استقلال / شناسه خبر: 100216 / تاریخ انتشار : 1398/4/21 16:22
|
هافبک-مهاجمی دو پا با سابقه گلزنی به لاتزیو و اینتر

آشنایی با پوکیارلی: زوج تیام در راه استقلال

مانوئل پوکیارلی که مورد توجه استقلال قرار گرفته، زوج مامه تیام در امپولی بوده و در سال‌ها بازی در سری‌آ رزومه‌ای قابل‌توجه به نام خود ثبت کرده.

آشنایی با پوکیارلی، مهاجم مورد نظر استقلال

امیر اسدی / استقلال برای جانشینی آیاندا پاتوسی دست روی یک بازیکن ایتالیایی گذاشته. بازیکنی با سابقه بازی در سری‌آ و البته توانایی‌هایی که چشم آندره‌ا استراماچونی را به خود خیره کرده. نام این بازیکن که اغلب کمی عقب‌تر از تک مهاجم و گاهی هم به عنوان زوج سانتر فوروارد بازی می‌کند، مانوئل پوکیارلی است. بازیکنی 28 ساله که حتی گفته می‌شود مذاکراتی با باشگاه استقلال انجام داده و به توافقاتی هم دست یافته.

پوکیارلی فوتبال خود را در امپولی و به عنوان یک بازیکن جوان آغاز کرد و خیلی زود به تیم اصلی این باشگاه رسید. پوکیارلی نخستین بار وقتی 19 ساله بود، فصل 2011-2010 برای امپولی در سری‌ب بازی کرد و از همان زمان در تیم اصلی ماند و حتی به جایگاهی مستحکم نیز رسید. او البته یک فصل به گاوورانو در دسته‌های پایین‌تر قرض داده شد اما در بازگشت و به عنوان یک بازیکن پخته‌تر توانست یکی از ارکان خط میانی و هجومی امپولی باشد.

فصل 2014-2013 فصل موفقی برای امپولی و پوکیارلی بود. او 37 بار در سری‌ب بازی کرد و ماحصل آن برای امپولی و این بازیکن، صعود به سری‌آ بود. پوکیارلی 3 فصل در سری‌آ و برای امپولی بازی کرد که موفق‌ترین آن فصل 2016-2015 بود که این هافبک- مهاجم 38 بازی کرد و 6 گل به ثمر رساند.

 

---

بعد از 3 فصل بازی در امپولی، پوکیارلی تصمیم گرفت به کیه‌وو برود و برای این تیم در سری‌آ بازی کند. ماحصل 2 فصل بازی پوکیارلی برای کیه‌وو، انجام 32 بازی و به ثمر رساندن 2 گل است. پوکیارلی البته در فصل دوم ( 2019-2018 ) کمتر در ترکیب اصلی قرار گرفت و فقط 10 بازی انجام داد و 298 دقیقه در زمین حضور داشت. همین مسئله باعث شده تا بحث جدایی پوکیارلی از کیه‌وو مطرح شود و این بازیکن مورد توجه استراماچونی و باشگاه استقلال قرار بگیرد.

در کارنامه مانوئل پوکیارلی، نکته‌های مثبت بسیاری وجود دارد. او سال‌ها بازوبند کاپیتانی امپولی را بر بازو بست و یکی از بهترین و کلیدی‌ترین بازیکنان این تیم بود. او دو بار دروازه لاتزیو را 27 آگوست 2017 و 21 ژانویه 2018 باز کرده و یک بار نیز در تاریخ 7 می 2016 اینترمیلان و سمیر هندانوویچ را به زانو در آورده.

 

---

مانوئل پوکیارلی روی هم 16 گل در سری‌آ به ثمر رسانده و 7 بار هم دروازه حریفان امپولی در سری‌ب را باز کرده. او هرگز به تیم‌های ملی ایتالیا دعوت نشده و از این حیث سابقه‌ای در کارنامه خود ندارد. نکته جالب دیگر درباره پوکیارلی، حضور همزمان او و مامه بابا تیام در امپولی است. این دو فصل 2017-2016 عضو امپولی بودند و در چند بازی کنار هم و به عنوان مهاجم نوک و مهاجم سایه به میدان رفتند. نمونه‌اش بازی مقابل ساسولو در تاریخ 30 آوریل 2017 که تیام کمک کرد تا پوکیارلی دروازه حریف را باز کند.

 

---

اگر پوکیارلی با استقلال به توافق برسد، هافبک- مهاجمی دو پا و توانا وارد لیگ برتر می‌شود. بازیکنی مانند ولادیمیر کومان در سپاهان و البته کمی هجومی‌تر از او که مانند هافبک مجار سپاهان سابقه سال‌ها بازی در سری‌آ ایتالیا را در کارنامه دارد. استقلال با جذب احتمالی پوکیارلی شاید مشکلی را بابت جدایی آیاندا پاتوسی احساس نکند. البته به شرطی که حضور این بازیکن 28 ساله قطعی شود و او در میانه‌های راه پیراهن تیم دیگری را نپوشد.   

 

10

 

captcha
تازه ها
بیشتر