ورزش جهان / شناسه خبر: 100145 / تاریخ انتشار : 1398/4/17 21:09
|
کوپا آمه‌ریکای 2019

چهلمین قهرمانی آقای جام

دنی آلوز با قهرمانی در کوپا آمه‌ریکا تعداد کل جام‌های در رده باشگاهی و ملی را به 40 تا افزایش داد تا جایگاه خود را به عنوان پرافتخارترین بازیکن دنیا تثبیت کند.

چهلمین قهرمانی آقای جام

با قهرمانی تیم ملی برزیل در رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا، دفاع راست و کاپیتان این تیم دنی آلوز نه تنها یک جام تیمی دیگر به کارنامه‌‌اش اضافه کرد، بلکه به یک رکورد فردی ارزشمند هم دست یافت.

دنی آلوز 36 ساله که در پایان فصل گذشته قراردادش با پاری‌سن‌ژرمن تمام شد و الان بازیکن آزاد است، با قهرمانی در کوپا آمه‌ریکا تعداد کل جام‌های در رده باشگاهی و ملی را به 40 تا افزایش داد تا جایگاه خود را به عنوان پرافتخارترین بازیکن دنیا تثبیت کند. حالا مدافع سابق بارسلونا اولین بازیکنی است که در دوران بازیگری خود 40 جام کسب کرده است.

بیشتر بخوانید:

او در پایان این رقابت‌ها نه تنها جام قهرمانی را بالای سر برد بلکه به عنوان بهترین بازیکن تورنمنت هم معرفی شد. این چهارمین قهرمانی آلوز در رده ملی بود که به دو قهرمانی او در جام کنفدراسیون‌‌ها و قهرمانی‌اش در جام جهانی زیر 20 ساله‌ها اضافه شد.

در همین حال اورتون، مهاجم تیم ملی برزیل که در بازی فینال یک گل زد و یک پنالتی گرفت به عنوان بهترین بازیکن فینال کوپا آمه‌ریکا معرفی شد. آلیسون، دروازه‌بان تیم ملی برزیل هم به خاطر نمایش‌های قابل قبولش در کوپا آمه‌ریکا دستکش طلایی این رقابت‌ها را به عنوان بهترین دروازه‌بان جام کسب کرد. او تا فینال رقابت‌ها هیچ گلی دریافت نکرده بود.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر