ورزش ایران / شناسه خبر: 100166 / تاریخ انتشار : 1398/4/18 14:17
|
معرفی اعضای مجمع فدراسیون کشتی در غیاب کاندیداها

اسامی قهرمانان کشتی کجاست؟

انتخابات کشتی یک هفته دیگر برگزار می شود اما هنوز کسی نمی داند که اسامی کاندیداها کجاست و کسی نمی‌داند که نام سه قهرمان نامی کشتی چرا هنوز از سوی مراجع مربوط تائید نشده است.

محسن وظیفه - هفت روز دیگر انتخابات فدراسیون کشتی برگزار می‌شود تا ورزش اول ایران بعد از حدود 9 ماه سرگردانی رئیس خودر ا بشناسد. به همین دلیل هم اسامی اعضای مجمع از سوی وزارت ورزش اعلام شد تا مشخص شود که چه افرادی در این مجمع حضور پیدا می‌کنند و چه کسانی رای می‌دهند. 44 نفر برای حضور در این مجمع صاحب رای شناخته شده‌اند اما با این‌حال غیبت نام نماینده مربی کشتی فرنگی و کشتی بانوان از جمله نکات عجیب این لیست است ام موضوع مهم این است که انتشار این لیست نشان می‌دهد همه یک گام دیگر برای برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی نزدیک شده‌اند و تا یک هفته دیگر فدراسیون کشتی رئیس خود را می‌شناسد.

طبق اعلام فدراسیون کشتی ، مجمع انتخابات ریاست فدراسیون کشتی در حالی قرار است ساعت 10 صبح چهارشنبه 26 تیر برگزار شود که اسامی نمایندگان صاحب رأی مشخص شد. در این مجمع محمدرضا داورزنی به‌ عنوان رئیس مجمع، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، رؤسای 31 هیئت استانی، نماینده فدراسیون ورزش‌های دانش‌آموزی، نماینده فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی، نماینده فدراسیون ورزش‌های کارگری، نماینده نیروهای مسلح، نماینده ورزشکاران حسن یزدانی، محمدعلی گرایی و مریم احمدی، نماینده داوران سعید عباسى، نماینده مربیان غلامرضا محمدی (سرمربی تیم ملی کشتی آزاد) و نماینده باشگاه‌ها ستارگان سارى و بیمه رازى می‌توانند رای بدهند. بر اساس این لیست در مجموع 44 نفر در این مجمع صاحب رای هستند.

نکته مهم اما همچنان غیبت نام کاندیداها و به خصوص احراز نشدن صلاحیت نام سه قهرمان نامی کشتی یعنی علیرضا دبیر، امیررضا خادم و عباس جدیدی است که همین این سوال را به وجود می‌آورد که اسامی کاندیداها کجاست؟ بر اساس شنیده‌ها تاکنون وزارت ورزش با 4 تن از کاندیداها تماس گرفته و اعلام کرده صلاحیت آن‌ها برای حضور در مجمع احراز شده است اما بقیه نفرات هنوز منتظر هستند اما واقعا نام سه قهرمان پر آوازه کشتی ایران کجا گیر کرده و اصلا چرا گیر کرده است؟

عباس جدیدی و علیرضا دبیر تا همین دو سال پیش عضو شورای شهر بودند و صلاحیت آن‌ها برای حضور در انتخابات هم تائید شد و علیرضا دبیر حتی عضو علی البدل شورا هم هست و در صورت ایجاد تغییرات در ترکیب فعلی شورا حتی می‌تواند باز هم به شورای شهر تهران راه پیدا کند اما اجازه ورود به کشتی ، که خانه و خواستگاه اصلی‌اش است را پیدا نمی‌کند؟ عباس جدیدی هم برای آخرین انتخابات فدراسیون کشتی در دی ماه سال 96 صلاحیتش احراز شد اما بنا به دلایلی مجمع را ترک کرد. در این یکی دو سال اخیر هم هیچ یک از این افراد صاحب منصب دولتی نبودند، چرا نباید برای انتخابات فدراسیون کشتی صلاحیت آن‌ها احراز شود؟

امیررضا خادم هم تا اسفند سال 97 معاون وزیر ورزش بود و به خاطر همین انتخابات کشتی استعفا داد و البته همین الان هم مامور شده ست به وزارت کار و عضو هیات مدیره یکی از هلدینگ‌های بزرگ اقتصادی کشور وابسته به سازمان تامین اجتماعی است. چطور می‌شود که امیررضا خادم برای آن مسئولیت مهم که میزان دارایی آن با مجموعه وزارت ورزش و فدراسیون زیر مجموعه قابل قیاس نیست، مشکلی ندارد اما برای حضور در فدراسیون کشتی صلاحیتش احراز نمی‌شود؟ اگر قرار باشد برای اداره کشتی علیرضا دبیر ، امیررضا خادم و عباس جدیدی صلاحیت نداشته باشند، چه کسی دارای صلاحیت است؟

این ماجرا بسیار مشکوک است و به نظر می‌آید که برخی در حال مهندسی کردن انتخابات به نفع فرد خاصی هستند اما توجه نمی‌کنند که در این‌جا فقط نام این سه قهرمان نیست که اهمیت دارد، بلکه مهم کشتی است که در حال قربانی شدن به خاطر منافع شخصی یک عده قلیل است. به نظر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید هر چه زودتر دست به کار شوند و از جایگاه قهرمانان جهان و المپیک خود صیانت کنند. این‌جا برگزاری انتخابات به هر قیمتی مطرح نیست، بلکه موضوع مهم حفظ کشتی است که سه تن از قهرمانانش را در حال از دست دادن است.

5

 

captcha
تازه ها
بیشتر