ورزش ایران / شناسه خبر: 100188 / تاریخ انتشار : 1398/4/19 15:56
|
برای تکمیل پروسه درمانی آسیب‌دیدگی‌های دیسک کمر و کتف

سهراب مرادی به آلمان می‌رود

سهراب مرادی رکوردار وزنه برداری جهان دردسته 96 کیلوگرم برای ادامه روند درمانی دیسک کمر و کتف آسیب دیده خود با هماهنگی فدراسیون و حمایت مسئولان ورزش دوباره عازم آلمان می شود.

رضاعباسپور - سهراب مرادی ستاره وزنه‌برداری ایران و امید اول کاروان ورزش کشور برای کسب نشان طلا در بازی‌های المپیک قرار است هفته آینده برای ادامه روند درمانی کمر و کتف آسیب ‌دیده‌اش راهی کشور آلمان شود.

رقابت های وزنه‌برداری قهرمانی جهان از روز 27 شهریور به میزبانی تایلند برگزار می شود. رقابتی مهم برای تمامی وزنه‌برداران مدعی در سراسر دنیا که برای آنها حکم عبور از یک میدان معتبر گزینشی المپیک را ایفا می‌کند. با توجه به اینکه سال سرنوشت‌سازی برای وزنه‌برداری به خاطر کسب امتیاز ورودی به بازی‌های المپیک 2020 توکیو به شمار می‌رود، کاد فنی تیم ملی به دنبال ساختن وزنه‌برداران ابتدا برای درخشش در رقابت‌های جهانی 2019 است و سپس به دنبال معرفی 2 نماینده شایسته ایران برای اعزام به بازی‌های المپیک توکیو.

با این اوصاف اما در ابتدای مسیر تشدید دردهای کهنه برخی از ستاره‌های نامدار وزنه‌برداری مثل سعید علی حسینی و رضا بیرالوند یا آسیب‌دیدگی‌های جدی که برای علی هاشمی و سهراب مرادی، 2 تن از امیدهای اصلی کسب مدال طلا هم در رقابت‌های جهانی پیش رو (2019 تایلند) و هم در بازی‌های المپیک (2020 توکیو) رخ داد، طوری برنامه آماده‌سازی کادر فنی تیم ملی را به هم ریخت،که روند سریع آماده‌سازی ملی‌پوشان وزنه‌برداری ایران در ابتدای راه با ریتمی کند و ارام توام شد. البته با پی‌گیری‌های انجام شده، آسیب‌دیدگی اغلب بچه‌های نامدار وزنه‌برداری بهبود پیدا کرده و آنها دوباره با وضعیتی بهتر از قبل به جمع اردونشینان وزنه‌برداری اضافه شدند.  

تنها دغدغه جدی که هنوز هم باعث نگرانی کادرفنی و اهالی وزنه‌برداری ایران شده، آسیب‌دیدگی‌های پی‌درپی سهراب مرادی است. البته آسیب‌ دیدگی دیسک کمر سهراب با پی‌گیری خود او و حمایت کمیته ملی المپیک، در اولین اعزام سهراب به آلمان با موفقیت درمان شد. اما گویا پروسه درمانی دیسک کمر سهراب هنوز تکمیل نشده و به همین دلیل این وزنه‌بردار منتظر مشخص شدن تکلیف رییس جدید فدراسیون بود تا بار دیگر شرایط برای اعزامش به آلمان و ادامه روند درمانی او فراهم شود. البته قطعا سهراب فرصت را غنیمت شمرده و در مرحله دوم اعزامش به هانوفر آلمان ضمن تکمیل پروسه درمانی دیسک کمرش، وضعیت کتفش را نیز دنبال خواهد کرد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که سهراب پروسه اخذ ویزای آلمان را انجام داده و به احتمال زیاد اوایل هفته آینده تهران را به مقصد هانوفر آلمان ترک می‌کند. مطمئنا حمایت مسئولان ورزش کشور در این برهه حساس برای درمان قطعی سهراب و رسیدن او به آمادگی کامل برای حضوری مقتدرانه در رقابت‌های جهانی و بعد از آن بازی‌های المپیک 2020 توکیو قابل توجه است.  اگر این حمایت از سهراب مرادی با همین شیوه تا بازی های المپیک 2020 توکیو ادامه داشته باشد، بدون تردید باید منتظر درخشش، رکوردشکنی و کسب مرغوبترین مدال این دوره از بازی‌ها توسط سهراب مرادی در توکیو برای کاروان ورزش کشور باشیم. 

5

captcha
تازه ها
بیشتر