنین گفت:« اعضای محترم مجمع فدراسیون کشتی همه بازوان توانمند ورزش پر افتخار ایران هستند که همیشه نقش مهمی را در موفقیت های کشتی ایفا کردند و حالا هم می توانند با تصمیم قاطع خود نقش مهمی را در آینده کشتی ایران رقم بزنند.»

او با انتقاد از وضعیت فعلی کشتی ایران خواهان کمک جامعه کشتی برای خروج از این بحران شد:« کشتی ایران مدتی است که از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته است و برای بازگشت به جایگاه اصلی اش نیاز به همراهی همه اهالی این رشته دارد. همراهی که می تواند کشتی را به جایگاه اصلی خود برگرداند.»

ص5

captcha
تازه ها
بیشتر