فوتبال ایران / شناسه خبر: 100175 / تاریخ انتشار : 1398/4/18 17:23
|
نامه دوم رییس فیفا با طرح یک سوال

چرا در بازی ایران – سوریه، زنان نبودند؟

رییس فیفا در نامه دومی که به ایران ارسال کرده، پاسخ یک سوال را می‌خواهد بداند و آن این است که دلیل اصلی حضور نداشتن زنان در ورزشگاه آزادی برای بازی تدارکاتی تیم ملی ایران مقابل سوریه چه بوده است؟

نامه دوم رییس فیفا با طرح یک سوال / چرا در بازی ایران – سوریه، زنان نبودند؟

هنوز از مهلتی که رییس فدراسیون جهانی فوتبال در نامه اول خود برای فدراسیون فوتبال ایران تعیین کرده بود(24 تیرماه)، چند روزی باقی است. مهلتی که تا پیش از پایان آن، فدراسیون فوتبال باید گزارشی از اقداماتی را برای فیفا ارسال کند که در جهت ورود زنان به ورزشگاه انجام داده است.

جیانی اینفانتینو اما برای رسیدگی به وضعیت حضور زنان در ورزشگاه‌های ایران برای تماشای فوتبال، منتظر گزارش مسوولان فدراسیون فوتبال ایران نمانده است. این را می‌توان از نامه دومی که به تازگی به نهادهای ورزشی ایران رسیده است متوجه شد. رییس فیفا در این نامه پرسشی را از مسوولان ورزشی ایران مطرح کرده و از آن‌ها خواسته به این سوال پاسخ دهند که دلیل اصلی حضور نداشتن زنان در ورزشگاه آزادی برای بازی تدارکاتی تیم ملی ایران مقابل سوریه چه بوده است؟

موضوع حضور زنان در ورزشگاه برای اینفانتینو به اندازه‌ای اهمیت دارد که او در گزارش عملکرد خود، موضوع حضور زنان ایرانی در ورزشگاه آزادی برای فینال لیگ قهرمانان آسیا و دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران مقابل بولیوی را به عنوان یکی از نکات مثبت کارنامه خود عنوان کرده است. طبیعی است که بعد از متوقف شدن حضور زنان در ورزشگاه‌ها، خود او هم مورد این سوال قرار خواهد داشت که چرا این حضور تداوم پیدا نکرده است. همین موضوع هم فشارهای بیشتر فیفا بر فدراسیون فوتبال ایران را به دنبال دارد تا هرچه زودتر درهای ورزشگاه‌ها را به روی زنان باز کند.

از طرفی فدراسیون فوتبال هنوز نتوانسته تأییدیه‌‌ای قطعی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها بگیرد. هرچند که مازیار ناظمی، مدیر روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در توییتی از تصمیم خوب فدراسیون فوتبال خبر داده و نوشته: «خانم‌های خبرنگار و عکاس(رسانه‌های رسمی)، برای فصل جدید لیگ برتر فوتبال به سایت فدراسیون فوتبال مراجعه کنند.» او در توییت خود خبر داده که شنبه به احتمال زیاد ثبت نام الکترونیکی انجام خواهد شد.

این توییت اما مرجعی برای باز شدن درهای ورزشگاه به روی زنان حتی اگر به جامعه خبرنگاران و عکاسان محدود شوند، نیست. بیشتر از آنکه یک مرجع خبری باشد، شبیه به اعلام خبری است که تا حدودی فشارهای فیفا را از روی ایران بردارد.

این‌طور که از نامه دوم اینفانتینو برمی‌آید، علاوه بر پیمودن مسیر سختی که فدراسیون فوتبال برای بسترسازی ورود زنان به ورزشگاه‌ها در پیش دارد، باید به این سوال هم پاسخ دهد که چرا در نخستین مسابقه‌ای که بعد از بازی بولیوی در ورزشگاه آزادی برگزار شده مانع از ورود زنان به ورزشگاه شده است؟

 

 

 

 

2- 500

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر