فوتبال ایران / شناسه خبر: 100252 / تاریخ انتشار : 1398/4/22 19:51
|

ویلموتس به ملی پوشان گمنام: با هم حرف بزنید

این تمرین فقط ۲۰ دقیقه برای رسانه‌ها قابل پوشش خبری و تصویری بود و پس از آن بازیکنان در آرامش و پشت درهای بسته تمرینات خود را ادامه دادند.

اولین تمرین تیم ملی فوتبال کشورمان در اردوی تیرماه از ساعت 18:30 امروز (شنبه) در زمین شماره دوی آکادمی ملی فوتبال آغاز شد.

در همان ابتدای تمرین مسوولان بخش رسانه‌ای فدراسیون فوتبال کاتالوگی در اختیار نمایندگان رسانه‌ها قرار دادند که برای اولین‌بار طی سال‌های اخیر این اتفاق رخ داد. در این بروشور اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی و همچنین اعضای کادر فنی این تیم منتشر شده بود.

در این تمرین هر 23 بازیکن دعوت‌شده به اردو حضور داشتند که سه دروازه‌بان تیم ملی به صورت جداگانه زیر نظر اسپینوسی مربی دروازه‌بان‌ها تمرین کردند.

بازیکنان از ابتدای تمرین زیر نظر وحید هاشمیان به گرم کردن پرداختند و با استارت‌های کوتاه و بلند به مدت پنج دقیقه آماده تمرینات تاکتیکی شدند.سپس بازیکنان به دو گروه 10 نفره نارنجی و طوسی تقسیم شدند که در بخش اول تمرینات تاکتیکی در سه نقطه دو بازیکن قرار داشتند و چهار بازیکن دیگر باید به صورت چرخشی با این بازیکنان پاسکاری می‌کردند.

در ادامه تمرینات توسط وحید هاشمیان برای بازیکنان تفهیم شد و این مربی خودش به صورت جدی تمرینات را زیر نظر داشت. ویلموتس هم با فاصله‌ای کم نسبت به بازیکنان در حال نظارت روی کار آنها بود.

با توجه به اینکه بازیکنان حاضر در اردو کمتر سابقه بازی کنار هم را داشتند، به همین دلیل خبری هم از حرف زدن و شوخی موجود در اردوهای گذشته نبود. به همین دلیل ویلموتس به بازیکنان تاکید کرد که در حین ردوبدل کردن توپ باهمدیگر ارتباط کلامی داشته باشند.

بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی عمدتاً یا بدون سابقه ملی هستند یا سابقه کمی دارند که از این جهت کادر فنی قصد ارزیابی آنها را دارد. از همین رو روش تمرینات آنها با بازیکنان حاضر در اردوی قبلی متفاوت بود.

پاسکاری‌هایی که شکل ساده‌تری دارد و جزو اصول اولیه در فوتبال است، انجام شد که کادر فنی تأکید داشت بازیکنان با دقت و تحرک بیشتری این تمرین را انجام دهند.

این تمرین فقط 20 دقیقه برای رسانه‌ها قابل پوشش خبری و تصویری بود و پس از آن بازیکنان در آرامش و پشت درهای بسته تمرینات خود را ادامه دادند.

3

captcha
تازه ها
بیشتر