فوتبال ایران / شناسه خبر: 100187 / تاریخ انتشار : 1398/4/19 14:50
|
راه حل باشگاه استقلال برای انتقال پول چیست؟

۶ روز تا پایان مهلت پرداخت طلب پروپئیچ

سه شنبه هفته آتی مهلت استقلال برای پرداخت بدهی پروپئیچ به پایان می‌رسد. استقلالی‌ها اگر دست، دست کنند ۲ پنجره نقل و انتقالات از جذب بازیکن محروم می‌شوند.

آری، فرصت آن چنانی باقی نیست. کامران منزوی نیز در صحبت های اخیرش به نزدیک شدن به زمان تعیین شده اشاره کرده است. استقلال باید تا قبل از 16جولای بدهی پروپئیچ را تمام و کمال بپردازد. در باشگاه استقلال هنوز اقدامی در این راستا انجام نشده است. اگر فیفا نپذیرد که از محل درآمد های استقلال پولی به حساب پروپئیچ واریز شود آنگاه مسئولان باشگاه استقلال باید خود راهی برای انتقال پول به حساب این بازیکن پیدا کنند که مشخص نیست از چه راهی خواهد بود. موضوع آن قدر حاد هست که نگرانی ها را به نقطه اوج برساند. استقلالی‌ها باید دست بجنبانند. این ماجرا شوخی بردار نیست. جای اغماضی هم از سوی فیفا وجود ندارد. بدهی باید تا دلار آخرش پرداخت شود.

***

بامداد سه شنبه هفته جاری مصادف با 16 جولای مهلت باشگاه استقلال برای پرداخت 370هزار دلار بدهی به پروپئیچ به پایان خواهد رسید. بعد از شکایتی که این بازیکن از باشگاه استقلال به فیفا داشت، زمان 2 ماهه ای برای پرداخت بدهی اش به علاوه جرایمی که از سوی فیفا اعمال شده، تعیین گردید که این روزشمار نفس های آخرش را شماره می‌کند وچنانچه تا سه شنبه هفته آتی باشگاه استقلال موفق به پرداخت بدهی این بازیکن نشود از 2 پنجره نقل وانتقالات محروم خواهد شد.

 فیفا به باشگاه استقلال اعلام کرده که این فرصت تجدید نا پذیر است و بدهی پروپئیچ باید تا قبل از رسیدن به این روز پرداخت شود اما سوال این است که به دنبال محدودیت هایی که تحریمها به وجود آورده و مراودات بانکی به کلی مسدود شده، آیا باشگاه استقلال می‌تواند از طریق بانک این مبلغ را به حساب بازیکن سابقش واریز کند یا خیر؟

 برخلاف آنچه تا به امروز برخی جریان های رسانه ای منتشر کرده اند هیچ یک از درآمد های استقلال در فیفا به این باشگاه برنگشته و مشکلاتی که در این راستا وجود دارد مانع از انتقال پول شده است. حتی فدراسیون فوتبال هم نتوانسته درآمد های حاصل از حضور در جام جهانی را به حساب خود برگرداند اما شاید باشگاه استقلال به واسطه رایزنی های خود بتواند بدهی پروپئیچ را از طریق حساب فیفا به حساب این بازیکن پرداخت که باید دید آیا قوانین فدراسیون جهانی فوتبال اجازه می‌دهد که پول مستقیم از طریق فیفا به حساب پروپویچ پرداخت شود یا خیر. به هرحال باشگاه استقلال زمانی ندارد و تا آن روز باید فیفا را قانع کند که می‌تواند بدهی پروپئیچ را بپردازد تا از محرومیت در امان بماند.

 بدون شک اگر در راه پرداخت این بدهی اهمال شود باشگاه استقلال نیز به همان بلایی دچار خواهد شد که باشگاه پرسپولیس شد و نتوانست در 2 پنجره نقل وانتقالات از بازیکنان جدید بهره بگیرد. البته شاید بعضی ها در باشگاه استقلال باشند که از وقوع چنین جریمه ای استقبال کنند تا شاید استقلالی‌ها نیز همچون پرسپولیس بعد از این که خود را در تنگنای بیشتری می‌بینند تلاش شان را بیشتر کرده و با عزمی جدی تر در رقابت های داخلی و خارجی حاضر شوند و چه بسا این فشار بعد از سال ها برای استقلال قهرمانی به همراه آورد!

تکمله: درباره اینکه باشگاه استقلال اکنون چنین بودجه ای دراختیار دارد تا از مخمصه پروپئیچ خلاص شود روایت های گوناگون به گوش می‌رسد. برخی از پر بودن حساب باشگاه خبر می‌دهند و جذب دیاباته و پاتوسی را دلیلی بر این ادعا می‌دانند وبرخی هم اعتقاد دارند که استقلال در کیسه اش پولی ندارد. شاید استدلال اول درست باشد. اینکه استقلالی‌ها پول دارند اما تلاش می‌کنند ارگان های دیگر یعنی وزارت ورزش یا حتی وزارت امورخارجه این مبالغ را از حساب خود بپردازند تا جا برای مانور بیشترآبی ها در نقل وانتقالات باز بماند؟!

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر