ورزش جهان / شناسه خبر: 100150 / تاریخ انتشار : 1398/4/17 22:58
|
کوپا آمه‌ریکای 2019

حمله سیلوا و مارکینیوش به مسی: چرا بعد بازی 6 - 1 ساکت بودی؟

بارها شده که داوران به سود او تیم، چه در بارسلونا چه در تیم ملی آرژانتین سوت زده‌اند و او هیچ حرفی از فساد در داوری نزده است. مسی باخت و باید باختش را قبول کند.

حمله سیلوا و مارکینیوش به مسی: چرا بعد بازی 6 - 1 ساکت بودی؟

اظهارات جنجالی لیونل مسی در خصوص وجود فساد در قضاوت بازی‌های کوپا آمه‌ریکا 2019 و جانبداری داوران این رقابت‌ها از برزیل میزبان، بازتاب گسترده‌ای داشته و با واکنش‌‌های مختلفی به خصوص از سوی برزیلی‌ها همراه شده است.

پس از تیته، کاسمیرو و دنی آلوز که هر کدام به شیوه خود به اظهارات مطرح شدن از سوی کاپیتان بارسلونا پاسخ دادند، نوبت به دو مدافع تیم ملی برزیل، مارکینیوش و تیاگو سیلوا رسید که به صورت کنایه‌آمیز پاسخ مهاجم تیم ملی آرژانتین را بدهند. آنها با یادآوری قضاوت جنجالی بازی تیم‌های بارسلونا و پاری‌سن‌ژرمن در دور برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 18-2017 (دیداری که بارسلونا در نوکمپ آن را با قضاوت جنجالی دنیز آیتکین 6 بر یک برد و باخت 4 بر صفر دور رفت را جبران کرد) مسی را به سکوت در زمانی که اشتباهات داوری به نفع تیم اوست متهم کردند.

مارکینیوش با تأسف‌آور توصیف کردن اظهارات مسی گفت: اینکه یک بازیکن در سطح مسی که دنیا تحسین‌اش می‌کند چنین حرف‌هایی می‌زند، باعث تأسف است. بارها شده که داوران به سود او تیم، چه در بارسلونا چه در تیم ملی آرژانتین سوت زده‌اند و او هیچ حرفی از فساد در داوری نزده است. مسی باخت و باید باختش را قبول کند. ما هم خیلی وقت‌‌ها باختیم. سال گذشته در جام جهانی به بلژیک باختیم. آنجا هم ما خوب بازی کردیم اما بلژیک خوب دفاع کرد و بازی را برد. باید جنبه باخت را هم داشت و دانست که چطور آن را پذیرفت.

تیاگو سیلوا، دیگر مدافع پاری‌سن‌ژرمن که دو فصل پیش از قضاوت جنجالی آیتکین زخم خورده است نیز در واکنش به اظهارات کاپیتان بارسلونا عنوان کرد: اظهارنظر درباره این موضوع سخت است چون گاهی اوقات برخی افراد وقتی شکست می‌‌خورند، برای سلب مسئولیت از خودشان، بار تقصیرات روی دوش دیگران می‌‌گذارند. مسی با نیت بدی آن حرف‌ها را نزده است. من فکر می‌‌کنم که این جملات از دهانش پریده باشد.

سیلوا با ابراز ناراحتی از نوع متهم شدن داوران کوپا از سوی مسی با مضحک توصیف کردن قضاوت دنیز آیتکین در دیدار جنجالی بارسلونا - پاری‌سن‌ژرمن در فصل 18-2017 افزود: باید برای تاریخ احترام قائل بود. اینکه ما روی پیراهن‌مان 5 ستاره داریم (اشاره به 5 قهرمانی برزیل در جام جهانی) و هیچیک از آنها دزدی نبوده، تصادفی نیست.

captcha
تازه ها
بیشتر