فوتبال ایران / شناسه خبر: 100209 / تاریخ انتشار : 1398/4/20 11:48
|
واکنش به دخالت در لیست ویلموتس

جلالی: ساکت مشورت خواست، من هم اسم دادم

امیر اسدی / فهرست مورد نظر را گروهی از مربیان نوشته‌اند که خارج از کادرفنی تیم ملی هستند. اتفاقی عجیب که مشخص نیست چرا رخ داده و چرا ویلموتس چنین مجوزی را صادر کرده.

امیر اسدی / فهرست جدید تیم ملی همه را سورپرایز کرد. به خصوص وقتی نام بازیکنان کم نام و نشان و بعضا لیگ یکی هم در این فهرست وجود داشت. خیلی‌ها بعد از اعلام اسامی، انتقادهایی را متوجه مارک ویلموتس کردند و گروهی دیگر بر این عقیده بودند که او برای شناخت بیشتر دست به چنین اقدامی زده تا همه دارایی فوتبال ایران را ببیند و تمام بازیکنان را مورد آزمایش قرار بدهد.

اینکه ویلموتس چگونه به نام پیمان رنجبری، شهریار مغانلو و محمد محبی از لیگ یک رسیده، سوالی بود که ذهن خیلی‌ها را به خود معطوف کرد. برخی وحید هاشمیان را پررنگ جلوه دادند اما اخباری در این زمینه به گوش می‌رسد که نشان می‌دهد فهرست مورد نظر را گروهی از مربیان نوشته‌اند که خارج از کادرفنی تیم ملی هستند. اتفاقی عجیب که مشخص نیست چرا رخ داده و چرا ویلموتس چنین مجوزی را صادر کرده.
مجید جلالی از جمله مربیانی است که فدراسیون ‌فوتبال برای اعلام اسامی تیم ملی از او کمک گرفته و از مشاوره‌هایش استفاده کرده. جلالی بعد از سال‌ها حضور در سطح نخست فوتبال باشگاهی در ایران، این فصل دوران استراحت را سپری می‌کند. او با هیچ باشگاهی به توافق نرسید و همین باعث دوری پرسابقه‌ترین مربی لیگ برتر از بازی‌های فصل جدید است. جلالی که در روزهای اخیر بارها پیرامون مربیگری مارک ویلموتس در تیم ملی صحبت و در همه حال از این مربی بلژیکی حمایت کرده. شاید همین موضوع در کنار غیبت جلالی روی نیمکت تیم‌های لیگ برتری باعث شده تا فدراسیون ‌فوتبال از این موقعیت استفاده کند و جلالی را برای مشاوره به ساختمان سئول فرا بخواند.
شایعه‌ نقش مجید جلالی در اعلام اسامی تیم ملی موضوعی مهم است که او تأییدش می‌کند: «فدراسیون ‌فوتبال برای اعلام اسامی تیم ملی از خیلی‌ها مشورت گرفت که یکی از آنها من بودم. نظر دادم و نمی‌دانم تا چه حد به سود تیم ملی بود.»

اگر مجید جلالی سرمربی یک تیم بود و مدیران باشگاه برای جذب بازیکن از مربیان دیگر نظر می‌گرفتند، آیا با واکنش او همراه نمی‌شد؟ جلالی در این باره می‌گوید: «من که خودم نرفتم تا نام بازیکن اعلام کنم. یک روز آقای ساکت مرا صدا زد و جلسه‌ای با من برگزار کرد. از من پرسید کدام بازیکنان جوان هستند که می‌توانند به آینده تیم ملی کمک کنند؟ من هم نام چند بازیکن را به او دادم. همه ماجرا همین بود که گفتم.»
جلالی البته از این فهرست حمایت می‌کند: «این فهرست اقدام خوبی از سوی ویلموتس بود و این فرصت در اختیار سرمربی تیم ملی قرار می‌گیرد تا از همه ظرفیت‌ها شناخت پیدا کند. امیدوارم باز هم در آینده شاهد اعلام چنین لیستی از سوی ویلموتس باشیم.»
مجید جلالی سال‌ها روی نیمکت وحدت، هما، پیام مشهد، سایپا، پاس، تیم ملی ارتش، شهید قندی‌یزد، صباباتری، تراکتورسازی، پیکان، فولاد، استقلال اهواز، تیم‌های نوجوانان و جوانان ایران و همچنین نساجی به‌عنوان سرمربی فعالیت کرده اما این روزها بحث حضورش به‌عنوان دستیار مارک ویلموتس بلژیکی وجود دارد. جلالی در این باره هم صحبت می‌کند: «من اطلاعی ندارم که قرار است به کادرفنی تیم ملی اضافه شوم. وقتی پیشنهادی هیچ هویتی ندارد و هنوز به من داده نشده، نمی‌توانم نظری بدهم.»
نکته: «ایران‌ورزشی» آماده است تا دفاعیه فدراسیون ‌فوتبال را در مورد این ماجرای عجیب منتشر کند.
 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر