ورزش ایران / شناسه خبر: 100237 / تاریخ انتشار : 1398/4/22 05:20
|
لیگ ملت‌های والیبال - ۲۰۱۹

کامبک والیبالی‌ها کامل نشد / حذف ایران با شکست برابر برزیل

تیم ملی والیبال ایران در بازی مقابل برزیل در مرحله نهایی لیگ ملت‌های 2019 با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و از رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازماند.

کامبک والیبالی‌ها کامل نشد / حذف ایران با شکست برابر برزیل

تیم ملی والیبال ایران در دیدار بازی مقابل برزیل در مرحله نهایی لیگ ملت‌های 2019 که در سالن «کردیت یونیون وان» دانشگاه ایلنوی شهر شیکاگو برگزار شد با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و از رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازماند. 

سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، محمد موسوی، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بازیکنان شروع کننده بازی در بازی حساس و سرنوشت‌ساز مقابل برزیل بودند. برنده این بازی، جواز حضور در مرحله نیمه نهایی مسابقات را کسب می‌کرد. سایت فدراسیون جهانی والیبال، امیر غفور را به عنوان امتیازآورترین بازیکن لیگ ملت‌ها، برگ برنده ایران دانسته بود.

امتیازاتی که ایران در اوایل ستنخست  از دست داد و بازی بدون نقص برزیلی‌ها پس از امتیاز 20، باعث شد تا نتیجه ست نخست 25 بر 20 به سود برزیل ثبت شود.

تیم ملی ایران در پایان ست نخست 10 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع، 3 پوئن سرویس و 3 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل تیم ملی برزیل نیز 14 امتیاز از اسپک، یک امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

در ست دوم، دو تیم پایاپای پیش رفتند و در امتیاز 14 مساوی شدند. حضور علی شفیعی به جای علی‌اصغر مجرد که در برخورد با پوریا فیاضی دچار مصدومیت شد از عوامل برتری ایران بود. شاگردان کولاکوویچ در دفاع، کاملاً برتر از  حریف نامدار خود بودند ولی اشتباهات بیشتری داشتند. از نکات قابل توجه در ترکیب برزیل، نیمکت مشینی، برونو رزنده، کاپیتان و پاسور این تیم بود. رنان دال زوتو، سرمربی برزیل، شاگردانش را در امتیاز 21 بر 18 به نفع ایران برای وقت استراحت فراخواند. نتیجه این وقفه، 3 امتیاز متوالی برای برزیل و مساوی شدن نتیجه بود. تجربه برزیلی‌ها باز هم در امتیازات پایانی به کمک آنها آمد و نتیجه ست دوم هم 25 بر 23 به سود برزیل بود. این ست در حالی از دست رفت که ایران، تیم برتر میدان بود.

تیم ایران در ست سوم چیزی برای از دست دادن نداشت و از طرفی به نظر می‌رسید برزیلی‌ها نیز تا حدود زیادی از پیروزی خود مطمئن شده بودند. تیم ایران از همان ابتدای ست، برتر از برزیلی بود که در این ست برونو رزنده را در اختیار داشت.  تیم برزیل در حالی که 22 بر 19 از ایران عقب بود با 3 دفاع روی تور موفق، بازی را به تساوی در امتیاز 22 کشاند. نتیجه این ست در نهایت 26 بر 24 به سود ایران بود.

حملات موثر ایران در ست چهارم نیز ادامه داشت و علاوه بر این بازی درخشان میلاد عبادی‌پور نیز مزید بر علت شد تا ایران 18 بر 15 پیش بیفتد. برزیلی‌ها تلاش زیادی کردند تا کار را در ست چهارم تمام کنند ولی انگیزه بازیکنان ایران مانع از آن شد. دال زوتو در پایان ست چهارم از یواندری لئال، بازیکن کوبایی الاصل خود نیز استفاده کرد ولی نتیجه این ست در پایان 25 بر 20 به سود ایران بود.

بازی در ست پنجم در حساس ترین شرایط ممکن آغاز شد و ادامه پیدا کرد. تصمیم نادرست داور باعث شد تا امتیاز 8 بر 8 در تابلو ثبت شود. عصبی شدن سعید معروف به خاطر همین تصمیم، یک کارت زرد را برای او به دنبال داشت. برزیلی‌ها با تسلط و آرامش بر خلاف بازیکنان ایران به بازی ادامه دادند و نتیجه همین آرامش نتیجه 15 بر 10 به سود برزیل و صعود آنها به جمع 4 تیم برتر بود. 

تیم ملی ایران در پایان این بازی، 63 امتیاز از اسپک، 14 امتیاز از دفاع، 7 پوئن سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل تیم ملی برزیل نیز 54 امتیاز از اسپک، 13 امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 8 پوئن سرویس و 33 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

captcha
تازه ها
بیشتر