فوتبال ایران / شناسه خبر: 100244 / تاریخ انتشار : 1398/4/22 16:28
|

تغییر سرمربی بهترین اتفاق برای جهانبخش

جهانبخش زمان محدودی برای هماهنگی در ابتدای فصل برای تطبیق بهتر با رویکرد تاکتیکی کریس هاتن و همچنین آگاهی از ساختار فوتبال فیزیکی انگلیس در اختیار داشت.

برخی ورزشی نویسان انگلیسی معتقدند کریس هاتن نتوانسته از استعداد و توانایی جهانبخش در برایتون به درستی استفاده کند، آنها به این باورند که رویکرد صرفا دفاعی هاتن مقابل حریفان این فرصت را از جهانبخش گرفته تا بتواند توانایی های خود را در لیگ به نمایش بگذارد. با اضافه به این موضوع که تیم برایتون از نظر مالکیت میدان جزو سه تیم ضعیف در لیگ برتر محسوب می شد. میانگین مالکیت توپ تیم برایتون در فصل گذشته روی هم رفته 44درصد بوده که نشان از بازی کاملا تدافعی تیم کریس هاتن و عدم تسلط بر حریفان داشت.

از جهت دیگر نباید از این موضوع غافل بود که جهانبخش زمان محدودی برای هماهنگی در ابتدای فصل برای تطبیق بهتر با رویکرد تاکتیکی کریس هاتن و همچنین آگاهی از ساختار فوتبال فیزیکی انگلیس در اختیار داشت.

با این حال گراهام پاتر سرمربی جدید برایتون با قواعد و نظم خاصی در منطقه اسکندیناوی مشهور است. متد و فلسفه فوتبال او را داشتن فوتبال مالکانه و هجومی می دانند.همان طور که خود در بدو ورود به برایتون به آن اذعان داشت. جایی که توانسته در سوئد و در عرض 6 سال به شکل حیرت آوری تیم اوسترشوند را از لیگ منطقه چهارم به بالاترین سطح فوتبال سوئد و در ادامه به لیگ اروپا برساند.به نظر می رسد باید امیدوار بود، پاتر با رویکرد فوتبال شناور و تهاجمی از جهانبخش همان استفاده را ببرد که فن در بروم در آلکمار از او بهره می برد، یعنی مسئولیت پذیری کمتر در بعُد تدافعی و آزادی عمل و تغذیه مناسب به عنوان بال هجومی. از طرفی گراهام پاتر با خرید "لئوناردو تروسار" وینگر چپ بلژیکی ، به جهانبخش این اطمینان را داده که قرار است در پست تخصصی اش به عنوان بال راست در طول فصل از او استفاده ببرد. مربی سال 2016 و 2017 سوئد قبلا بخوبی نشان داده چگونه می تواند از بازیکن با استعداد بازی بگیرد، سامان قدوس می تواند بهترین مثال باشد.

3-300

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر