فوتبال ایران / شناسه خبر: 100242 / تاریخ انتشار : 1398/4/22 16:09
|
آخرین تحولات رکوردار خروجی در لیگ برتر

حذف چشمی، توافق تلفنی با کریمی

آخرین تحولات در رکوردار خروجی در لیگ برتر حاکی از حذف روزبه چشمی است. استقلالی‌ها که این فصل را به جهت همین تغییرات هیچ گاه از یاد نخواهند برد در عین حال به دنبال حفظ کریمی هستند.

استقلال یکی از عجیب ترین تجربیات نقل و انتقالاتی خود را سپری می‌کند وتعداد جدا شده های این تیم به حدی رسیده که می‌تواند یک رکورد در تاریخ این باشگاه باشد. مسئولان باشگاه استقلال که اخیرا روزبه چشمی را هم نخواستند اما در حال رایزنی با علی کریمی هستند تا این بازیکن را در استقلال لیگ نوزدهم در اختیار خود داشته باشند. استراماچونی نیز تلفنی با این بازیکن مذاکراتی انجام داده اما مسئله علی کریمی تعهدات باشگاه استقلال است نه خواستن یا نخواستن استراماچونی! کریمی از باشگاه استقلال تضمین هایی درباره پرداخت معوقه هایش می‌خواهد و روشن شدن دستمزد فصل آتی.

***

دایره تغییرات در استقلال لیگ نوزدهم به حدی گسترده شده که می‌شود احتمال جدایی هر یک از بازیکنان استقلال را داد. حتی آن ها که اکنون با تیم در ترکیه هستند. شدت تزلزل در بدنه تیم به قدری بالا رفته که همین حالا از احتمال حذف نام فرشید باقری که با مصدومیت مواجه شده نیز خبرهایی به گوش می‌رسد. استقلال در واقع در حال پوست اندازی به شکل غیر معمول و غیر طبیعی است و احتمالا تا پایان هفته که تکلیف نقل و انتقالاتش مشخص شود بیشترین امار خروجی در سال های اخیر را به نام خودش ثبت خواهد کرد واز این حیث صاحب رکوردی خاص خواهد شد. در سال های گذشته استقلال این وضعیت را بارها تجربه کرده بود اما نه به این شدت و گستردگی اما انگار مدیران استقلال قصد دارند در این راستا رکوردی تازه را به نام خود ثبت کنند و بیشترین آمار خروجی در یک فصل را به نام خود بنویسند!

استقلالی‌ها در آزاد کردن نام بازیکنان خود آن قدر دست و دلباز پیش می‌روند که بر خلاف خبرهای روزهای اخیر نام چشمی را هم از لیست کنارگذاشته اند و این بازیکن هم دیگر پاسخ تماس های برخی مسئولان باشگاه را نمی‌دهد تا عملا از فهرست فصل آتی کنار رود. چشمی به دنبال رفتارهای ضد ونقیضی که از سوی مسئولان باشگاه استقلال دیده و برخی در باشگاه به دنبال تمدید قرارداد با او بودند وبرخی هم نمی‌خواستند دیگر در باشگاه رویت شود، سرانجام تصمیم خود را گرفت و دوباره برای حضور درتیم قطری وارد مذاکره شده تا شاید بتواند فصل آینده را در تیمی که از لحاظ مالی شرایط بهتری نسبت به استقلال دارد، توپ بزند. گفته می‌شود روزبه به احتمال زیاد به همان تیم الاهلی قطر خواهد پیوست. تیمی که پیش تر نیز با او وارد مذاکره شده بود اما به دلایلی این مذاکرات متوقف شد. حالا صحبت از قطعی شدن این انتقال است تا یک بازیکن دیگر را از استقلال جدا شده ببینیم؛ روزبه چشمی!

با رفتن چشمی از استقلال حفره در خط میانی این تیم به خصوص پست هافبک دفاعی وسیع تر جلوه می‌کند اما تصمیم گیران در باشگاه استقلال قصد دارند با حفظ علی کریمی تا حدودی این مشکل را برطرف کنند تا استقلال از داشتن بازیکنان تخصصی در پست هافبک دفاعی محروم نباشد. در حال حاضر به جز ریگی، این فرشید باقری است که می‌تواند در این پست بازی کند ضمن اینکه مذاکرات با رضا اسدی، هافبک دفاعی سایپا نیز در حال انجام است. اگر رضا اسدی به خدمت گرفته شود آنگاه شایعه کنارگذاشتن فرشید باقری رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت و این بازیکن از استقلال خواهد رفت چون اگر علی کریمی هم حفظ شود آنگاه تعداد بازیکنانی که در این پست بازی می‌کنند به عدد 3 می‌رسد یعنی؛ ریگی، کریمی و اسدی اما اگر اسدی را در استقلال لیگ نوزدهم نبینیم به احتمال بسیار زیاد فرشید باقری هم می‌تواند به ادامه بازی در استقلال امیدوار باشد.

اینکه کریمی در نهایت با استقلال به توافق برسد به نحوه مذاکرات در روزهای آتی بستگی دارد. کریمی به شدت از رفتار برخی مسئولان باشگاه استقلال ناراحت است و حتی در مقطعی پاسخ تلفن های آن ها را نمی‌داد تا اینکه پای کامران منزوی به مذاکرات باز شد و این عضو هیات مدیره که مقبولیت بیشتری نسبت به دیگر اعضاء دارد و بازیکنان با نام واو آشنا هستند شخصا با کریمی وارد مذاکره شد تا این بازیکن از چند استقلال بپرد. کریمی ظاهرا به منزوی قول هایی داده اما او اخیرا در اردوی تیم ملی دیده شده و حاضر به عقد قرارداد با استقلال نیست. کریمی خواستار بخشی از مطالبات گذشته است وچنانچه باشگاه استقلال در این راستا اقدام کند، او نیز قراردادش را منعقد خواهد کرد. البته کریمی بخشی از دستمزد فصل آتی را هم می‌خواهد و این گونه نیست که به راحتی با استقلال تمدید کند. کریمی از یک تیم اروپایی پیشنهاد دارد ضمن اینکه مدیربرنامه هایش در عین حال که با استقلالی‌ها در حال مذاکره است وبا آن تیم اروپایی که هم چت می‌کند، با قطری ها نیز در حال گفتمان است!

10

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر