فوتبال ایران / شناسه خبر: 100263 / تاریخ انتشار : 1398/4/23 17:11
|
منفعل در مسائل داخلی، مدعی در عرصه‌های بین‌الملل

یک کرسی بین‌المللی دیگر در خطر ابطال

اتفاقات اخیر از لیلا صوفی‌زاده، چهره‌ای منفعل ساخته که مطالبه‌ای ندارد. خصوصیتی که بی‌تردید برازنده نماینده یک کشور در مجامع بین‌المللی نیست.

یک کرسی بین‌المللی دیگر در خطر ابطال

یکی از بزرگ‌ترین نقطه ضعف‌هایی که درباره فوتبال ایران مطرح می‌شود، نداشتن نماینده در کرسی‌های بین‌المللی و مهم‌تر از آن تأثیرگذار نبودن معدود نمایندگان ایران بوده و هست. ضعفی که اتفاقاً بارها فوتبال ما را با ضررهایی مواجه ساخته است تا بیش از هر زمان دیگر نیاز به نماینده‌ای اثرگذار در کرسی‌های بین‌المللی را حس کنیم.

حالا در بحبحوحه مشکلات زنان در رشته‌های ورزشی فوتبال و فوتسال، لیلا صوفی‌زاده، نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال برای حضور در یکی از کرسی‌های بین‌المللی پیش‌قدم شده است و برای پربارتر شدن رزومه‌اش از برخی امکانات قانونی فدراسیون هم استفاده کرده تا بدون کسب مدرک مربی‌گری ایران بتواند مدرک سطح اول آسیا را کسب کند.

صوفی‌زاده اما جدا از مدارکی که در جهت پربارتر کردن رزومه‌اش جمع‌آوری کرده، کارنامه مدیریتی و اجرایی موفقی در سال‌های حضور در فدراسیون فوتبال نداشته است. روحیه مطالبه‌گری که نماینده یک کشور در مجامع بین‌المللی باید داشته باشد، چیزی نیست که صوفی‌زاده از آن بهره‌مند باشد.

این روحیه منفعل که در سال‌های اخیر بارها از او در مواجهه با مشکلات مختلف دیده شده، همان چیزی است که باعث رنجش و ناراحتی صوفی‌زاده هم شده بود و چندی پیش مقابل این نقدها از خود دفاع کرده و گفته بود حالا که برای نشستن در یک کرسی بین‌المللی اقدام کرده است، نقدها این‌طور به سمت او روانه شده است.

واقعیت اما این است که در بحرانی که نمایندگان ایران برای حضور در مجامع بین‌المللی دارند، یک انتخاب غلط، در حکم باطل شدن موقعیتی است که می تواند نصیب فرد توانمندتری شود و گره‌های بیشتری را از کار زنان ورزشکار ایران باز کند.

صوفی‌زاده باید به منتقدان خود حق بدهد که وقتی نقس موثری در حل مشکلات زنان در داخل کشور نداشته است، چطور می‌تواند برای حل این مشکلات در جامعه بزرگ‌تری اقدام کند؟

یکی از آخرین اظهارنظرهای پربحث نایب‌رییس زنان فدراسیون فوتبال مربوط می‌شد به واکنش صوفی‌زاده نسبت به حضور زنان در ورزشگاه‌ها که او منفعل‌ترین چهره را مقابل این موضوع داشت و همه چیز را در گرو تصمیم‌ نهادهایی جز فدراسیون فوتبال دانسته بود.

او حتی در موضوع پرداخت نشدن پاداش تیم ملی فوتسال زنان هم گفته بود که کل فدراسیون فوتبال دچار مشکل مالی است و او نمی‌تواند کاری کند. همه این‌ها از او چهره‌ای منفعل ساخته که مطالبه‌ای ندارد. خصوصیتی که بی‌تردید برازنده نماینده یک کشور در مجامع بین‌المللی نیست.

 

 

2 - 370

 

captcha
تازه ها
بیشتر