فوتبال ایران / شناسه خبر: 100162 / تاریخ انتشار : 1398/4/18 08:57
|

موافقان و مخالفان فهرست تیم ملی نظر می‌دهند

اعلام فهرست تازه تیم ملی واکنش‌های زیادی به دنبال داشت. بعضی مخالف و برخی دیگر موافق بودند.

مرتضی محصص: این فهرست نشان داد که کادر فنی تیم ملی با دقت بازیکنان را در هر رده و لیگی زیر نظر دارد. فرصت برای بازیکنان لیگ یک هست تا در اردو و بازی دوستانه برابر تیم ملی فوتبال امید بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند. و‌یلموتس عملکرد بازیکنان مطرح و شناخته شده را می‌داند و این فهرست فرصت بسیار خوبی برای فوتبالیست‌هایی که به این اردو دعوت شده‌اند است تا بهترین کارآیی را داشته باشند. این فهرست به آینده فوتبال ایران کمک می‌کند و فوتبال ما را تامین خواهد کرد. در تمام خطوط می‌توانیم مهره‌های خوبی را تربیت کنیم تا در آینده با مشکلی مواجه نشویم. مسلما با درایت ویلموتس مهره‌هایی با کارآیی بالا در آینده خواهیم داشت.

رسول کربکندی: وقتی یک مربی جدید و تازه به تیم ملی می‌آید طبیعی است که باید شناخت لازم نسبت به بازیکنان یک کشور را پیدا کند و در تمام رده‌های سنی بازیکنان را بررسی کند. به نظر من کاری که آقای ویلموتس انجام داده کار غلطی نیست و با این کار به همه فرصت داده می‌شود تا خودشان را امتحان کنند. با این کار رسانه‌ها و دیگران به این مساله انتقاد نمی‌کنند که چرا از جوانان و بازیکنانی که مطرح نیستند استفاده نکردید اما برگزار شدن این اردو در فصل نقل و انتقالات، مناسب نیست چون بازیکنان هنوز آمادگی لازم را ندارند.
یک مربی تنها نمی‌تواند روی فیلم‌ها و نوشته‌ها بازیکنان را انتخاب کند. یک مربی دارای تفکر است و دارای تاکتیک و روش خودش است و طبق همان اسلوب کار خود را پیش می‌برد. این فهرست منتشر شده برای بازی دوستانه برابر تیم ملی امید در نظر گرفته شده است و این مصاف، مصافی است که بازیکنان تقریباً با یکدیگر هم‌ردیف هستند و در یک سطح مشخص سنجیده می‌شوند.
این کار آقای ویلموتس باعث می‌شود استعدادهای فوتبال ایران شناخته شوند. اگر شما یادتان باشد کارلوس کی‌روش هم این کار را انجام می‌داد و از بازیکنان ناشناخته استفاده می‌کرد و به آنها فرصت می‌داد. در حال حاضر فرصت به این جوانان داده شده تا بتوانند خودشان را امتحان کنند و با این وجود انتقادها هم نسبت به مربی در این زمینه کمتر می‌شود.

بیژن ذوالفقارنسب: قطعاً این اسامی به سرمربی تیم ملی ارائه شده چون او هیچ شناختی از این بازیکنان ندارد و شاید به او گفته‌اند که این فهرست دوم تیم ملی است. بعضی از این نفرات را من هم نمی‌شناسم. این ذهنیت یک مربی اروپایی نیست و فهرست از سمت فدراسیون و کمیته فنی تهیه شده و بر اساس اطلاعات ذهنی ویلموتس نیست. این از سیاست‌های فدراسیون است که به سرمربی ارائه می‌دهد. حتی نفس کار هم مشخص نیست که بخواهیم درباره آن صحبت کنیم.

غلامرضا فتح‌آبادی: این اردو قرار است 3 روزه باشد اما نمی‌دانم واقعا برای چه این نفرات را دعوت کرده‌اند. آیا این جزو بندهای قرارداد ویلموتس با فدراسیون است که هر چند وقت یک بار نفراتی را دعوت کنند یا نه. از طرفی افرادی دعوت شده‌اند که در باشگاه‌های خودشان هم خوب نبودند و معلوم نیست چطور سر از تیم ملی در آورده‌اند. به نظرم بهترین فردی که می‌تواند پاسخگو باشد آقای تاج است‌. ایشان باید بگوید سرمربی که هیچ شناختی از فوتبال ما ندارد این نفرات را بر چه اساس و چگونه دعوت کرده است؟ من هر طور فکر کردم به هیچ نتیجه‌ای نرسیدم و چیزی دستگیرم نشد. شاید فدراسیون آمار و اسامی این بازیکنان را در اختیار کادر فنی گذاشته باشد تا سه روز به اردو بروند. در این میان بعضی‌های‌شان در تیم‌های خود مشغول بدنسازی هستند و برخی دیگر به اردوهای خارجی رفته‌اند یا قرار است بروند که این هم مشکلاتی به وجود خواهد آورد.
 

captcha
تازه ها
بیشتر